SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Budowa masy mięśniowej - endomorfik

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3173

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 97 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3365
Witam, mam tendecje do podlewania sie - typowy endo, mam zamiar wskoczyc na mase, teraz pytanie, trzymać wegle około 3-3,5g na kg i podbijac tluszczami? bo standardowo wieksza ilosc wegli zle zareaguje na mnie czy moze stosowac jakies rotacje lub inaczej? licze na jakies wskazowki, moze ktos stosowal i podzieli sie :) waga 81.5kg, wzrost 185cm
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9051 Napisanych postów 82733 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699764
Oczywiście ze możesz . Jednak żeby można było odpowiedzieć kompletnie to wypełnij ankiete działu . Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 97 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3365
WZÓR PRAWIDŁOWO WYPEŁNIONEJ ANKIETY
Wiek : masa
Płeć : mężczyzna
Wiek : 19
Waga : 81,5
Wzrost : 185
Obwód klatki : -
Obwód ramienia : 37
Obwód talii : 82
Obwód uda : 62
Obwód łydki : 43.5
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 14%
Aktywność w ciągu dnia : praca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 4x w tygodniu siłownia + 3/4 aeroby
Odżywianie : unikam przetworzonych rzeczy, zdrowo
Cel : masa z głową żeby się nie ulać
Ograniczenia żywieniowe : -
Stan zdrowia : dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : bcaa
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak
Stosowane wcześniej diety : z ujemnym bilansem kalorycznym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Wrzuć proszę zdjęcia sylwetki do wglądu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 41 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6001
Cześć jako, że również uważam się za endomorfika mogę podzielić się moim zdaniem co do makroskładników. Generalnie takim punktem wyjściowym postawiłem 35 % białko 25 % Węgle i 40 % Tłuszcz jednak przeważnie te procenty skaczą ponieważ po obliczeniu procentów zaczynam sprawdzać ile wychodzi mi gram w stosunku do masy ciała. Na przykład gdybym miał po wyliczeniu 25 % aż 200 g białka a moja waga wynosiłaby 80 kg wyszło by 2,5 g białka na 1 kg masy ciała więc zaniżył bym do 2g/1kg i zamiast 25 % byłoby bodajże 20 % i to samo z węglami. Jeśli chodzi o tłuszcze nigdy nie przejmowałem się czy będzie ich za dużo bo nie sądzę żebym nie mając diety jakieś keto paleo itp miał te tłuszcze na granicy. Także ja polecałbym pierw obliczyć na wyżej wymienionych procentach a następnie sprawdził ile wychodzi to w gramach na masę ciała. Jako osoba ćwicząca chyba najrozsądniejszym ruchem byłoby 2g białka na 1kg masy ciała i około 2g-3g węgli na 1kg masy ciała. Oczywiście nie musi być to trafna metoda i najlepiej poświecić trochę czasu i zaobserwować na co nasz organizm lepiej reaguję. Z reguły endomorficy gorzej reagują na duże ilości węgli a dzięki tłuszczom ta masa idzie wolniej ale jest lepsza jakościowo. Pamiętaj, że nie tylko ilość kalorii i ich rozkład na makro ma wpływ na "czystość" masy a również jakość produktów o których wiele osób zapomina a w przypadku endomorfika może mieć ogromne znaczenie. Pozdrawiam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 97 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3365
blue_hope
Wrzuć proszę zdjęcia sylwetki do wglądu.

wstawiam zdjecia sylwetki, dodam ze klata to gino (umowiony na zabieg)












Zmieniony przez - lisowski122 w dniu 2017-02-27 15:00:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 97 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3365
KrisuKrisu
Cześć jako, że również uważam się za endomorfika mogę podzielić się moim zdaniem co do makroskładników. Generalnie takim punktem wyjściowym postawiłem 35 % białko 25 % Węgle i 40 % Tłuszcz jednak przeważnie te procenty skaczą ponieważ po obliczeniu procentów zaczynam sprawdzać ile wychodzi mi gram w stosunku do masy ciała. Na przykład gdybym miał po wyliczeniu 25 % aż 200 g białka a moja waga wynosiłaby 80 kg wyszło by 2,5 g białka na 1 kg masy ciała więc zaniżył bym do 2g/1kg i zamiast 25 % byłoby bodajże 20 % i to samo z węglami. Jeśli chodzi o tłuszcze nigdy nie przejmowałem się czy będzie ich za dużo bo nie sądzę żebym nie mając diety jakieś keto paleo itp miał te tłuszcze na granicy. Także ja polecałbym pierw obliczyć na wyżej wymienionych procentach a następnie sprawdził ile wychodzi to w gramach na masę ciała. Jako osoba ćwicząca chyba najrozsądniejszym ruchem byłoby 2g białka na 1kg masy ciała i około 2g-3g węgli na 1kg masy ciała. Oczywiście nie musi być to trafna metoda i najlepiej poświecić trochę czasu i zaobserwować na co nasz organizm lepiej reaguję. Z reguły endomorficy gorzej reagują na duże ilości węgli a dzięki tłuszczom ta masa idzie wolniej ale jest lepsza jakościowo. Pamiętaj, że nie tylko ilość kalorii i ich rozkład na makro ma wpływ na "czystość" masy a również jakość produktów o których wiele osób zapomina a w przypadku endomorfika może mieć ogromne znaczenie. Pozdrawiam :)


super, dzięki za rady, pozdrawiam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 97 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3365
Ktos jeszcze moze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1034 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
Imo rotacje dobrze sie sprawdzaja na masie jak komus zalezy by bf trzymac w ryzach.

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 97 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3365
Czyli co w dt wiecej wegli a w dnt ucinac z wegli kaloryke? Ktoś moze fachowo wytłumaczy jak to dobrze zastosowac?


Zmieniony przez - lisowski122 w dniu 2017-02-28 13:17:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Dajmy na to w DT masz więcej kalorii, zazwyczaj dodaje się węgli i tłuszczy (w zależności jakie makro będziesz miał, ile kalorii wyszło na zero?)
A DNT dajesz mniej węgli (tym samym kalorii też jest mniej, załóżmy do poziomu zero - mając 300kcal nadwyżki przykładowo 3,300kcal jadasz w DT (z nadwyżką) a 3 tys w DNT)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Catering dietetyczny - Redukcja

Następny temat

Dieta Kielce

WHEY premium