SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ciężkie ćwiczenia a wzrost

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 736

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 122 Wiek 26 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 974
Witam.
Mam 15lat[kończe 22.08] i 178cm wzrostu.
Jakoś lubię ćwiczyć planami typu FBW, bo mam bardzo duże przyrosty siły.
I tu moje pytanie - czy robiąc 3 razy w tygodniu przysiady i martwe ciągi na niemałych ciężarach po 3,4 serie nie przestane rosnąć...
Rodzice troch mnie tępią gdy dziwigam 95 w martwym na serie np.
Pewnego razu zabrali mnie do lekarza i powiedział, że do 18 roku życia nie można ćwiczyć, bo kręgosłup sobie zepsuje, coś mi tam urośnie i się niby kręgi zdeformują.... a poza tym nie urosnę ani 1 cm.
Ćwiczę od połowy 1 gimnazjum i od tego czasu urosłem z 12-15cm [co prawda nigdy nie wytrzymałem więcej niż 2,5 miesiąca regularnych treningów a więc przerwy były dłuższe od treningu.
Dodam że mama 171, tata 186 a ja chciałbym dobić do 187 około... ale 183 wystarczy bo będzie łatwiej o kulturystyczną sylwetkę... :D
A więc jak uważacie... Może jest ktoś wśród was który ćwiczy ciężko od młodych lat?
czy urosnę? czy nie będę miał problemów z kościami?
Jakie jest wasze zdanie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
smialo mozesz cwiczyc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1767 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20250
Mity dawno obalone. Z ciężarami uważaj, technike stawiaj na 1 miejscu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Spalenie sredniego brzucha

Następny temat

Pół roku ćwiczeń,pytania.

WHEY premium