SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Skłony z obciążeniem - co to za ćwiczenie?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 690

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 87 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 1369
Czy skłony z obciążeniem to po prostu brzuszki z obciążeniem? Robiłem je dzisiaj i nie jestem w stanie utrzymać odpowiedniej wagi aby zmęczyć wystarczająca brzuch. Używałem talerzy. To samo przy Allacha. Może zła technika ćwiczeń?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777745

Skłony z obciążeniem mogą oznaczać te dwa ćwiczenia czyli brzuszki bądź allahy przy czym brzuszki najczęściej z obciążeniem wykonuje się na ławeczce skośnej do brzuszków.

Przypuszczam, że gdzieś będzie problem z techniką ćwiczeń, zakresem powtórzeń bo raczej nie zdarza się żeby nie przetrenować odpowiednio mięśni brzucha z dodatkowym obciążeniem. W przypadku ćwiczeń dedykowanych mięśniom brzucha z dodatkowym obciążeniem trzeba być ostrożnym bo niestety tutaj nie tylko brzuch pracuje, a często się zdarzają bóle dolnego odcinka kręgosłupa przy niewłaściwej technice wykonania ćwiczeń.

Nie napisałeś nic o swoim treningu siłowym, ani treningu mięśni brzucha, ale jeśli obciążenie zewnętrzne to za mało to znaczy, że może masz takie silne mięśnie rdzenia, że to co im serwujesz to za mało. Wówczas albo dołóż kolejne ćwiczenia albo innym ćwiczeniem wstępnie zmęcz mięśnie brzucha.

Najczęściej gdy ktoś ma prawidłowo skomponowany trening siłowy i bazuje na ćwiczeniach złożonych to na koniec brzuch to tylko formalność.

Polecamy również: Jak często trenować brzuch? Najlepsze ćwiczenia na brzuch



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2022-10-04 13:46:11

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 87 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 1369
O to mor trening fbw z 3-dniowym podziałem

A
-Przysiady ze sztangą klasyczne 4x8
-Podciąganie na drążku 3x8
-Przyciąganie na hammerze 3x12
-Wyciskanie sztangi leżąc 4x12
-Wyciskanie hantli siedząc (mięśnie naramienne) 3x12
-Dipsy w wersji na triceps 3x8
-Uginanie przedramion ze sztangą 3x12
-Skłony z obciążeniem 2x12
-Allachy 2x12

B
-Przysiady bułgarskie 4x12
-Wiosłowanie hantlą 4x12
-Martwy ciąg na prostych nogach 4x10
-Wyciskanie sztangi leżąc 4x12
-Wyciskanie żołnierskie 3x12
-Wyciskanie francuskie sztangi 3x12
-Uginanie młotkowe 3x8
-Plank klasyczny 2x max czas
-AB roller 2x max powtórzeń

C
-Wykroki chodzone 4x12
-Martwy ciąg 3x8
-Zbieranie grzybków 4x12
-Wiosłowanie pół-sztangą 4x10
-Wyciskanie sztangi na skosie dodatnim 4x12
-Arnoldki 4x12
-Wyciskanie francuskie sztangi siedząc 3x12
-Uginanie hantli z supinacją 3x12
-Plank boczny 2x max czas
-Russian twist z uniesionymi nogami i dodatkowym obciążeniem 2x20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12084 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
co do pytania o brzuch.
faktycznie tutaj musi to byc uwarunkowane tym, zecwiczenie pewnie wykonujesz nieprawidlowo.
Nie ma mozliwsoci abys mial na tyole silny brzuch by np stosem 100 kg na wyciagu odpowiendio go nie zmeczyc :)
Plan treningowy wyglada calkiem przyswoicie, osobiscie bym tylko wybral po jednym cwiczeniu na brzuch, ktore bym wykonal solidnie na koniec treningu i tyle :) az tak mocno nie musisz go katowac skoro wczesniej w planie masz cwiczenia zlozone, ktore beda angazowaly go do pracy stabilizacyjnej

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136813
Ciągniesz pewnie całym ciałem a to trzeba inicjować ruch przez spięcie brzucha, spinaj najpierw brzuch a nie ciągniesz plecami, mięśniami biodrowymi czy czym tam jeszcze:)
2

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Nie wiem jak to robisz ja np plan w połączeniu z żabimi spięciami bez obciążenia i brzuch dosłownie mnie pali. Przy allachca po 15 powtórzeń to samo.

moze j/w zostało wspomniane zamiast pracować brzuchem to zginasz się w biodrach, tu akurat koci grzbiet jest pożądany by te mięśnia do siebie zbliżyć i je spiąć.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33143 Napisanych postów 23214 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278163
Najepiej jakbyś dał filmik z ćwiczeniami i wtedy można coś więcej powiedziec , tutaj zapewne lezy technika bo w tych ćwiczeniach tak jak anubis wspomniał wystarczy minimalne obciążenie ( alalchy ) lub brak ( skłony ) i jeśłi dobze technicznie robione to pali niemiłosiernie . Nie angażujesz mieśni brzucha tylko ruch wykonują same biodra , przeciążasz prostownik a brzuch nic nie odczuje . Ty masz myśleć o odpowiedniej aktywacji brzucha a przy ćwiczeniu allachy masz zwijać się w kulke zbliżając mieśnie do siebie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy 4-dniowy do oceny

Następny temat

Ocena planu FBW

WHEY premium