SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy to będzie miało sens

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1704

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez TomQ-MAG z działu Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 157
Witam mam 14 lat , mój staż na siłowni to 4 miesiące . Chcę teraz w swoich treningach postawić na 1 miejscu klatkę piersiową .Zależy mi bardzo na dobrych wynikach w wyciskaniu . Mam marzenie żeby jeżdzić na zawody w wyciskaniu i zdobywać miejsca na podium . U nasz w szkole wyznacznikiem siły jest to ile bierzesz na klatę chcę pokazać innym że mnie na coś stać . Chcę zacząc używać tego planu : https://www.sfd.pl/Program_Treningowy_do_zwiększenia_siły_w_Wyciskaniu_Leżąc_-t477158.html 

Dodam tylko że będe ćwiczył bez diety ponieważ nie stać mnie na nią . Trenował bym 3 razy w tygodniu . W poniedziałek Klatkę i Triceps . w środę plecy i biceps a w piatek znowu klatkę ale z barkami . Klatkę trenował bym według rozpisek z powyższego linku . Myslicie że taki trening przez 6 tygodni coś da ?
Pytam bo niewiem czy wogóle jest sens zaczynać
Bardzo prosze o odpowiedz szczerą .
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Możesz ćwiczyć przysiady i ciągi na niższym ciężarze i wyższej liczbie powtórzeń. Techniki warto się zawczasu nauczyć, bez specjalnego żyłowania wyników, na to przyjdzie czas
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Lepiej wypróbuj jakieś proste FBW 5x5, na podanym planie możesz nie dać rady. I NIGDY nie olewaj nóg! A ćwiczyć zawsze jest sens. Będziesz pracował - zaobserwujesz efekty

Zmieniony przez - Krzyh93 w dniu 2012-04-07 16:08:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 157
Jezeli już miał bym robić FBW 5x5 to musiałbym odpuścić nieco trening z plecami gdyż mam na plecach już lekkiego garba i nie wiem czy to nie pogorszyło by sutuacji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zawsze możesz się skonsultować z lekarzem sportowym. Poza tym, jak chcesz zwiększyć wynik w WL to prawdopodobnie zwiększysz masę klatki i możesz jeszcze bardziej obciążać plecy i pogorszyć sytuację. Dlatego doradzam kontakt ze specjalistą, może coś się jeszcze da zrobić. Danielowi Grabowskiemu groził wózek, a teraz jest w czołówce najlepszych trójboistów na świecie, więc się nie poddawaj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 157
Co prawda ni jest tak źle . Poza tym że mam lekko zaokrąglone plecy to w niczym mi to nie przeszkadza i nigdy nie odczuwałem bólu w plecach . Myślę że nie ma konieczności skontaktowania się z lekarzem .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 157
Proszę teraz o odpowiadanie na temat ojej propozycji treningu . Na razie nie zamierzam planować czegos innego . Wypowiadajcie się na zadane przez nie pytania .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 157
https://www.sfd.pl/coś_na_siłe_dla_was-t148048.html mógłbym jescze zrobić ten trening . Jeżeli ktoś go robił to niech napisze do mnie . Mam pare pytan mianowicie czy można go robić z innymi partiami czy tylko ten trening i nic więcej .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Do lekarza. Jesteś młody, już masz wadę postawy. Trening może ją pogorszyć. A ona na pewno pogorszt efekty treningów. Marsz do dobrego ortopedy z tą wadą postawy. Wyprostuj się, wróć, i możesz zacząć pełną parą. Nie odpisujcie mu nic, dopóki nie napisze że był u tego ortopedy i dostał od niego pozwolenie na takie treningi - chyba że ktoś chce chłopaka mieć na sumieniu?

Zmieniony przez - Gwjazdor w dniu 2012-04-08 01:22:27

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 157
Dobra widzę że nie odpuścicie z tą wizytą u lekarza :) . Niewiem jescze kiedy pójdę ale napewno pójdę .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 157
Ale proszę o dalsze wypowiedzi na temat mojej propozycji treningu :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Póki co FBW 5x5 wydaje mi się dobrym pomysłem. A skoro ćwiczysz raptem 4 miesiące, i masz dopiero 14 lat, to poleciłbym ci ćwiczenia z masą własnego ciała. A jesli na siłowni koniecznie, to ogólnorozwojowe. Stawy, ścięgna, więzadła, mięśnie - też muszą się przystosować do sporych obciążeń. Jeśli będziesz szybko zwiększał obciażenia, bez uprzedniego przygotowania, możesz oczekiwać kontuzji, i mówię tu całkiem poważnie. Sam stałem się kiedyś tego ofiarą, kiedy miałem kręćka na punkcie wyciskania na barki. Najwyraźniej "miałem gena" do tego ćwiczenia, bo siła szła jak oszalała, bez żadnych odżywek ani nic. W 4 miesiące ciągłego treningu zdobyłem +55 kg, ćwicząc w końcu ciężarem przekraczającym o 10 kg moją wagę (na serię po 3-5 powt). Mięśnie chciały więcej, stawy i reszta, piszczały "dość!". Od 2 lat nie dotykam nawet ciężarów, nie jestem w stanie póki co robić nawet pełnych pompek, czeka mnie od jednej do trzech operacji barku. Tu sprawdza się powiedzenie "co nagle to po diable".

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

I MISTRZOSTWA POWIATU ŁOMŻYŃSKIEGO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH I BURS W MARTWYM CIĄGU

Następny temat

Zawody amatorskie strongman help

WHEY premium