SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy ja coś zdziałam w BJJ?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 10087

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
x-ray ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 7467 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32016
Konkwista ? Biuro Turystyczne Raj... Jodan to jest zajëbista ksiazka. O najjemnikach. Czytalem kilka razy... Nie mylic z Konkwista Lysiaka. To jest Konkwista BALDHEAD'a WALDEMAR'a http://gorpozn.webd.pl/product_info.php?cPath=16&products_id=700 . A "Biuro Turystyczne Raj" hehehe podobala mi sie ta metafora. Z tego co pamietam to byla cala formulka.. o tym, ze te biuro zabiera do jakichs krajow etc...

Koksy to nie wszystko http://www.sfd.pl/temat148281/
Nie masz koncepcji, zajrzyj tutaj http://www.sfd.pl/temat255388/
Patrz co jesz http://www.sfd.pl/temat280738/
Train smarter, not just harder!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2628 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 28758
x-ray, kupowałeś w tym antykwariacie? Nie ma żadnych problemów z przesyłką?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 151 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 569
A skoro tutaj mowa o Bjj to ja też się dołącze ;] bo nie chce mi się nowego tematu zakładać mam pytanko do was takie chłopaki czytałem na pewnej stronce o bjj i tam pisalo że jest to połączenie ju jitsu czy jakoś tak boksu kick boxingu lub tajskiego i tam cos jeszcez a z tego co wiem to na treningach bjj chyba nie ma elementów boksu i kick boxingu a może są ?? ktoś wie coś na ten temat ??? A i mam pytanko bo też się bym chciał na coś zapytać jestem w rozterce dopuszczam tylko do siebie cztery style więc może tak mam 16 lat waże 66 kg coś koło tego i mam 179 wzrostu no i mam do wyboru te cztery style Bjj , MMA , MT , no i zastanawiałem się jeszcze nad Karate kykoshin ... ;]
A chciałbym umieć zarówno w stójce jak i w parterze ciągnie mnie coś do tergo bjj ale tam to chyba tylko parter jest więc nie wiem co wybrać ...
doradźcie coś ... a u nie mówcie żebym sobie łączył style bo tak nie chce ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
pinecone85 ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 4636 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 22462
Na tej stronce to czytales pewnie o Vale Tudo czyli MMA (mixed martial arts-mieszane sztuki walki),to prawda w Vale Tudo,stosuje sie zarowno techniki w parterze jak i w stojce,chwyty i uderzenia,powybierane sa najwazniejsze i najskuteczniejsze elementy z kazdego stylu,jak techniki reczne z boksu,kolanka i low kicki z Taja,obalenia zapasnicze no i parter z BJJ. W bjj jako takim nie ma uderzen,jest to sport czysto chwytany,w ktorym nawet stojka ograniczona jest znacznie. Najwazniejszy jest parter i pokonanie przeciwnika za pomoca dzwigni badz tez duszen,a nie uderzen. Uderzenia spotkasz wlasnie w Vale Tuto/MMA. Jak chcesz i to i to to idz na Vale Tudo,ale wg mnie lepiej najpierw opanowac jedna plaszczyzne dobrze,parter badz stojke i dopiero pozniej przejsc na trening przekrojowy,bedz pewniej podstawy,bazy bedzie duzo trudniej w MMA.Ja trenowalem dlugo kickboxing i teraz juz jakis czas bjj,wg mnie lepszym posunieciem w tym wieku bedzie rozpoczecie treningu BJJ,masz duze szanse sporo osiagnac w tym sporcie.To wszystko zalezy od Twoich priorytetow,co chces osiagnac przez trenowanie SW?Robisz to dla zabicia czasu?Dla nauki samoobrony,dla zdrowia,dla sportu i ducha rywalizacji?

Ja gdy bylem w Twoim wieku poszedlem na kicka,chociaz rozwazalem rowniez bjj,zaluje tej decyji,bo teraz bylbym po prawie 5 latach treningu bjj. A tak? Jestem znow w polowie drogi.

Grappling

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 151 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 569
No ja chciałbym pójść na jakąś SW głównie dlatego że nie chce tak ciągle siedzieć przed kompem i się zanudzać ale jeszcze ze wzgledów żebym umiał sięobronić na ulicy no i też dla sportu to sa trzy główne moje cele i nie wiem właśnie który mam wybrać sport doradźcie panowie ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 151 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 569
Sory nie który sport wybrać tylko którą sztukę walki ;] mała pomyłka z mojej strony ;] ... A no i jeszcze nikt nie odpowiedział na poprzednie pytanie zadane przezemnie czy na Bjj są elementy boksu i ogólnie stójki trochę >>??
bo słyszałem że w Wawie sekcje Bjj uczą bardziej pod kątem na ulice ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
"Sory nie który sport wybrać tylko którą sztukę walki "
a jaka jest różnica?

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 151 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 569
Jak to jaka ;] no bo nie wiem czy wybrać BJJ czy MMA czy MT czy Karate kykoshin ;] ... a chciałbym umieć trochę stójki a więcej parteru ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
pinecone85 ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 4636 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 22462
"W bjj jako takim nie ma uderzen,jest to sport czysto chwytany,w ktorym nawet stojka ograniczona jest znacznie. Najwazniejszy jest parter i pokonanie przeciwnika za pomoca dzwigni badz tez duszen,a nie uderzen".

To jest chyba odpowiedz na Twoje pytanie...przeczytales wogole moj post?

Grappling

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 151 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 569
Przeczytałem ... a na pewnej stronie pisało że bjj to połączenie boksu Kick boxingu lub Tajskiego i ju jitsu czy jakoś tak i jesczez czegoś tam to jak to nie ma uderzeń ?? A to np jeśli nie bjj to MMA ?? bo w MMA to się niźle można lac ale wiecie nigdy wcześniej nie miałem kontaktu z rzadną walką i nie chce pójść na ten trening łysy ;] ... co mam zrobić ...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kurs uderzania kickboxing

Następny temat

Prosze o pomoc!!

WHEY premium