SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co teraz? Kontynuacja masy, czy redukcja.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1146

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

17

Waga

76

Wzrost

186

Cel treningowy

?

Staż treningowy na siłowni

10msc

Uprawiane inne sporty

Tylko siłownia

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full osprzęt siłownia

Dieta

Jest

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

mam obecnie Nitrobolon II, HMB, BCAA i planuje na tym cykl. (Mam też troche białka, ale nie używam)

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 18
Witam.

Z góry uprzedzam, że temat może byc długi, bo chcę wszystko dokładnie opisać, aby uzyskać waszą pomoc

Zdecydowałem się na założenie tego tematu z kilku powodów, ale po kolei.

Ćwiczę od 10.08.14 - Z tym że przez ten czas bardzo długo przeleżałem w łóżku, miałem problemy zdrowotne. Po powrocie do zdrowia wróciłem do treningów 23.03.15. To był moment kiedy zrozumiałem, że coś jest nie tak. Mimo takich przerw moja sylwetka nie zmieniła się chyba w ogóle (Dużo głupich sytuacji - Najpierw chciałem się redukować bo miałem brzuch, ale 0 masy mięśniowej, później próba masy na planie i diecie od trenera, który nie wie co robi). Zgłosiłem się o plan i diete ponownie, z tym że do innej osoby. Od tamtego czasu wyniki siłowe przestały stać w miejscu, wydaje mi się, że sylwetka również zaczyna się zmieniać na lepsze, jednak niepokoi mnie cały czas mój duży brzuch. Nie dość, że od początku, gdy zaczynałem ćwiczyć był duży - to jeszcze przy masie mnie troche "podlewa". I teraz nie wiem - czy wykorzystać lato do redukcji i przerwać mase (lato dlatego, że nie chce mi się w ogóle jeść i musze wpychać w siebie ~3tyś kcal co kończy się niezbyt dobrze ) czy skończyć ją jakoś z koncem lipca i dopiero rozpocząć redukcje. I tu pytanie do was, co zrobić?
Dodam, że na obecnej masie miałem cykl kreatyny + bcaa + hmb. Teraz mam rozpocząć cykl na Nitro II + Hmb + Bcaa

Zdjęcia sylwetki i przykładowego dnia z jedzeniem dodam w załącznikach w temacie. Jeśli jeszcze czegoś brakuje, jakichś informacji to proszę dać mi znać :)


Właśnie, co do zdjęć - Robione są na czczo :/ Pod koniec dnia brzuch robi się naprawdę duży. Dodam, że taki brzuch jest efektem tego jak żyłem przed treningami - Osiadły tryb życia, "dieta" opierająca się na słodyczach.. tak to wyglądało.

Z góry dziękuje za pomoc!

Waga: 76
Obwód pasa: 84.7 (na czczo)
Biceps: 33.1 / 33.7

Jeśli umieściłem temat w złym dziale to prosze o przeniesienie.











Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Twój model żywienia jest uzupełniony mało jakościowymi składnikami odżywczymi. czyt. ( kotlety sojowe, kurczak w panierce, tuńczyk jako stały element, przesłodzone soki i.t.d.. ) brakuje witamin i składników mineralnych ( spora dawka owoców i warzyw ) nie ma również uwzględnionych zdrowych tłuszczy, Omegi 3, zbyt wysoka ilość zawartego białka etc.. zapraszam do działu Odżywianie.

Nade wszystko redukcja to pejoratywny koncept. Kontrprzykład tego pomysłu to to, iż Twoja masa ciała jest zbyt niska. Nie masz na tyle adekwatnie rozwiniętej masy mięśniowej aby odsłaniać definicje. Jesteś prozaicznie szczupłej budowy ciała, aczkolwiek racjonalny schemat odżywiania z adekwatną kalorycznością i podziałem makroskładników pomoże Ci w osiągnięciu efektów jakie pragniesz. Notabene hmb w Twoim przypadku jest całkowicie zbędne oraz różnorodne nitrobolony. Rozwiń w sobie zoptymalizowany potencjał które Twoje ciało Ci oferuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 18
@dudee Oczywiście nie jem tego cały czas. Kurczaka czesto jem gotowanego, po prostu tak zjadłem dzisiaj, więc takiego wrzuciłem, żeby nie było, bo jem też w ten sposob. Zajrzę do tego działu, może uda się poprawić kilka rzeczy.

Czyli co? Dalej zostać na masie? Naprawdę, brzuch na zdjęciach wydaje się mały, ale w rzeczywistości jest dość spory. Wstawie dziś wieczorem zdj, jak wyglada on pod koniec dnia (88cm..) .
Jeśli tak, to co zrobić z latem - tzn tym, że nie chce mi się jeść? Wpychanie na siłe kończy się niezbyt dobrze. https://sklep.sfd.pl/Megabol_Dibencozide_Magnum-opis935.html coś takiego załatwiłoby sprawe?


Zmieniony przez - Vio w dniu 2015-06-15 16:48:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Oszczędź sobie takiego różnego rodzaju specyfiki. Staraj się trzymać swojego bilansu kalorycznego i podziału makroskładników. Kreatywnie przyrządzaj posiłki tak aby smacznie jadać i jednocześnie nie opychać się dużą zawartością jedzenia. To taka dychotomia forma jedzenia podczas budowy masy mięśniowej. Trzymaj się adekwatnego rozkładu makroskładników.
2
...
Napisał(a)
Usunięty przez Banan za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 620
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 18
@dudee W takim razie masuje dalej. Dzięki za pomoc!
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[BLOG] Od zera do Monstera

Następny temat

Zmiana FBW

WHEY premium