SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

nie równe prostowniki grzbietu

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2135

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 957
ćwicze 2 lata a mam prawie 17. Martwy ciąg ćwicze ponad rok i zauważyłem juz dawno że mam nie równe prostowniki i nic z tym nie robiłem. Kumpel dzis mi powiedział że jak sie schyle to jest duża różnica. Lewy prostownik w dolnym odcinku jest sporo szerszy i wyższy. Na poczatku nie mając doświadczenia zakładałem za dużo na gryf łamany i ćwicząc biceps machałem całym tułowiem stojąc na lewej nodze, a prawą tylko sie lekko podpierałem. Dodam że jestem lewonożny i leworęczny, lewą ręke mam minimalnie dłuższą i lewy obojczyk troche krótszy, wiec takjakby szyja nie jest równo pomiędzy barkami. Wiem że człowiek jest asymetryczny i mięśnie troche sie różnią, ale u mnie różnica jest za duża i musze jakos to wyrównać. Dobrym pomysłem będzie dokładać na sztange przy MC 5kg wiecej z prawej strony? na zdjęciach nie najlepiej widać tą różnice i w rzeczywistości jest większa
Nie piszcie tylko żebym sie udał do jakiegoś lekarza, bo rodzice będą mi zabraniać chodzić na siłownie :D

http://pokazywarka.pl/sqb546/ 
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 258 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1985
A może masz lekką skoliozę w dolnym odcinku? Tak czy inaczej ja bym nie dokładał więcej z jednej strony bo wtedy na bank się uszkodzisz :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1358 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12413
Może zasięgnij porady lekarza?

I w żadnym wypadku nie dokładaj ciężaru więcej po jednej stronie
Czasem zmniejszenie intensywności/ciężaru skutkuje lepszym powiększeniem mięśnia.

Ćwicz nadal i równo.

Zmieniony przez - FanC w dniu 2012-08-12 22:09:01

My nie używamy maszyn, my je tworzymy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 957
skoliozy to ja raczej nie mam. Poprostu robiąc bica 40kg łamanym stałem na lewej nodze i cały sie bujałem :D wiem głupi byłem ale każdy ma takie początki. Do tego jak czasem jakaś robota jest że trzeba łopatą machać to nie zależnie jak trzymałem łopate to stałem na lewej nodze i prostowałem sie lewym prostownikiem :D napisałem już że do lekarza sie nie wybiore :D
a może polecicie jakieś ćwiczenie na jeden prostownik? może MC jedną hantelką na prostych nogach? jak bym brał te 15,20kg to chyba nic mi sie nie stanie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 258 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1985
Nic ale to nic na jedna stronę prostownika. No chyba że nawet na tej lewej nodze nie chcesz już stać. Swoją drogą u mnie na pierwszy rzut oka też nie widać skoliozy ;) Do lekarza idź dla świętego spokoju. Bo jeśli się okaże że masz skolioze, do tego nie posłuchasz i zaczniesz robić coś na jeden prostownik to kalectwo murowane. Od bujania się z jednej strony prędzej kręgosłup się wywala niż prostownik rośnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 957
Zrobiłem dokładniejsze zdjęcia, prosze zerknąć i sie wypowiedzieć :D
http://pokazywarka.pl/ezmy6e/ 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1358 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12413
Szczerze... na zdjęciach praktycznie nic nie widać. Może po prostu za bardzo się przejmujesz? Trenuj dalej po równo i będzie OK.

My nie używamy maszyn, my je tworzymy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 957
widać przecież na zdjęciach że lewy prostownik większy :D kumpel i nauczyciel wf mówią mi że duża różnica jest jak sie schyle. Lewy jest wyższy i szerszy. Boje sie że przez to mnie pokrzywi bo te mięśnie trzymają kręgosłup, co innego jakbym miał bicepsy nie równe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 4191 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 44168
widać będzie tylko przy niskim bf, jest ok nie masz co przeżywać, poprostu pilnuj techniki wykonywania ćwiczeń z czasem samo zginie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Stojaki

Następny temat

Siłownia by Xandi

Wiecej