SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co dalej z rozbudowa klaty

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5824

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 191 Napisanych postów 799 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8197
To jest na środek dobre ćwiczenie dobre jest też złączone hantle tyle że w pozycji horyzontalnej wyciskac ściskając do siebie .ja jak robię gironde to też dobrze czuje środek tylko akurat tam mięśnie mam od góry do połowy klaty a później przy mostku już jest potężna przerwa co psuje cały wygląd klaty....to.jest genetyka i jestem świadom ale więcej masy w dole zrobiło by lepszy efekt z.tym że właśnie na dole.mi najmniej masy wchodzi ,zewnętrznie i z góry idzie a od suta do mostku już słabo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 66 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1573
Moze i nie mozna zmienic pozycji cycka,ale poprzez technike na pewno mozna wizualnie to zmienic. Na pewno ma na to wpływ maksymalne scisniecie miesni przy wyciskaniu oraz przy rozpiętkach. Krzyzowanie linek na bramie tez moze jakos pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Jedyne co możesz zrobić, to rozbudowywać klatke całościowo i później zredukować poziom bf, by poprawić kształty i podcięcie. Na środek nie masz wpływu, bo to genetycznie uwarunkowane rozmieszczenie przyczepów.

Gironde szanuje, ale większośc jego ćwiczeń to killery dla stawów-szczególnie dipsy. Są zdrowsze i bezpieczniejsze rozwiązania.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Co wspomnianego squezze press: ćwiczenie fajne, bo ma element izometryczny i może pomóc w aktywacji piersiowych podczas zwykłych wyciskań. Jednak nijak się ma do środka klatki.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 314 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2205
https://m.

lap;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 407 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 12954
No i co? Urósł mu ten środek klatki od tego ściskania ciężarka czy nie?

Bo ja jak Sakera widzę czy zdjęcia czy filmiki to jego cycki wyglądają dokładnie tak samo. Są całościowo mniejsze lub większe w zależności od okresu ale kształt i przyczepy mięśni nie drgnęły na milimetr.

Póki co jeszcze nie widziałem kogoś kto by zmienił wygląd środka klatki albo jakiegokolwiek badania pokazującego zwiększenie aktywizacji włókien tylko w ich przyśrodkowej części (a włókna w piersiowych biegną po całej długości klatki). Nie znam w ogóle badania pokazującego, że można tylko jedną połowę włókna ruszyć a drugą zostawić. To, że ktoś czuje bardziej środek klatki to żaden dowód na nic. Jak będziesz ściskał tyłek podczas wyciskania to też go będziesz mocniej czuł ale nie oznacza to, że wyrośnie Ci trzeci pośladek. Nie przeskoczysz treningiem układu włókien i podziału mięśni na obszary funkcjonalne.

Odpowiedź dla autora jest taka:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20512064

Chcesz mieć większy dół klatki to trenuj normalnie (wyciskanie głową w dół nie daje większych rezultatów). Jak masz za małą klatkę to zwiększ objętość, częstotliwość, popraw technikę. Cudów nie ma. I odchudź się bo to jest Twój problem największy z klatką.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Zdaje się, że Saker w wielu nowszych filmach wspominał, że nie da się ćwiczyć środka klatki
Powinni ten film sprostować-tym bardziej, że polecają kiepską wersję, która bez umiejętnej techniki zaaktywuje same barki.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 191 Napisanych postów 799 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8197
Bokiem wyglada to tak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 191 Napisanych postów 799 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8197
Mam jeszcze jakies stare zdjecie jak bylem chudszy ,
kolorem czerwonym zaznaczylem wlokna ,
kolor niebieski to czesc przymostkowa gdzie jak rozumiem anatomicznie niestety nie mam przyczepow tam i dlatego taki lipny ksztalt klaty jest.
wszystko ok ale skoro wlokna kurcza sie jednakowo to dlaczego w czesci zewnetrznej jest wiele wiecej miesa niz w u dolu klaty ?
popatrzcie na goscia z reklamy ktora sie wyswietla w sfd chociazby on ma dol jak i zewnetrzne elegancko duze wiec jak to jest ?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 407 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 12954
Thomas07
Mam jeszcze jakies stare zdjecie jak bylem chudszy ,
wszystko ok ale skoro wlokna kurcza sie jednakowo to dlaczego w czesci zewnetrznej jest wiele wiecej miesa niz w u dolu klaty ?


Bo włókna nie układają się tak idealnie jak na Twoim obrazku. Bo zewnętrze klatki zawsze ma większe nagromadzenie włókien bo taka jest anatomiczna rola klatki (aby coś wypchnąć).

Thomas07
popatrzcie na goscia z reklamy ktora sie wyswietla w sfd chociazby on ma dol jak i zewnetrzne elegancko duze wiec jak to jest ?


O kim mówisz? O Akopie Szostaku? Czy o Marcelu Przyszlaku, mistrzu świata w kulturystyce klasycznej z 2014? Obaj mają świetny gen do klatki. Nie wszystkim bozia dała po równo :D

Ale nie ma co marudzić. Spójrz np . na Erica Helmsa na masie:
http://forum.bodybuilding.com/attachment.php?attachmentid=287701&d=1142812837

A o ile mniej brak środka razi na scenie:
http://www.3dmusclejourney.com/wp-content/uploads/2015/08/eric-helms-stage.png
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Szukam trenera który ustawi trening i dietę przy Hashimoto

Następny temat

Split na poprawę siły

WHEY premium