SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Brzuch

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 9704

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam serdecznie.
Codziennie, już od 4 miesięcy ćwiczę ten brzuch. Efekty są, bo w ciągu 4 miesięcy straciłam w pasie i biodrach po 3 cm, to dużo czy mało?
Korzystam z kasety Claudii Schiefer "Płaski brzuch". Cwiczenia trawają 30 minut. Czy ktoś z ekspertów zna tą kasetę? Czy wystarczy wykonywać te ćwiczenia by mieć płaski brzuch, czy należałoby robic coś jeszcze?
Dodatkowo 2 razy w tygodniu jeżdżę na rowerze.
Proszę o poradę.
Katarzyna
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1
Witam jestem 2 miesiące po porodzie i mam duży brzuszek nie wiem za jakie ćwiczenia mam się zabrac aby go jak najszybciej stracić oraz jaką diete mogę stosować gdy karmie piersią ?? Bardzo prosze o porade.

kaska1155

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
nie znam tej kasety, ale skoro są wymierne efekty i jesteś zadowolona to działa, prawda :) A stosujesz jakąś dietę do tego czy tylko ćwiczenia? Czy uprawiasz jakąkolwiek inną aktywność ruchową?

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling
Instruktor JUDO

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki za szybką odpowiedź.
Mam jeszcze jedną kasetę z ćwiczeniami i stosuję na zmianę raz tą a raz tą. Jak wspomniałam wcześniej jeżdżę na rowerze.
Co do diety, to jestem wegetarianką. Ograniczam słodycze, jem natomiast dużo nabiału, nie wiem czy dobrze.
Mam problemy z brzuchem, ponieważ rok temu urodziłam dziecko. Już przed porodem miałam zwiotczałe mięśnie, więc chyba szybko nie będę miała wymarzonego brzucha?
W czasie moich mozolnych ćwiczeń górna część brzucha (nad pępkiem) jakoś już wygląda, ale dolna część jest jeszcze dużo pracy. Ile czekać na efekty?
Mam jeszcze pytanie, czy lepiej w czasie ćwiczeń na brzuch trzymać nogi w powietrzu, czy lepiej opierać je na krześle.
Podoba mi się to forum i w ogóle ta strona. W końcu znalazłam stonę, która daje mi konkretne informacje.
Dziękuję.
Katarzyna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
1. musisz wzmocnić mięśnie - wszystkie ćwiczenia z tej kasety pewnie są dobre, ale pamietaj o jednym - trening musi wyczerpywać mięśnie, ostatnie powtórzenia mają boleć, przerwy mają byc odliczane z zegarkiem w ręku. Po takim treningu mięśnie czuje się przez dzień lub dwa. Nie stosuj zewnętrznych obciążeń, a jedynie ciężar własnego ciała. Pamiętaj o poprawności wykonania ruchu, żeby angażowac właściwe mięśnie. Na dolną część brzucha działają wszelkie ćwiczenia typu nożyce, unoszenie nóg itp.

2. po ciąży pewnie złapałaś kilka kg tłuszczu. To normalne. Przy takiej diecie pewnie szybko stracisz te kg, o ile nie będziesz przesadzać z węglowodanami, zarówno ze słodyczami, jak i np. białym pieczywem. Rowerek pomaga jak najbardziej, ale jeśli wysiłek trwa dłużej niż 30 minut. Ale nie ma to być taki wysiłek żeby mieć mroczki przed oczami. Tętno powinno wynosić 65-85% tętna maksymalnego. Tak żeby móc swobodnie rozmawiać.

3. Do brzucha nalezałoby ćwiczyć też inne mięśnie. Dla zdrowia, sylwetki i wzmocnienia układu krwionośnego. I nie tylko ćwiczenia z obciążeniem. Ćwiczenia w terenie są doskonałe.

4. Póki mięśnie brzucha i grzbietu są słabe, to radzę opierać na krześle. Z czasem, po wzmocnieniu, ćwiczenie z nogami w górze, albo też tzw. scyzoryki

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling
Instruktor JUDO

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jestem bardzo wdzięczna za porady.
W sprawach gimnastyki jestem początkująca, ale powoli wysiłek zaczyna mi się podobać.
Przyznam, że podczas ćwiczeń nie czuję już bólu. Tak było na początku.
Skąd mam wiedzieć, że prawidłowo wykonuję ćwiczenia?
I malutka prośba: może zapropowałby mi Pan jakiś zestaw ćwiczeń na mięśnie brzucha, czy do tych ćwiczeń, które już wykonuję dodać nożyce, unoszenie nóg? Cwiczyć w trzech seriach po 20 powtórzeń?
Jeszcze raz dziękuję za radę.
Kaśka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
1. Żaden pan, z panami rozprawilismy się juz dawno temu :) A tak poważnie to Maciek jestem :) tudzież Macciej
2. 2 przykładowe zestawy ćwiczeń na brzuch

a)
- Skłony w leżeniu, nogi uniesione w górę, ugięte w kolanach, mogą być oparte o krzesło. 4 serie po równą ilośc powtórzeń, dobraną eksperymentalnie, do zmęczenia i bólu. Przerwy po 90 sekund. Po zakonczeniu 4 serii rozciagnięcie mięśni i 2 minuty przerwy
- Następnie 4 serie nożyc poziomych, również do zmęczenia, przerwy po 90 sekund
- 4 serie skłonów bocznych, lub skłonów ze skrętem, do zmęczenia. Przerwy po 2 min.
Potem dokładne rozciąganie

b)
- Skłony ze skrętem, 4 serie, 90 sek przerwy
- Spięcia brzucha w leżeniu - wyglada to jak takie niepełne scyzoryki, gdy ciągniemy razem nogi i tułów, ale mięśnie cały czas napięte i pod kontrolą. Przerwy po 2 minuty, 3 serie
- Nożyce lub unoszenie wyprostowanych nóg, 4 serie do zmęczenia, 90 sekund przewry.
Dokładne rozciaganie

Nie ćwiczyć tak samo codziennie, mięśnie szybko przyzwyczajają się do cwiczeń. Zmieniac intensywność, ilośc powtórzeń, czas przerw itp. Ale nie z treningu na trening, ale powiedzmy potrenować 3-4 tygodnie jednym ustalonym systemem i dopiero potem zmiana

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling
Instruktor JUDO

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dziękuję Maccieju za porady. Od dzisiaj będę stosować się do Twoich wskazówek. Jeśli pozwolisz w razie wątpliwości będę pytać Cię o radę. Jeszcze raz dziękuję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć,
dzisiaj ćwiczyłam i zastanawiam się, dlaczego podczas ćwiczeń nie bolą mnie mięśnie. Czyżbym sobie za bardzo folgowała? Jestem zmęczona i nie mogę wykonać więcej powtórzeń, ale nie czuję bólu brzucha.
Czy powinnam ćwiczyć najszybciej jak potrafię i intensywnie, czy też bardzo powoli i uważnie?
Czy lepiej ćwiczyć rano czy wieczorem? Ja ćwiczę późno, gdzieś między 23 a 24.
Pozdrawiam.
Kaśka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
człowiek ma 2 szczyty wydolności - pierwszy jest rano, ale to jest niższy szczyt. Godziny ok. południa i wczesne popołudnie to jest dołek, kiedy wydolność jest gorsza. Najwyższy szczyt wydolności jest po południu, ok godziny 15-17. Potem wydolność spada bardzo szybko i mocno. Dlatego koło 23-24 ćwiczenie nie dość że może być mocno męczące, to również z tego powodu może byc "odwalaniem" i nie przynosić efektu.

Jeśli robisz tak, że w każdej serii końcowe powtórzenia sprawiają dużą trudność i czujesz ból, po czym robisz przerwę i kolejną serię, to staraj się wykonać taką samą ilość powtórzeń. Nie zawsze wyjdzie, bo zmęczenie będzie narastać szybciej, ale trzeba STARAĆ SIĘ. Przyjdzie dzień, gdy wykonasz wszystkie serie, po równą ilośc powtórzeń i wytrzymasz. To oznacza adaptację do takiego wysiłku i zwiększenie możliwości organizmu. Wtedy zwiększysz ilość powtórzeń lub zwiększysz intensywność ( przez zwiększenie intensywności ćwiczeń lub skrócenie przerw ). W ten sposób następuje ciągły postęp.

Tempo ćwiczeń nie powinno być zbyt wolne, ale też zbyt szybkie. Nie ma sensu "rwać". Szybkość powinna wynosić ok 80% maksymalnej szybkości z jaką można wykonać ćwiczenie POPRAWNIE

Na początku zmęczenie może się właśnie tak objawiać że mięśnie nie bolą, ale nie są już w stanie wykonać pracy. Nie wymuszaj nic na siłę, ale staraj się wykonać w kolejnych seriach taką samą ilośc powtórzeń. Na początku raczej się nie uda, to pewne, ale z czasem dojdziesz do tego. Wtedy trzeba będzie coś zmienić

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling
Instruktor JUDO

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bardzo dziękuję za rady. Jestem wdzięczna.
Pozdrawiam.
Kaska
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
jeśli będziesz miec jakiekolwiek spostrzeżenia i uwagi to śmiało pytaj

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling
Instruktor JUDO

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na masę

Następny temat

Przetrenowanie

WHEY premium