SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy jest taka możliwość ?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4615

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
Shoo, wiadomo, że w sportach pełnokontaktowych bardzo ważny jest talent i serce do walki, i wiele osob startuje krótko po rozpoczeciu treningów bo ma to 'coś'. A są zawodnicy, którzy tamtym mogliby techniką oczy wykłuć , a jednak w ringu przegrywają...Ale jednak na dłuższą metę taki trening się nie sprawdzi. Bo bedą równie zaangażowani i cięzko pracujący zawodnicy, którzy jednak są prowadzeni przez trenera, mają regularne sparingi, itd. Przykład Asi nie jest też do końca trafiony, bo ona ma za sobą kilka lat regularnych treningów, a to jednak ogromna róznica w porównaniu z kimś kto nigdy nie ćwiczył w klubie.

Polska scena MT nie jest jeszcze niestety w pełni profesjonalna, ale za parę lat, jeśli ten sport będzie się dynamicznie rozwijał, największy samorodny talent nie bedzie miał na ringu więcej do powiedzenia niż samouk na zawodach pływackich ; -)

Zmieniony przez - searme w dniu 2008-07-20 21:03:21

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...jest jeden zawodnik na polskiej arenie muay thai... - sorry shoo, wiem trafiają się wyjątki.
Niedawno ukazał się fajny artykuł zatytułowany "Znaczenie sparingu" https://www.sfd.pl/Znaczenie_sparingów_-_art.-t422494.html

...Bez sparingów na zawody jeździ również Aśka Jędrzejczyk... - Searme mnie ubiegła

...trenuje codziennie godzinka biegania póki, co potem dołożę skakankę, potem podłapie troszeczkę techniki,oczywiście trening z workiem i sparing partnerami (koledzy od siłowniale zawsze coś)... - - bardzo rozsądnie podchodzisz do przygotowania

Zmieniony przez - MMA w dniu 2008-07-20 21:14:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 11641
"bardzo rozsądnie podchodzisz do przygotowania" - czyżby ironia czy źle to zrozumiałem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 711 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2663
ale wiesz... mi też nie chodzi o to żeby ktokolwiek do końca życia trenował w domu. Nie snuję tu bajek, że trening w domu jest lepszy czy taki sam jak trening pod okiem trenera - oczywista rzecz, że nie, ale wiem, że da się przygotowywać do zawodów na własną rękę i ciężką pracą można wiele rzeczy przeskoczyć - głupotą byłoby nie korzystać z bardziej profesjonalnych rozwiązań jeśli ma się taką możliwość, ale jeśli się nie ma, to też trzeba próbować. Oczywista sprawa, że im wyższy poziom, tym większa konieczność profesjonalizmu, a szczególnie jeśli ktoś chce coś więcej osiągnąć, ale póki stawia się pierwsze kroki, nie jestem za tym żeby kogokolwiek zniechęcać. Założę się, że jeśli mu się bardzo spodoba to poszuka klubu i zacznie coś więcej działać.

Wiem jakie sparingi mają znaczenie - dlatego nawet Aśka, która ma duże doświadczenie jest dla mnie fenomenem, przygotowywanie się do zawodów rangi mistrzostwa europy bez sparingów jest nie lada wyczynem. A co do drugiego przykładu - jest to zawodnik o umiejętnościach na skalę międzynarodową, ale nie mam zezwolenia na przytoczenie nazwiska więc nie będę z siebie d****a robić i zamknę temat. Faktycznie wyjątek od reguły MMA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 120 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2308
ponowie pytanie: nie masz mozliwosci dojezdzac do klubu par razy w miesiacu na tarcze i sparingi? bo to jest problemem.
wyprowadzac proste, sierpy i kopac to nawet idiota moze sie z filmikow nauczyc ale bez trenera ciezko jest to polaczyc z dobra garda i zastosowac w walce

kto boi sie popelnic blad, nigdy nie bedzie tworzyl histori.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
W boksie jest bardzo ciezko wygrac. Niezrzeszony ma marne szanse chyba ze ma jakis staz wczesniej inaczej to niech sie obije w klubie i potraktuje to jako zawody bo po co sie narazac na kontuzje.
Praktycznie przygotowanie do zawodow rangi miedzynarodowej nie moze obejsc sie bez sparingow to sa sporty kontatkowe i przyklad jakiejs panny swiadczy ze poziom byl bardzo slaby albo ma ponadprzecietne zdolnosci. Ale nie mozna zakladac ze kazdy tak bedzie mogl zrobic.

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
Paulina, ja też oglądałam ten reportaż o JJ Aśka co prawda nie trenuje u siebie thaia, ale chodzi do sekcji MMA, a tam pewnie troche sparingów ma. Na pewno nie tyle, ile by chciała, i powinna mieć, ale to nie do końca jest tak, że trenuje "na sucho". Dla mnie ona i tak jest fenomenem, i z całego serca jej życze, żeby w końcu znalazła sponsora z prawdziwego zdarzenia i mogła sie przygotowywać do zawodów tak, jak na to zasługuje.

I weź też pod uwage, że u dziewczyn troche inaczej wyglądają starty, bo i poziom nie jest jakiś rewelacyjny (najlepszym przykładem jestem ja, która debiut na ringu zaliczyłam po 3 miesiącach trenowania ), i generalnie jest nas mało, nie?

No i ciężko porównywać starty w boksie do startów w thaiu, bo ja sama widziałam w lutym na eliminacjach MP juniorów w boksie smerfów po 14 lat, którzy już naprawde wiedzieli, ocb w tym sporcie - a ilu masz muaythaiowców, którzy ćwiczą od takiego wieku?

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
da się przygotowywać do zawodów na własną rękę i ciężką pracą można wiele rzeczy przeskoczyć

Ale trzeba mieć chociaż podstawy.

nie jestem za tym żeby kogokolwiek zniechęcać

Nie uważasz, że przegrana przez RSC w pierwszej rundzie, czy nawet przez nokaut jest bardziej zniechęcająca?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
po pierwsze podejście do życia, które nie zakłada, że wszystko się dostaje jak na talerzu, pewnie jakieś cechy psychiczne, inne wychowanie, więcej czasu dla siebie <nie trzeba nigdzie gonić, wszędzie blisko, jeśli mówimy o ludziach z mniejszych miast>, być może brak innych alternatyw, generalnie wg mnie młodzież z mniejszych miast nie jest tak wypaczona przez gry komputerowe i telewizor. Faktycznie, nie wiem czy jest tak w rzeczywistości w przypadku PPSZ, ale piszę co sama obserwuję.
Wg mnie to jednak generalizowanie. Mieszkam i pochodze z duzego (jak na polskie warunki) miasta Krakowa. Było nie było nie uwazam, żeby cokolwiek zostalo podane mi na talerzu. Kiedy stwierdzilem, ze chce trenowac muay thai (miałem 17lat) wybralem najlepszy moim zdaniem dostepny klub, dojezdzalem na drugi koniec miasta (co w korkach często trwa dluzej niż przejechanie tych 30-50km w przeciagu których znajdzie się zazwyczaj sekcje) i (ponieważ nie chcialem brac pieniedzy od rodzicow) poswiecilem duza czesc moich wakacji roznaszac ulotki, żeby zarobic na te kilka pierwszych miesiecy treningow, sprzet. Dlatego wlasnie denerwuje mnie jak ludzie z malych miasteczek narzekaja, ze nie ma sekcji, nie ma kasy, nie ma czasu a prawda jest taka, ze pewnie w 8 przypadkach na 10 nie chce im się po prostu ruszyc dupy, nie isc na impreze tylko zaoszczedzone pieniadze przeznaczyc na trneingi.

Na koniec opowieść zakrawająca o nierealną, ale przytoczę :) jest jeden zawodnik na polskiej arenie muay thai, wg mnie (i nie tylko mnie) jeden z najlepszych, który jest samoukiem i do zawodów przygotowuje się praktycznie sam - przede wszystkim nie sparuje, nie tarczuje, głównie dlatego, że nie ma z kim.
Jeżeli możesz to napisz konkretnie o jakiego zawodnika chodzi?
I może przede wszystkim- czy osoba ta NIGDY nie trenowala w normalnym klubie?
Bo jak wiesz Asia Jedrzejczyk jednak troche czasu na regularnych treningach spedzila i bardzo duze podstawy tez nabyla, wraz z doswiadczeniem na ringu i medalami, wiec to już zupelnie inna para kaloszy.

PPSZ
Może powiedz chociaz skad jestes?
Jaka jest ogleglosc do najblizszego wiekszego miasta?
Mysle, ze udaloby sie cos wymyslic i pomoc- po to przeciez jest forum.

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
"bardzo rozsądnie podchodzisz do przygotowania" - czyżby ironia czy źle to zrozumiałem - mówię poważnie. Nie podejrzewaj mnie o złośliwość

...najlepszym przykładem jestem ja, która debiut na ringu zaliczyłam po 3 miesiącach trenowania ... - Czy nie pomijasz tych kilku lat Kyokushin
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[ART] Eksperyment w budowaniu masy i sportowej wydolności

Następny temat

pytanie

WHEY premium