SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czikita- lądowanie na Księżycu z UNS/ DT

temat działu:

Dzienniki Treningowe

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 24726

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 268 Napisanych postów 8009 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 115459
Z tym wznosem to wyszłam, z założenia, że albo stały wznos np 7stopni i zmienne tempo albo na odwrót.
Mając stałe tempo i dodając co 30 sek te pół stopnia wzniesienia doszłam do 15 stopni. Jak juz wyszłam na te 15 st to tętno miałam zacne ok 175 więc taki wznos dosyć męczący i się człowiek nie nudzi podczas takiego cardio bo ciągle coś trzeba klikać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 634 Napisanych postów 41491 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 246659
175 to już bardzo wysoko.
A jeszcze jedno pytanie jakie ty masz teraz cele treningowe bo troszkę to nie jasne, po sylwetce jasno widać że potrzebujesz masy a katujesz się aero i dietą redukcyjną
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 872
Utrzymywanie takiego tętna jest nie za bezpieczne. Dodatkowo jak wchodzi ktoś na takie tętno musi zmniejszyć opór do minimalnego i monitorować czy puls schodzi szybko... w ciągu 2-3 minut powinien diametralnie maleć. Jeżeli tak nie jest organizm jest za mocno obciążany.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 872
Tempo minimalne to tempo wyjściowe przy których mamy obciążenie na poziomie 70 uderzeń serca na minutę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 268 Napisanych postów 8009 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 115459
Zaczęłam cykl redukcyjny 6 tygodni temu i chcę go dokończyć. Zostało 4 tygodnie. Następnie myślę zrobić tydzień roztrenowania i bezkarnie wskoczyć na zimową masę ew trzymać bilans zerowy (zobaczymy). Tylko proszę i tu nie mówić, żebym skończyła redukcję, nie będę skakać z kwiatka na kwiatek z tymi cyklami.

Po obniżeniu wznosu do 0, tempo spadło tak jak podjesz w ciągu jakichś 3 min do 130. Tempo jakie podałam, że osiągnęłam(175) utrzymałam, może przez minutę nie dłużej.

Zmieniony przez - czikita007 w dniu 2014-10-25 16:00:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 872
7 minut trwa rozgrzewka na tętnie max do 90 jeżeli Twoim wyjściowym jest książkowe 72, jeżlei mniej oblicz sobie.
Później wysiłek właściwy... tutaj też jest pare obwarowań, ale mniejsza o to. Bardziej polegasz na samopoczuciu i nie utrzymujesz tętna maxymalnego dłużej niż minutę. U ciebie tętno maxymalne to 199 uderzeń na minutę (220-wiek). Ogólnie w środkowej fazie możesz utrzymywać 160-170 spokojnie.
Później 7 minut wystudzenia organizmu.


Czemu służy rozgrzewka i wyciszenie?
A no nasz organizm przygotowuje się do wysiłku. I nie chodzi mi tutaj o układ nerwowy czy mięśniowy bo on szybko się adaptuje i jemu nie jest potrzebna rozgrzewka (mięsień najwyżej pęknie, OUN raczej zareaguje osłabieniem).
Chodzi głównie o układ sercowo naczyniowy. Duże naczynia jak i te mniejsze muszą mieć czas na adaptację do wysiłku. Akurat te 7 minut. Rozszerzają się... przygotowują na szybszy i bardziej objętościowy w ciągu minuty przepływ. Jeżeli tego nie ma serce jest zbyt mocno obciążone i następują
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 634 Napisanych postów 41491 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 246659
JA tylko sugeruję że nie masz czego redukować Bilans zerowy bym sobie darował, tutaj potrzeba diametralnych zmian zarówno dietetycznych jak i treningowych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 872
mikrouszkodzenia.

Tak więc:

7 minut
16minut podstawy
7 minut wyciszenia

30 minut.

W podstawie tętno możesz utrzymywać na poziomie 160-170 uderzeń na minutę.
...
Napisał(a)
Usunięty przez ASNF za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 872
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 268 Napisanych postów 8009 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 115459
Dzięki za rozprawę o cardio. Czyli nawet na czuja dobrze zrobiłam, ba nawet po 10 minut tego wstępnego i wyciszającego.

Błąd, działam na włąsną rękę, pod niczyim okiem. Samowolka. Czytaj dokładnie Lisek.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Road to MP2015 ;)

Następny temat

Moja podróż po idealną sylwetkę - DT Issany

WHEY premium