SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy w ten sposób spalę tłuszcz i schudnę??

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3121

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 105
Hej.
Czytałam sporo wątków na sfd. Już wiem mniej więcej co i jak.
Celem moim jest spalenie tkanki tłuszczowej, której mam sporo wszędzie.... ręce, brzuch, nogi (cellulit na udach spory, jest też nawet na łydkach).
Studiuję. Na uczelni jestem od pon. do czwartku od rana do około 18tej.
I tak:
W poniedziałki i środy zamierzam chodzić na basen, a w piątki, soboty i niedziele na siłownię (jak wracam do domu na weekend).

Mam pewne wątpliwości, więc wolę zapytać Was niż popełniać jakieś beznadziejne błędy...
1) Czy plan pływania w pon i środy około godz. 19 i ćwiczenia na siłowni (bieznia, orbitrek, rower) jest ok?
2)Do tego myslalam o codziennych cwiczeniach w domu, może coś siłowego?
3)Jesli będę jeść co 2-3 godziny to rozkręcę metabolizm? (jego prędkość pozostawia wiele do życzenia po moim "odchudzaniu" kilka lat temu).
4)Czy na uczelni mogę zastąpić posiłek np. batonem białkowym?
5)Co jesc przed basenem a co po? Może być tak, że przed zjem kanapki z pełnoziarnistego chleba z pastą z jajka, twarogu, tunczyka a po basenie (juz przed snem) serek wiejski chudy?
6)Czy między posiłkami mogę po prostu podryzać jakies orzechy lub jabłko), żeby jednak nawet miedzy zajeciami zjesc cokolwiek aby zachowac odstęp 2-3 godzin??
7)a może jakaś odżywka białkowa, którą mogę zastąpić na uczelni posiłek lub posiłek po i przed treningu??

Jestem laikiem, więc nie skrzyczcie mnie za bardzo... Naprawde sporo czytałam, ale po podsumowaniu wyszło na to, że mam mętlik w głowie... Liczę na Waszą wyrozumiałość i pomoc :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 526
Oraz ciekawa propozycja wykorzystania butów:
http://www.trener.pl/artykul127_Bieganie_przed__sniadaniem.html
Osobiście uważam ze nie ma lepszego sposobu na spalenie tłuszczu niż bieg przed posiłkiem. Oczywiście jeśli Cię mdli możesz coś wrzucić ja stosuję pół cytryny z odrobina cukru , 1 mandarynkę i kilka szklanek wody z kranu ( mam dobrą w studni ).Po tym obowiązkowo mała czarna z łyzeczką cukru i w drogę...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 293 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4398
Najlepiej jakbys weszla sobie w dzial odzywienia. Ja tam sporo poczytalem i jestem bardzo zadowolony z mojej redukcji. Tez siedzialem duzo na uczelni, ale nie wymyslalem zadnych batonikow bialkowych. Po prostu dobrze zbilansowana dieta z ujemnym bilansem kalorii. Wstawalem rano troszke wczesniej robilem sobie jedzenie i pakowalem do pojemniczkow plastikowych, zeby zjesc na uczelni o odpowiednich godzinach. Odzywke bialkowa jadlem po treningach na silowni i po interwalach ( daly mi duzo wiecej niz zwykle aeroby, ktore kiedys robilem codziennie )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2638 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12276
co do odzywiania radzilbym zapytac o to w dziale odzywianie. trening. hmm basen jak najbardziej ale silownia 3x pod rzad odradzam lepiej w piatek i niedziele. mozesz jeszcze ze 2 dni w tygodniu zrobic aeroby / tabate
pamietaj codzienne cwiczenie nie jest dobre dla organizmu

I come back...
Prawdziwi rzeźnicy wychodzą z piwnicy..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 105
Dzięki. Poczytałam o interwałach, tabacie...
I generalnie wychodzi na to, że trzeba miec niezłą kondychę ;] A tu jest problem bo z nią u mnie nienajlepiej niestety... Aktywna ficzynie nie byłam za bardzo chyba nigdy i stąd ten problem...
Co w związku z tym? Nawet jesli się uprę i zacznę coś z tych ćwiczeń, to pewnie coś będę chrzanić bo nie dam rady wydolnościowo... :/ jest jakaś alternatywa?

A co do posiłków, to nie chodzi mi o to żebyście powiedzieli co konkretnie mam jeść, ale ogólnie... czy dobrze planuję sobie, że przed treningiem będę przed jesc weg.złożone z białkiem, a po treningu (jednoczesnie przed snem) białko? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 293 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4398
Ja przed treningiem jem sobie makaron z serem, garsc rodzynek. Wiecej cukrow jem po treningu ( mniej wiecej godzine ) zeby uzupelnic co stracilem w trakcie cwiczen. Jesli masz słaba kondycje to cwicz tyle na ile dasz rade i tak to bedzie 'kop' dla Twojego organizmu, a z czasem na pewno sie poprawi. Pamietam jak zaczynalem ledwo 5 min na rowerku, a teraz jade az mi sie znudzi ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 105
Ale z tego co wiem, żeby spalić tłuszcz to wlasnie ma byc tych węglowodanów mniej a więcej białka. Więc po co mam uzupelniac weglowodany po treningu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 293 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4398
Ma byc mniej, ale nie mozesz ich wyrzucic calkiem. Cukry sa potrzebne do regeneracji po treningu ( jak zle mowie to niech mnie ktos poprawi )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 105
No tak, całkiem ich nie wyrzucę bo w diecie mam ww złozone takie jak pelnoziarniste produkty typu chleb czy makaron. ale nie po treningu... bo chce zeby organizm czerpał z tłuszczu a nie tych węgli ktore po trenigu dostarcze. Zatem: ww tak, ale przed treningiem, a po białko :)
Tak mi się wydaje. Nie wiem czy słusznie.

Aha i jedno pytanie takie wprost:
jesli po treningu nie bede jesc nic, to w ogole nie spalę tłuszczu?? ani grama? :>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 293 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4398
Pewnie spalisz, razem z miesniami ;p Musisz zaczekac na odpowiedz kogos bardziej doswiadczonego, bo ja moge Ci tylko pomoc na podstawie wlasnych obserwacji tego co na mnie dzialalo. Mysle, ze jak po treningu nie bedziesz brala ww to tez nic Ci sie nie stanie wielkiego. Najlepiej po prostu wyprobuj jak sie po tym czujesz, jakie masz efekty i w razie czego zmien.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 105
OK :) dzięki mumakil!
Zobaczymy czy ktoś jeszcze mi odpowie .... ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 526
Witam

Chcesz poprawić kondycję , zyskać trochę zdrowia i schudnąć w niezbyt szybkim tempie czy zależy ci raczej na szybkiej redukcji? Jeśli interesuje Cię ten drugi wariant po prostu rozpocznij ascezę...odmawiaj sobie wielu rzeczy , głoduj , rozpaczaj i bądź nieszczęśliwa...po powrocie do normalnych nawyków żywieniowych i tak szybko odzyskasz utracone kilogramy...i możesz rozpocząć lekturę Prousta "W poszukiwaniu straconego czasu " .Czy jakoś tak. Jeśli wybierzesz to pierwsze zastanów się dokładnie co chciałabyś osiągnąć a następnie pomyśl nad wyborem właściwej dla siebie aktywności fizycznej
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan do oceny! PROSZE JAK NAJSZYBCIEJ! PILNIE!

Następny temat

Który trening wybrać?

WHEY premium