SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Buty na siłownię - jakie wybrać?

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 868

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Muszę kupić nowe buty na siłownię. Na początku ćwiczyłam w butach do biegania, ale czuję brak stabilności np. podczas zakroków ze sztangą. Czy te buty będą ok? Ćwiczę od około 9 miesięcy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777734

Z butami na siłownię nie ma większego problemu istotne jest tylko żeby miały płaską podeszwę bez zbędnych stabilizacji. Często widzę osoby na siłowni, które mają na siłowni buty z amortyzacją i takie obuwie nadaje się do biegania, ale podczas ćwiczeń siłowych tylko bardziej przeszkadza.

Widać to podczas wykonywania ćwiczeń gdy podczas przysiadów staw skokowy nie ma odpowiedniej stabilizacji i pływa stopa w bucie. Oczywiście, że w takich butach można ćwiczyć bo ćwiczy tak wiele ludzi, ale nie jest to do końca bezpieczne.

Dlatego jeśli chcemy kupić buty na siłownię to szukajmy tych z płaską, antypoślizgową podeszwą, która zapewni dobrą przyczepność i stabilizację. Jeśli budżet mamy dość mały to wówczas możemy kupić buty do piłki halowej, a jeśli nieco większy to na przykład buty do crossfit dobrze się sprawdzają.
Warto też przyjrzeć się butom typu five fingers bo to dobra alternatywa.

Są dostępne też buty z tzw piętką czyli podwyższeniem pod piętą, których używają ciężarowcy. Takie buty powinny być właśnie przez nich stosowane to buty stworzone w konkretnym celu i przeciętnemu bywalcowi siłowni niepotrzebne.

Polecamy również: Jakie buty wybrać do treningu?



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-08-29 09:27:14

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 663 Napisanych postów 1088 Wiek 34 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 40117
Ja polecam adidas the total. Sam używam i jestem mega zadowolony ;) buty wygodne, dobra stabilizacja, nie do zdarcia ;) odrazu uprzedzam zamawiać rozmiar mniejszy niż standardowo ;)
1

S ex
A lkohol
A naboliki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 377 Napisanych postów 742 Wiek 34 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 5803
Albo Converse jak masz mobilność w tibi u mnie na siłowni są dwa obozy jedni w adikach powerlifting drudzy trampki :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 663 Napisanych postów 1088 Wiek 34 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 40117
Tylko powerlifty jednak są na podbiciu i są to mega wąskie buty (tutaj problem jak ktoś ma szeroką stopę), The total szerszy buty, i zerowe podbicie pięty ;) pzdr

S ex
A lkohol
A naboliki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777734
Rozumiem buty z piętką jak się pizga solidne ciężary w przysiadzie, ale szczerze razi mnie to trochę jak widzę u siebie na siłce ziomków z butami z piętką, zapiętym pasem treningowym, a na kiju w przysiadzie 100kg.

Oczywiście każdy trenuje jak lubi i mi też się fajnie kiedyś trenowało w butach z piętką, ale od lat mam treningi bardziej ogólnorozwojowe więc machnąć kompleks sztangowy czy met-con na koniec treningu w takich butach nierealne.

Idealnie się trenuje boso, ale nie każda siłka pozwala.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 377 Napisanych postów 742 Wiek 34 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 5803
Wiesz dla ciebie sto to pikuś ale dla tych ludzi to może być w tym momencie życiówka nie ma co oceniać grunt żeby nie uginał na bica w squat rack z pasem XD
A tak w temacie to te adiki total są specjalnie zrobione dla szerszej stopy powinny spasować jak ktoś tego potrzebuje i dodatkowo były by dobrym kompromisem bo nie mają podbicia na pięcie ale też dobrze opinają stopę więc powinny dawać uczucie stabilności jak docieniesz tego rzepa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777734
Ale wiesz to nadal są wyniki siłowe, które bez problemu zrobisz bez specjalistycznego obuwia. Miałem też okresy gdzie stówka mnie gniotła

Z butami sprawa jest trudna o tyle, że różni producenci różnie buty robią, ja mam w miarę "standardową" stopę, ale np średnio mi leżą na nodze nike. Dostałem kilka lat temu od żonki na siłkę i oddałem szybko. Na co dzień noszę new balance albo adidas, ale na siłkę od kilku lat tylko reebok do crossfita. Idealnie w moim przypadku się sprawdzają i przy nich się trzymam.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 377 Napisanych postów 742 Wiek 34 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 5803
Mam to samo z Nike podbicie dla mnie za wysokie dlatego zaproponowałem wyżej dla autora dwie opcje jedna wysoka i jedna płasko właśnie że są te różnice od osoby do osoby
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Myślę, że przede wszystkim należy zastanowić się jak wygląda Twój trening. Pod kątem prawidłowej stabilizacji jak najbardziej sprawdzą się buty na cienkiej podeszwie, np. zwykle trampki, lub też wykonywanie siadów/ciągów bez obuwia. Inna opcja to specjalne buty do tego typu ćwiczeń. Jeżeli bazujesz na tych ćwiczeniach wielostawowych/złożonych, to być może warto je zakupić. Z drugiej strony, jak sporo również biegasz po treningu, to tutaj istotna będzie amortyzacja. Twarde i sztywne buty do siadów odpadają. Można kupić coś pomiędzy, czyli buty typowo pod crossfit, też cienia podeszwa, ale nie tak sztywne. Np. Nobull.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jogurty białkowe - baza diety

Następny temat

Jak mierzyć efekty kształtowania sylwetki?

WHEY premium