SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ciężarowa matematyka czyli czy 3 x 10 równa się 10 x 3

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11536

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
prawidłowa, klasyczna progresja HIIT'a na poprawę wydolności aerobowej i anaerobowej (po raz n-ty) :

Faza 1:
Tydzień 1 & 2: 4 X 90 sekund sprint + 90 sekund trucht.
Tydzień 3 & 4: 5 X 60 sekund sprint + 60 sekund trucht.

Faza 2:
Tydzień 1 & 2: 6 X 45 sekund sprint + 30 sekund trucht.
Tydzień 3 & 4: 7 X 30 sekund sprint + 20 sekund trucht.

Faza 3:
Tydzień 1 & 2: 8 X 20 sekund sprint + 10 sekund trucht.
Tydzień 3 & 4: 10 X 20 sekund sprint + 10 sekund trucht.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
ej TYKA 90sek sprint beignąć ?? przecież nikt tego nie wytrzyma

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 183 Napisanych postów 12431 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 185431
no ten trening tykusia jest raczej dla ludzi juz posiadajacych jakas wydolnosc aerobowa i anaerobowa...

tutaj jest tabelka dla troche bardziej poczatkujacych choc ona ma troche inne cele niz trening tyki...

http://www.musclemedia.com/training/hiit_table.asp 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
"sprint" oznacza wysiłek o poziomie 7-10 w dziesięciostopniowej skali (R.P.E.) , tak więc ten plan jest absolutnie dla każdego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
O rany chlopaki az odswierze ale daliscie, az mi sie nie chcialo calego czytac! A ch.... mnie to boli gdzie jaka prace wykonuje z punktu fizyki i jak ma sie to do pracy miesni! Ide na silke podnosze sztange! Jak chce na mase podnosze systemem HST, jak na sile HIT lub metodami trojboistycznymi, jak cwicze pod katem sztuk walki to wybieram na co akurat klade nacisk:
- trening wytrzymalosci silowej (0-70% maksymalnej zdolnosci, 15-25 powtorzen w serii, 2-4 serie, tempo wolne)
- trening mocy miesni (90-100%, 1-4 powt., 2-5 serii, max szybkosc)
- trening sily eksplozywnej (60-80%, 5-6 powt., 2-6 serii, eksplozywnie)
i mam gotowe reguly ktorych sie trzymam sa oczywiscie jeszcze inne wazne aspekty treningu silowego dla roznych dyscyplin sportu ale kazda forma potrzebnej sily lub wytrzymalosci ma swoje formy treningu juz danwo opracowne, a co wy tu wyprawiacie to podsumowal zartobiliwe Skunksiarz :D a i ja dodam swoje 3 grosze cytatem:
"Zbyt wielu facetów daje się złapać na podejście „badacza”. Zaczynają się wgłębiać w to, jak działa ciało i jak reaguje na różne rzeczy. Inni czytają wszystko o suplementach i dają się wmanewrować w pseudonaukowe gówna. Weź pigułkę, żeby wyzwolić tę energię, powiększyć tamto lub utlenić g**** w czymś tam. Człowieku, możesz się w tym nieźle pogubić. Chociaż wiedza jest zawsze czymś dobrym, pamiętaj, żeby równoważyć ją i starać się zachować prostotę: poznać swoje ciało, korzystać z suplementów, które działają na Ciebie i trzymać się podstaw." To smao dotyczy treningu i żarcia IMO.

Chyba nic dodac nic ujac, wiedza ok, nikt jej nie zabierze i to wazna rzecz, ale jak juz zaglebiamy sie w wiedze czysto teoretyczna ktora ni ch.... ma sie do przelozenia na trening to po kiego to? Przeciez mozna zamiast marnowac czas pojsc na trening i wycisnac z siebie wiecej....


EDIT: Zwracam honor , na stronie numer 3 znalazlem kilka praktycznych rzeczy z sensem, potem chcialem czytac dalej i juz naprawde nie dalem rady z tym naukowym belkotem :P

Zmieniony przez - leyus w dniu 2006-03-20 04:14:29

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2510 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10258
A ch.... mnie to boli gdzie jaka prace wykonuje z punktu fizyki i jak ma sie to do pracy miesni!


...kwestia podejscia. *shrug*

"Go ahead, make my day..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2453 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 37671
cialo raz puszczone w ruch puszcza sie stale

a great flame follows a little spark

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
Uka P. - troche racji, masz jak ktos lubi treningi i fizyke i jeszcze lubi to laczyc to ja mu na przeszkodze nie staje ja tylko powiedzialem co ja mysle o takich zabawach :D

Zmieniony przez - leyus w dniu 2006-03-20 15:16:45

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Leyus, żółta kartka w tym dziale za notoryczne pisanie bzdur i niecenzuralne słownictwo

Następna podobna wypowiedź zostanie nagrodzona banem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2510 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10258

"Go ahead, make my day..."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

spalenie 10 % tluszczu

Następny temat

Testy żywieniowe

WHEY premium