SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cwiczenia źle wpływają na wzrost. Prawda czy fałsz ?

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2073

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 41
Cześć,
Nie bedę obijał w bawełne i zapytam wprost, mam 15 ( rocznikowo 16) lat i chce zacząć ćwiczyć na siłowni, ale boje sie, bo jestem w fazie kiedy rosne i mam dopiero 175 cm wzrostu, a jezeli wszystko dobrze pojdzie powinienem miec wzrost w okolicach 183-186 cm. Kilka osób przestrzega mnie przed chodzeniem na siłownie, bo moge zaprzestać/spowolnić swój rozwój jeśli chodzi o wzrost. I chiałbym zapytać tu kogoś czy to prawda i prosze o wytłumaczenie mi o co z tym chodzi.

Waga: 58
Wzrost : 176
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 195 Wiek 24 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5550
Urośniesz tyle ile masz zapisane w genach. Nie wiecej, nie mniej. Silownia a to nie wplynie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 246 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4027
Dokładnie. Skup się na technice, nie przesadzaj z ciężarem na początku (ale progresuj) i będzie dobrze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 41
czyli moge robic 10x10 po 30/35 kilo na laweczce, na lezaca?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 41
no ale mam takiego kolege, nie wiem czy mozna to nazwac kolega bo ma 30 lat :D. Który podnosił ciężary w wieku 15 lat i ma teraz 162 cm wzrostu ... Wiec nie iwem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1068 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 23776
Mit dotyczący spowalniania/hamowania wzrostu został dawno obalony. Trening siłowy może poprawić sytuację układu kostnego jeżeli wykonywany jest w odpowiedni sposób, wiec możesz wspomóc cały proces.

http://www.sfd.pl/Dziennik_Treningowy__TheGladiators-t1085175.html ROAD TO BESTMODE - Męska Sylwetka, Sopot 2016

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 124 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1163
Ćwicz, ćwicz nie przejmuj się. Nie zapominaj o jedzeniu bo chudziutki jesteś jak na ten wzrost. No ale to wszystko zależy od genów i metabolizmu.

Dziennik treningowy |==> http://www.sfd.pl/[DT]_MateO_robi_forme-t1101305.html 
NEVER BACK DOWN!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 41
jestem chudy, ale to tez dla tego, ze jestem typem ektomorfika jesli dobrze pamietam, bo mam strasznie szybki metabolizm, a jem tyle ile moge , a dotej pory dopiero 2 kg w miesiac .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 132 Wiek 26 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1450
Jeden chyba z największych mitów krążących w około tematu siłowni . Ten mit jest dawno obalony.
Dużo bardziej obciażające są dla organizmu takie sporty jak siatkówka ,piłka nożna czy koszykówka . Dobrze wykonany trening siłowy
jest jak najbardziej bezpieczny . Dzięki treningowi siłowemu Twój organizm dostanie bodźców do wzrostu mocnych kości itp.
Jednak odpowiednia technika jest wymagana ,nie ćwicz swoim ego ,ćwicz takimi ciężarami jakimi dasz rade samodzielnie zrobić minimum 6 powt. Sam ćwiczę od 12 roku życia i nic mi nie jest ,żyję i mam się dobrze ,nic mi nie dolega a wyniki mam świetne :)
A co do wzrostu ,wszystko tak jak koledzy wyżej mówili zależy od genów . U mnie cała rodzina mała to jak ja mam być wielki mi moje 173 cm . wystarcza , a jeśli u Ciebie są ludzie wysocy to i siłą rzeczy ty będziesz wysoki . A taki Pudzian - 186 cm. Burneika też niewiele mniej a może i więcej . A przecież też ćwiczyli od małego. Wnioski nasuwają się same . A Ty ćwicz i powodzenia w realizowaniu celów :)

Zmieniony przez - Hubert896 w dniu 2014-07-25 20:34:03

Siła pozytywnego myślenia działa cuda - uwierz w to a i Ty zdobędziesz to co tylko sobie zapragniesz !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 124 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1163
Jeżeli siłownia jest Twoją pasją to może Ci jedynie przynieść chwałę, szacunek i zazdrości innych.

Dziennik treningowy |==> http://www.sfd.pl/[DT]_MateO_robi_forme-t1101305.html 
NEVER BACK DOWN!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 41
dzięki za pomoc i wsparcie :). Mówicie o technice, wiec macie moze jakies porady dla mnie? Bo ja robie 10 x 10 powtórzeń sztanga 30 kg na ławeczce + 10 x 10 powtorzen hanklami 7,5kg na rękę. (robie 10 jedna reka i druga, a potem 10 obydwoma). Mam coś dodać do tego dla lepszego efektu? staram sie robić je na prostym kregosłupie i nie sprawiaja mi one trudnosci.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Śniadanie na jutro rano. Pilne.

Następny temat

Masowanie - pomóżcie

WHEY premium