SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cwiczenia brzucha - nic nie dziala...

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6142

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 209
Czesc :)

Zaczne od krotkiego przekazu: jestem zalamana. Moj problem polega na tym, ze od lat bezskutecznie probuje wyrobic/wyrzezbic miesnie brzucha i po prostu nie ma zadnych efektow.

1. Nie mam nadwagi. Mam 162 cm, waze 50 kg.
2. Biegam od roku 24 km tygodniowo. Do tego rower i maszyna eliptyczna.
3. Wygladam zgrabnie, z jednym wyjatkiem - mam duzy brzuch. Moja sylwetka jest naprawde dziwna, jesli patrzy sie z profilu: linia prosta i nagle wielkie wybrzuszenie.
4. Jestem na zdrowej diecie:

sniadanie: platki owsiane + orzechy (platki sa bez dodatku cukru) + owoc

drugie sniadanie: jablko

obiad: zwykle warzywa w roznej postaci, duzo soczewicy i soi, ryby, miesa procz ryb nie jem

kolacja: jajka, nabial lub warzywa

Nie jem slodyczy, nie pije sokow z cukrem, i tak dalej...

Od paru lat podchodze do cwiczen brzucha - za kazdym razem koncze zalosnie. Po pierwsze: odczuwam bol kregoslupa nie do zniesienia. Wiem, ze nalezy izolowac te czesc ciala i wiem, ze jej angazowanie obniza skutecznosc cwiczen. Mimo staran kregoslup i kark po prostu mnie dobijaja. Probowalam 6 weidera - kregoslup rozwalil mnie po 20 dniu. Podchodzilam do niej 4 razy, za kazdym razem konczylam po 20-ktoryms dniu.

Dzis bylam na silowni by cwiczyc na maszynach. Czulam cale cialo... procz brzucha. Robilam 30 minut dosc intensywnych cwiczen na brzuch - nawalaja mnie rece, nogi, wszystko, tylko nie sam brzuch.

W dodatku moj brzuch jest bardzo wydety - wydaje mi sie, ze nie mam na nim az tak duzo tluszczu. Mimo wszystko po prostu NIE MOGE sie tego pozbyc... Jestem sfrustrowana do potegi 100000, bo czuje ze marnuje czas i robie z siebie durnia. Czy to sa uwarunkowania genetyczne, budowa ciala czy naprawde popelniam jakis kolosalny blad?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 209
Aha. Zapomnialam dodac, ze mowiono mi, ze bieganie to swietny trening spalajacy tluszcz m.in. na brzuchu. Jakos niestety nie u mnie... Zwiekszylabym kilometry, gdyby nie kolana - wysiadaja i nie moge biegac ponad to, co robie teraz.

Dzieki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
elaine FitMax
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 16752 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 67661
a byłaś u lekarza? kiedyś koleżanka ze szkoły średniej miała taki sam problem. Była bardzo szczupła a brzuch wyglądał jak w 7 miesiącu ciąży. Okazało się, że potrzebna była jakaś tam operacja, nie pamiętam dokładnie o co chodziło.

:):)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 209
:) W ciazy nie jestem, to wiem na 100 %. Poza tym moj brzuch nie ma AZ TAKICH rozmiarow jak brzuch w 7 miesiacu ciazy... Ale fakt, zastanawialam sie czy nie isc do lekarza, mimo wszystko slysze ze to glupota i bezsens...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
elaine FitMax
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 16752 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 67661
nie jest to głupotą, skoro nic nie działa, to chyba warto się wybrać. Choćby po to by się przekonać, że to nie to :) No ale zrobisz jak zechcesz:) Powodzenia:)

:):)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
1. https://www.sfd.pl/Wciąganie_brzucha-t200557.html
2. wciąganie brzucha nawet idąc ulicą, przy wydechu
3. pilates - to jest dopiero szkoła oddychania przeponowego
4. espumisan
5. olej lniany
6. przy a6w cały czas dociskasz krzywiznę kręgosłupa do materaca właśnie mięśniami brzucha, i nie robisz progresji na siłę, tylko w miarę wzrostu wydolności ( w w/w sposób nawet 6x może być za dużo ). Pod głowę podkładasz np. zrolowany ręcznik.

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 707 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 17214
Nie tylko ciąża powiększa brzuch...
Silnie powiększony brzuch (w wyniku obecności w jamie brzusznej płynu - tzw. wodobrzusze) jest np. jednym z głównych objawów raka jajnika.
Oczywiście nie mówię, że możesz mieć raka , szczególnie że on dotyka przeważnie starsze kobiety (lecz nie tylko), ale mimo wszystko do lekarza przejść się nie zaszkodzi.
Może lordoza?

Dobrze, jestem brzydka. Prawie tak jak ty. Tym bardziej apeluję do Twojego sumienia. Bierzmy ślub!
Przecież to nieludzkie mieszać w to jeszcze dwie niewinne osoby...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 209
Masakra... Jak mam sprawdzic takie cos? Cytologia?

Co do lordozy to coz, mam troche skrzywiony kregoslup. Tyle ze nawet jesli chodze wyprostowana, ksztalt brzucha niewiele sie zmienia.

Dzieki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 707 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 17214
Cytologia to do raka szyjki macicy.
Ale tak, badanie ginekologiczne. Cytologię też warto zrobić przy okazji
Objaw powiększonego brzucha jest oczywiście... nagły. Jeśli masz tak od zawsze, to nie masz się co martwić. Badania jednak zrób, bo warto chuchać na zimne.

Co do lordozy; to osoba z lordozą, nawet gdy stoi prosto lordozę nadal ma. To nie jest tak, jak z 'popularnym' garbieniem się, gdy wystarczy zwrócić dziecku uwagę i się prostuje


Zmieniony przez - kaniola w dniu 2009-05-14 10:46:48

Dobrze, jestem brzydka. Prawie tak jak ty. Tym bardziej apeluję do Twojego sumienia. Bierzmy ślub!
Przecież to nieludzkie mieszać w to jeszcze dwie niewinne osoby...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BodyLine TRENER
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 14747 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 102587
1.Musisz odpowiednio skomponować dietę.Niezbędne są wszystkie makroskładniki w odpowiednich proporcjach.Nie wystarczy jeść zdrowe produkty,trzeba jeszcze wiedzieć,co,ile i kiedy.
2.Naucz się pracować mięśniami brzucha,bo niestety z tego co piszesz,rzucasz się na głęboką wodę(A6W),nie potrafiąc odpowiednio nimi pracować.To tak jakbyś wrzuciła nie potrafiącą pływać osobę,do głębokiej wody i kazała pływać delfinem.
3.Wzmacniaj prostowniki kręgosłupa.Wzmacniając antagonistycznie pracujące grupy mięśni,powodujesz,że aparat ruchu pracuje optymalnie,więc technika ćwiczeń,siłą rzeczy stanie się lepsza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 209
Czesc :) Dzieki za odpowiedz. Co do diety to na razie zastanawiam sie jak skutecznie zastapic mieso, prawdopodobnie postawie na produkty sojowe.

Co do wzmocnienia miesni brzucha - rozumiem, ze najlepsze sa te 'wdechy i wydechy' ? Postaram sie wykonywac jakies srednio-trudne cwiczenia...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ilosc b/t/w

Następny temat

Dieta do ocenyyy

WHEY premium