SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co powiecie na tą diete?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2806

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 409
Cześć.
Mam 20 lat i od stycznia znów zacząłem ćwiczyć (ćwiczyłem już kiedyś po kilka miesięcy z przerwami). Nie mam za wiele czasu na trzymanie diety, więc nie będzie ona idealna, ale przy tym że studiuje dziennie to więcej nie jestem w stanie wycisnąć.
Mam 190cm wzrostu, 75kg wagi.
Cel - budowa masy mięśniowej (ponad 80kg).

Śniadanie (koło 7:30)
-mleko+banan+płatki zbożowe
Drugie śniadanie (koło 10:00-11:00)
-gainer
w między czasie banan.
Obiad (15:00)
-paczka ryżu, pierś z kurczaka lub pałki (rzadziej schabowy :P)
17:00-17:45 trening
Gainer po treningu.
Kolacja (20:30)
-Paczka ryżu + to samo mięso co na obiad.

Zastanawiam się nad gainerem przed treningiem, oraz czy warto dorzucić do tej diety czyste białko. Jestem początkujący więc proszę o podpowiedzi.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4533 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34420
bcaa bierz tylko w dni treningowe
Kreatynę zacznij gdy zauważysz zastój siły/masy i będziesz miał poprawnie opanowaną technikę wszystkich ćwiczeń

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1090 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 10444
na początek przelicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne, potem ułóż dietę żeby miała minimum 300 kcal więcej niż zapotrzebowanie i popatrzymy. z tym co jest wyżej masy nie zbudujesz

Moda się zmienia... Duża łapa zawsze jest na czasie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
*Adame - studiuje dziennie, a mam czas na 6 posiłków dziennie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
na potreningu.pl masz wszystkie potrzebne narzedzia do ułożenia diety
od kalkulatora liczącego zapotrzebowanie - po dziennik zywieniowy gdzie układasz dietę, skorzystaj z tego i daj tu zrzut z ekranu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 409
Dzięki za odpowiedzi. Wklepałem moją dietę w ten dziennkik i wyszło mi sporo za mało węglowodanów. Moje zapotrzebowanie to:

Współczynnik BMR 1920.12

Aby utrzymać wagę
Kalorie 2976.19

Węglowodany 55% 1636.9kcal = 409.23gram

Białko 15%% 446.43kcal = 111.61gram

Tluszcz 30% 892.86kcal = 99.21gram

Zaznaczyłem to już z moimi treningami.

Powiedzcie mi co mogę tu dołożyć lub zmienić aby tych kalorii trochę doszło, bo ja szczerze nie wiem :/.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4533 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34420
gainer diety nie uratuje-tak naprawdę jest to produkt bardzo słabej jakości i jeśli jesteś w stanie go zastąpić konwencjonalną żywnością,to będzie to o wiele lepszy wybór

Prześledź tematy tu w Odżywianiu i zobacz jak inni komponują diety,a potem postaraj się ułożyć własną

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 219 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 26960
ustal diete tak aby spozyć dziennie ok 150-180 g bialka, ok 500 wegli i ponad 100 tluszczu, ta dieta jest bardzo slaba, przede wszystki bialka za malo, w bilans wliczylo się bialko rosline z ryzu i platkow owsianych a nie tędy droga, 2 g na kilogram masy ciala powinno wynosic bialko zwierzęce, jak juz kupiles gainera to go pij, ale nie jest to najlepsze rozwiązanie. poczytaj jeszcze o ukladaniu diety i napisz jeszcze raz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1090 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 10444
a jak stoisz z funduszami na dietę? ile dziennie mógłbyś przeznaczyć kasy? Bo wspomniałeś że jesteś studentem i nie wiem czy to tyczyło się czasu na posiłki czy właśnie kasy, pozdro

Moda się zmienia... Duża łapa zawsze jest na czasie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 409
Po raz kolejny dzięki za odpowiedzi :). Kupiłem dietę w tej stronce dopasowaną pode mnie. Wrzucam tu przykładowe 2 dni, pierwszy nie treningowy, a drugi treningowy. Nie wiecie może jakby to trochę okroić o fundusze, bo np niektóre orzechy stąd są kosmicznie drogie. Nie lubię też na przykład papryki. Jakiś pomysł czym ją zastąpić?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 219 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 26960
orzechy mozesz zastąpić innymi zdrowmi tluszczami jak oliwa z oliwek czy olej lniany ( przyklad tylko), papryke mozesz zastąpić innym warzywem, co do tej diety- zamiast banana lepiej zjedz jakis ryz lub chleb pełnoziarnisty, ogórka wywal bo zawiera substancje antyodzywczen, w poniedzialek przy sniadaniu zamiast tego jogurtu zjedz kilka jajek, jakies mieso lub szynke, ewentualnie twarog, reszta moze być.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 409
Tylko to akurat są 2 dni, a mam narazie rozpisne na tydzień a będę miał na miesiąc. Co do banana to jest tam pewnie dla urozmaicenia bo w inne dni zamiast niego jest właśnie ryż lub pełnoziarnisty chleb. To samo tyczy się śniadania. Więc mogę zostawić to jak jest? Bo jednak wolę mieć urozmaiconą dietę, a nie co drugi dzień to samo :P.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Produkty mleczne a redukcja

Następny temat

100->91

WHEY premium