SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ciekawa cykliczna dieta masowo/redukcyjna...

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4391

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 278 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2235


W sumie to zbierałem sie troche, zeby to napisać. Stosuja ja już kilka tygodni w ostatecznym ksztalcie, wczesniej bylem blisko zawsze, ale cos bylo nie tak, zatem tyle tytułem wstepu, teraz konkrety.

Jak powinno wyglac odzywianie na redukcji i na masie mozna znalesc wszedzie. Rozklad kcal, ilosci z roznych typow pozywienia itp, mozna znalesc wszedzie. Nie widzialem jednak proby polaczenia tego, czyli stworzenia diety na mase, ktora przy okazji nie pozwoli nam zalac sie fatem. BA! Ktora pozwoli nam nawet zrzucic fat, przy okazji oszczedzając nasze ciezko wypracowane miesnie.

Zalozmy zatem, ze wazymy 75 kg i mamy endomorficzny typ budowy (tak jest najtrudniej rosnac nie lapiac tluszczu). Coz zatem robimy?? Najczesciej, albo zalewamy sie jedzac zdecydowanie za duzo, albo jedziemy tak, ze nie wykorzystujemy potencjalu cwiczen, gdyz nie dostarczamy organizmowi budulca w adekwatnej do wysilku ilosci, a co za tym idzie prawdopodobnie nawet palimy miesnie, ktore chcemy budowac. Czy zatem istnieje jakies racjonalne wyjscie z sytuacji?? Mi wydaje sie ze TAK!!! Osobiscie testowalem - podkreslam to drugi raz

Zatem - przestawiamy sie na myslenie dwufazowe

Pierwsza faza w naszym mysleniu dotyczy dnia dzisiejszego. Dotyczy treningu, ktory mamy wykonac. Zatem nie bawimy sie. Jemy bialko przed treningiem. Ciezko trenujemu, i jemy bialko z weglami prostymi po treningu. Nie boimy sie kalorii... Dzisiaj trenujemy, dzisiaj nasz bilans jest na plus to te 300kcal...

Bialka jakies 2,5g/kg, tluszczy 0,8g/kg, wegli 3g/kg (orientacyjnie.) Duze posilki okolotreningowe, porzadna porcja bialeczka na sen. Wegle doladowane z rana porzadnym i pozywnym sniadaniem. Organizm ma miec wszystko czego potrzebowac moze w czasie, oraz po treningu - gdy to budowac bedzie nasze miesnie.

No tak, czyli jemy - czyli jak mamy nie lapac fatu jak sie opychamy?? bardzo dobre pytanie - i tu wlasnie zaczyna sie myslenie fazy drugiej. Bo w koncu to nie pojedynczy dzien jest wazny. Patrzymy na nasze dni treningowe i nietreningowe i widzimy, ze w sumie to co nadlozylismy tam, mozna obciac gdzie indziej. Wsiadamy zatem na rowerek w dni bez silowni. Nie opychamy sie. Oczywiscie przed bialko, po bialko z weglami. Tluszcze do 0,6g/kg, wegle troche w dol. Jakas glutaminka, albo bcaa... Bilans jednak trzymamy tak, ze w naszym tygodniowym rozliczeniu okazuje sie, ze tak naprawde jestesmy na redukcji.

W praktyce to dziala. Organizm ma budulec wtedy gdy go potrzebuje, zas dlugofalowo jest w stanie gdzie spadek tluszczu jest nieunikniony. Rozumiem oczywiscie, ze ta dieta moze nie dzialac tak szybko jak typowa masowka, gdzie sie opychamy, jednakze przy budowie endomorficznej pozwala naprawde na bardzo dobre efekty przy jednoczesnej redukji. A jesli dziala na endo, to powinna i na ektomorfikow - w ich przypadku jednak chyba nalezaloby wrzucic troche wiecej wegli. Ale rowniez powinno dzialac (dowod zreszta do gory widnieje w formie obrazowej

Zmieniony przez - wixayo w dniu 2008-01-21 00:57:41

...Bądź skałą i rzeźbiarzem...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 278 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2235
nom... i ja nie powiem, chwiale sobie tamta diete, zwlaszcza ze efekty byly nawet jak sie w ogole nie patrzylo na kcal... oprocz gotowanych mies byly jajecznice na boczku, kotlety z majerankiem bez panierki, pieczenie, piersi z kurczaka z grilla, sosy... takie wypasy... wiec nie zrezygnowalbym, gdybym mogl na tamtej zrobic co chce... ale do spadku tluszczu przy zachowaniu umiesnienia - moim zdaniem super jest dieta bez wegli (chociaz momentami niezdrowa teoretycznie)... i wiem ze sa masowki na tym oparte, cykliczne diety z ladowaniem wegli pod trening... i chyba do takiej cyklicznej najblizej temu co mam teraz... tyle ze tamte nie dzialaly zbytnio...

Zmieniony przez - wixayo w dniu 2008-01-22 21:24:43

...Bądź skałą i rzeźbiarzem...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51769 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349984
bzdury piszesz,
a endo to chyba w życiu na oczy nie widziałeś.
nie mam ochoty na dyskusje,
bo mam nowa klawiature i nie chce mi sie dużo pisać.


pzdr/

Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2008-01-21 07:22:07

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 278 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2235
hmmm... wiec moze i bzdury... ale dziala... a pisze endo, bo to sie mnie tyczy... to jest jedyna dieta, ktorej stosowanie dalo mi wzrost wagi przy spadku tluszczu... wczesniej albo spadal tluszcz, ale razem z waga, albo waga szla w gore, ale razem z tluszczem - nawet przy trzymanych dietach...



Zmieniony przez - wixayo w dniu 2008-01-21 08:59:29

...Bądź skałą i rzeźbiarzem...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51769 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349984
endo wygląda tak :




A patrząc na Twoje wymiary - możesz wyglądać co najwyżej, jak mały Żyd z obozu, co wieczorami podkradał Niemcom pączki.


A przy Twoim stopniu wytrenowania/zaawansowania(wnioskuję z stanu wiedzy, ze nie jest za wielki)i dieta snickersowa działa.

pzdr/

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 278 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2235


Jak tam uwazasz... - a to i tak po dwoch miesiacach redukcji...

Zmieniony przez - wixayo w dniu 2008-01-21 16:53:20

...Bądź skałą i rzeźbiarzem...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1702 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 26527
?? nie kapuje tego rozumowania :) na tych zdjęciach jesteś zalany tłuszczem i nie widać żebyś cokolwiek redukował...(więc cała Twoja teoria upadła .... łupppp...)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 278 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2235
na tym drugim zalany, (ale i tak mniej niz na poczatku, tyle ze z poczatku zdjecia nie mam) - w pelni sie zgadzam... ale na pierwszym?? zwlaszcza ze drabke juz widac... ale ja sie klocic nie bede... jak sie komus nie podoba to moze sobie bic nad swoja... ja to tu wrzucam w celach info/share. Jako ciekawostke, ktora dziala w moim wypadku. i tyle.

Zmieniony przez - wixayo w dniu 2008-01-21 18:52:56

...Bądź skałą i rzeźbiarzem...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 10257 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42828
Jeśli to Ty na obu zdjęciach to SZACUN.

Półmaraton w 1:57:11! :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 278 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2235
THX chociaz licze ze bedzie jeszcze lepiej

...Bądź skałą i rzeźbiarzem...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51769 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349984
wpisz sobie w Google body factory i znajdź fotki użytkownika Wielki_Al zobaczysz co to jest endo
Ty jesteś imo jak to mówią Anglicy taki Coach potato.

gdybym miał swoje stare foty pokazał bym Ci jak się robi z miśka kratę bez diet i aerobów.

a fotę teraźniejszą zrób bez retuszu i pozowania, wtedy można ocenić postęp.
pzdr/

Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2008-01-22 13:14:56

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 10257 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42828
Koniu, nie bądź samolub, ja bym chętnie posiadł tę wiedzę...

Półmaraton w 1:57:11! :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

bialko, wegle,tluszcze - proporcje

Następny temat

Program treningowy dla dziewczyn

WHEY premium