SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co sądzicie o Wing Tsun Kuen

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 34573

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 309 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5248
"na koniec treningu uderzaliśmy 10 tys. uderzeń w ochraniacz"

Czyli przy szybkosci 5 uderzen na sekunde uderzaliscie bez przerwy przez 33,3 minuty. Gratuluje wytrzymalosci lub tez wyobrazni :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 92
tak mniej więcej ,a jak myślisz po co jest ochraniacz i od czego są mocne uderzenia? od machania w powietrzu?


Zmieniony przez - wtk123 w dniu 2009-09-24 15:28:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 92 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 193
Tzn potwierdzam, że treningi potrafiły być twarde pamiętam że po pierwszych treningach miałem całe przedramiona w sińcach które przechodziły wszystkie kolory tęczy, później utwardziły mi się...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 142 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 563
Witam wszystkich!!

Widze ze temat lipne techniki sie skończyla a zaczoł sie drugi. Jak to miło!!! i Talon mój ulubieniec jest. Dla potwierdzenia Talonku, nadal czekam na Ciebie...

Wei wu wei moja dewizą
www.wtkungfu.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
Panowie.
Jeśli uda się zmajstrować Zlot2 będzie okazja do empirycznego wyjasnienia sobie wielu spraw.
Ewentualnie gdyby komus pasowało udać się do wtk czy talon aw jakis np. czwartek to jestem za?
Pytanie tylko czy są tam maty?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
tsailifo Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 678 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5210
A po co Ci mata ? Bez maty większa zabawa i doznania mocniejsze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 309 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5248
Juz kiedys pisalem, ze jest fajna salka na Kolejowej, gdzie mozna sobie przyjsc i pocwiczyc. Co tydzien cwicze tam z kumplem i warunki do sparingow sa naprawde dobre. Wejsciowka kosztuje 20 pln za 1,5 godziny (wtorek/sroda wieczorem), badz ten mozna wynajac cala sale na ten czas za 80 złotych. W sumie to drugie rozwiazanie jest nawet lepsze, bo wtedy nie ma problemu finansowego, jezeli np talon chce przyjsc z obstawa:)

A dodatkowo grunt jest calkowicie neutralny i mozna uniknac za duzej ilosci swiadkow xD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 92 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 193
Wielce rozsądna propozycja!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 35 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 287
Jestem bardzo ciekaw, czy Talon pojawi się kiedys u Rymcerza. Choc szczerze w to wątpię.
Jedno jest pewne, Talon na pewno jakiś czas ćwiczył u Sifu Marka. Potem pewnie odszedł do Adama.
Myślę, że zamiast tyle krzyczeć, powinien choć ujawnić swoją twarz. Niech wyśle linka do jakiegoś zdjęcia z treningów, podejrzewam, że kilka osób znało go osobiście. Może nawet Rymcerz będzie go kojarzył.

"Prawda jest sercem sztuki walki"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 88 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 386
DO wypociń genghis khana:
"w WT na przykład jedyne "osobliwe" techniki treningowe to chi-sao, reszta wygląda tak samo jak we wszystkich stylach"--bzdury totalne, kopnięcia, każde uderzenie, każdy łkieć z WT jest osobliwy, jedyny i niepowtarzalny dla innych tzw.styli walki.
-"opuścisz łokcie dostaniesz w żebra (pomyślisz sobie shit!) skorygujesz, może jeszcze raz dwa dostaniesz ale nauczysz się błyskawicznie, że łokcie przy ciele co by się nie działo, skupiasz się na tych łokciach, skupiasz, skupiasz i od tego skupienia otwierasz gardę shit prosty w twarz, cholera, trzymaj łokcie ale nie opuszczaj gardy, i tak powoli sparing po sparingu uczysz się"-świetnie, widać że jesteś bokserem to dlaczego wypowiadasz się o WT.Tu uczysz się reakcji w chi-sao, gdzie podświadomie programujesz swoje ręcę do obrony i natychmiastowej,podśmiwadomej kontry!!Nie ma czasu na trzymanie gardy i czekanie az ktos bedzie celowal po twoich lokciach lub twarzy (chyba ze stoi przed toba inny bokser, lub kolek z ulicy..aczkolwiek mam szacunek dla bokserow, ale nie ma co porównywać z WT..
-"jak się nie nauczysz to znaczy że jesteś kiepski, nie każdy jest dobry w walce, tańcu czy w różańcu"--haha..nie możesz się nauczyć tego co spotka Cię na ulicy,same trzymanie łokcii tysiące sparingów nie wystarcza.;)po to jest chi-sau zeby zmieniac się wraz ze zmiana przeciwnika.
-"jak pierwszy raz walczyłem w lekkim sparringu próby ratowanie się czymś z WT były dość żałosne, cały WT wyparował w 3 sekundy bo nigdy nie był wypracowywany w takich warunkach, człowiek sobie nie zdaje nawet sprawy jaka to jest różnica w sterowaniu ciałem w warunkach walki a w warunkach treningowych, dochodzi do tego cała nauka czytania ruchów ciała przeciwnika kształtowanie tego zmysłu dzięki któremu wychwytujesz najmniejszą zmianę napięcia i wiesz że zaraz będzie cios i błyskawicznie opracowujesz strategię, czasami mylną wtedy przychodzi korekta."--a wogle uczyles sie chi-sau czy zaawansowanego lat-sau..zapewne stales jak pipa i ruszyl na Ciebie bokser, a ty ni huhu..;), bronic sie czyms z WT, a czym konkretnie probowales heheh, nie ma czasu na korekty..cios i spisz..;)
-"Nie rozumiem czemu w WT ludzie stronią od tego, są ochraniacze na głowę, rękawice grapplingowe pozwalające na chwytanie, suspensory, można zakładać ochraniacze (korpusy) na ciało, po roku treningu uczeń jest na tyle opanowany, że potrafi powstrzymać na tyle siłę ciosu żeby nie zamieniać sparingu w "krwawą" walkę na śmierć i życie"--czlowieku musisz najpierw poznac w jakims stopniu WT, zeby te techniki dzaialaly..na kazdym treningu uderza sie w chest guardy..wypracowujesz reakcje na okreslone ataki, pozniej reagujesz bezwiednie na dany atak, pozniej dorzucasz do tego wykonczenia akcji.
-"lenistwo instruktorów i ich sifów którym nie chcą opracować jakiegoś systemu walki w WT"--???WT to kompletny system..poogladaj sobie N.Madaya itd., wszystko po kolei czlowieku, w rekawicach nie uzyjesz wiekszosci technik wt

-
-

kiajć..ouch..ouch..ouch

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy da się zrobić szpagat w jeden miesiąc??!!

Następny temat

ZAWODY SHOTOKAN

WHEY premium