Z wiekiem spada siła mięśniowa, nawet samym mistrzom. Jedną z osób, która przychodzi nam na myśl, jest siedmiokrotny Mr. Olympia Arnold Schwarzenegger. Legendarny były kulturysta, który był kiedyś "Terminatorem", dokonał zmian w życiu. Wiadomo, że w wieku 71 lat nie może trenować tak ciężko i intensywnie jak kiedyś, więc znalazł na utrzymanie sprawności fizycznej i formy sposób. Jego cele treningowe zmieniły się od czasu, gdy rywalizował na scenie i występował w filmach akcji. Zapytany o to, jak zmienił się jego trening, w wywiadzie dla Men's Health, Schwarzenegger odpowiedział:

 

"Przysiadów i wszystkich podobnych ciężkich ćwiczeń na nogi, już nie mogę robić. Moje kolana nie dałyby rady."

Zdecydował się na używanie maszyn, z których kiedyś rzadko korzystał. Mówi, że maszyny, które są dostępne dzisiaj są naprawdę niesamowite. Schwarzenegger wyjaśnia, w jaki sposób może ich używać do robienia tego samego co na wolnych ciężarach, jednocześnie unikając bólu. Umie ćwiczyć rozsądnie i skutecznie pracować z ciałem, aby zachować formę w swoim wieku. Każdy, kto trenował jak zwierzę, tak jak Arnold, musi w pewnym wieku odpuścić. Nie może sobie pozwolić na dalsze mocne sesje treningowe, które wykonywał od wielu lat. Szczególnie, gdy miało się kontuzję czy poważną operację. Przypominamy, że Arnold w marcu tego roku przeszedł operację serca z powodu powikłań związanych z procedurą wymiany zastawki. Był wdzięczny, że po prostu żyje.

 

ZOBACZ: Trzymamy kciuki za Arnolda Schwarzeneggera

 

Po tym jak doszedł do siebie znalazł nową aktywność, która jest jazda na rowerze! Na Instagramie napisał, że zamienił środek komunikacji właśnie na dwa kółka. Jeździ na zakupy, przy okazji ćwicząc nogi i podziwia uroki miasta. Musicie przyznać, że Arnold jest w świetnej formie, jak na swój wiek!

Komentarze (3)
lodzianin1

Dobrze się chłop trzyma

1
mapetttmapettt

oby dal rade jeszcze z 10lat

0
domosos

No wiadomo ze w tym wieku podejscie do treningu ma już inne, raczej lata robią swoje.

0