SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy czlowiek nie posiadajacy dloni moze cwiczyc na silowni.

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1403

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1
Witam.
Jestem niepełnosprawny, a mianowicie nie mam prawej dłoni.
Ciekawi mnie jedna rzecz, czy mam jakąkolwiek szansę na to, a by ćwiczyć na siłowni, czy jest w ogóle taką możliwość.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136808
Tak samo jak możesz się ubierać, kąpać i jeść posługując się 1 dłonią, tak samo możesz wykonywać pewne ćwiczenia siłowe jednorącz lub ich wersje wykonywane oburącz z uwzględnieniem nie używania dłoni (trzymanie sztangi w zgięciu łokcia choćby). Ja Ci nie umiem doradzić co możesz wykonywać, ale uważam że ogarnięty rehabilitant lub trener pomógłby ogarnąć plan uwzględniający Twój problem. Przysiady choćby z safe barem, ciągi jednorącz, może pokombinować nad uwiązywaniem kalekiej ręki do gryfu jakimiś pętlami? Poszukaj też inspiracji na Jutubie, tam furorę robią filmiki jakichś typów bez rąk, nóg co to wyczyniają niezłe szpasy maksymalnie wykorzystując te kończyny, które im pozostały. Na pewno asymetria będzie Ci przeszkadzać, ale nie ma rzeczy nie do przejścia

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Jest wielu niepełnosprawnych sportowców


Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Jednoreki bandyta
Witam.
Jestem niepełnosprawny, a mianowicie nie mam prawej dłoni.
Ciekawi mnie jedna rzecz, czy mam jakąkolwiek szansę na to, a by ćwiczyć na siłowni, czy jest w ogóle taką możliwość.




Mój kolega nie ma dłoni prawej, tak się urodził. Trenuje na siłowni, pływa, biega. Normalny zdrowy chłop, wódke pije. Żyje jak każdy z nas z czterema zdrowymi kończynami.


I przestań sobie w kółko wmawiać, że z Tobą jest coś nie tak, nie byłem przy tej sytuacji ale słyszałem relację jak jakiś typek z innymi się z niego podśmiewał co on świruje na siłowni jak on kulawiec czy jakoś tak i h**a wygląda, kolega podszedł i wyj**ał mu w ryj po prostu z lewej. A że lewa mocna bo tylko nią pracuje to efekt był taki, że ten człowiek już w tym klubie się nie pojawił.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 100 Napisanych postów 1420 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10667
Jeżeli nie masz tylko dłoni ( poniżej łokcia masz cześć przedramienia) to możesz nawet sporo ćwiczeń robić, z odpowiednią protezą nawet te które wykonuje się oburącz. Poza tym są zapinanie obciążniki. Może nie będziesz mógł targać ogromnych ciężarów ale wierzę, że byłbyś w stanie poprawić sylwetkę. Trochę wyobraźni, prób aby wyczuć jak pobudzać dane mięśnie i dasz radę :)


Co do sytuacji opisanej przez Krzykacza, to moim zdaniem każdy taki burak podśmiewający się z ludzkich niedoskonałości powinien się w ogóle nie rodzić, bo już takie zachowanie daje obraz jaki to jest człowiek...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Jeśli chodzi np o wyciskanie to kolega na kikucie ma powiedzmy nazwę to wgłębienie/dołek gdzie bez problemu wchodzi/bardziej wpasowuje sie lżejsza sztanga i wyciskania bez problemu robi. Nic mu tam nie spada.

doping & zdrowie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Polecenie ćwiczeń

Następny temat

allchemy opinie?

WHEY premium