SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bracia Kliczko zainteresowani walką z Fiodorem Emelianenko

temat działu:

Scena MMA i K-1

Ilość wyświetleń tematu: 13319

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 254 Napisanych postów 1914 Wiek 5 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 36729
I jeszcze raz proszę, nie zaprzeczajcie faktom. Możecie mówić, że boks jest nudny i do dupy ( to subiektywna ocena), ale nie można mówić że traci na popularności bo wystarczy przejrzeć statystyki. Po prostu nie polemizuje się z faktami



Traci na popularności, widzę to na przykładzie moich znajomych których to zaraziłem miłością do MMA. Kiedyś mówiło się wiele o boksie, dziś głównie rozmawiamy o UFC/Strikeforce, a boks schodzi na drugi plan, ba wielu znajomych przestało oglądać boks, ograniczają się tylko do Adamka.

Poza tym pieniądze to nie wszystko , w piłce nożnej też obecnie płaci się za zawodników rekordowe sumy pieniędzy, co nie znaczy , że są oni tego warci, przykład Mierzejewski Adrian sprzedany za 5.25 mln. Euro do Trabzonsporu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
No własnie Dremor z jednym sie zgodze to subiektywizm, ale mi osobiscie nie chodzi tu o pieniadze , nie interesuje mnie ile kto zarabia i jak kasowe bedzie widowisko ja oczekuje KONKRETNEJ WALKI na poziomie, gdzie jako widz , sportowiec, amatorski kibic bede zachwycony i tego mi dostarcza MMA coraz wiekrze popisy zawodników tam widzac że chłopacy haruja ciezko przed kolejna walka, jak ogladam to musze wstrzymac oddech. a jak leci gala bosku osatnio podkreslam ostatnio to moge sobie isc pomoc myc naczynia w kuchni i zaraz wrocic.

Dremor

Sorry, ale dla mnie miernikiem jest czysty zysk z danej walki/gali

Sorry i przepraszam bardzo ale smiem sadzic w takim razie że z sportem to ty masz do czynienia tylko w telewzji,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Traci na popularności, widzę to na przykładzie moich znajomych których to zaraziłem miłością do MMA...

Wyciągasz wnioski na przykładzie grupy osób, na którą Ty sam wpływasz
Inaczej. Gdybyś ich nie zaraził miłością do MMA, to pewnie nadal popularny wśród nich byłby boks

Zmieniony przez - MMA w dniu 2011-07-15 16:19:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 11292 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 77262
no wydymali mnie z ta rybą ostro





pozdro !



Lool pomyliłem wątki ze spamem przeniesie ktoś :D !

Zmieniony przez - Strecho w dniu 2011-07-15 17:25:45

“Żywi zamykają oczy zmarłym.
Zmarli otwierają oczy żywym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Mam wrażenie że rozmawiam z ludźmi którzy nie rozumieją podstawowych prawideł wolnego rynku.

Wytłumaczę może wam łopatologicznie

Im większy popyt tym większa kasa (mam tu na myśli usługi typy boks/mma/piłka nożna). Popularność tych dyscyplin zależy tylko i wyłącznie od popytu.

Gdyby nie popyt nie byłoby żadnych wielkich pieniędzy.

Skoro Pan Adrian został sprzedany za tyle to najwyraźniej był tego wart, i to powinni oceniać szefowie klubu a nie PanParówka.

Kolejna podpowiedź- popytu nie ocenia się w mikroskali przyjaciół tylko w skali globalnej- i tu boks miażdży MMA. Może dam przykład z życia wzięty. Większość moich kolegów za moją namową przekonało się do Kongresu Nowej Prawicy (Dawniej Wolność i Praworządność Korwina-Mikke) albo UPR.

I co z tego skoro w głosowaniu te partie mają maks 3 procent?!

Naprawdę chcecie się kłócić że 2+2 nie równa się 4? Boks nie traci na popularności, takie są fakty, bo cały czas jest olbrzymi popyt.


Tomasz, trzymajmy poziom dyskusji, nie wyrywaj zdań z kontekstu, bo to kiepska metoda na dyskusje Napisałem że czysty zysk jest miernikiem popularności danego sportu. A kvrwa nie jest?! Jest!

Im więcej zarabia dana federacja tym bardziej jest popularna i tak samo jest ze sportem, przynajmniej tak to działa na wolnym rynku.

Nie załamujcie mnie ludzie, bo naprawdę nie powinno się kłócić z prawami ekonomii.



Zmieniony przez - Dremor w dniu 2011-07-15 17:34:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1137 Wiek 47 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42872
Dobra, skoro konkrety, to jakie sa roczne obroty organizacji MMA na swiecie, a jakie boksu zawodowego?

Zmieniony przez - seba5700 w dniu 2011-07-15 19:24:02

In the warriors code
There's no surrender
[http://www.mypersonality.info/seba5000/]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Przecież nie sposób tego sprawdzić, za dużo czynników. Jedyne co możemy sprawdzić to zarobki zawodników, ale to nie jest dobry miernik.

Zarobki netto z wszystkich gal bokserskich i wszystkich gal mma byłyby trudne do oszacowania. PPV w mma a w boksie to tez inna historia, i też ze względu na to nie ma sensu szukać konkretnych danych.


Choć tak jak napisałem na początku, popatrzmy na zarobki top mma i top bokserów (albo średniaka MMA i średniaka boksera). To jedyne co jest do sprawdzenia, ale to kiepski sposób.

Zmieniony przez - Dremor w dniu 2011-07-15 20:13:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1137 Wiek 47 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42872
Jak sie pewno domyslasz, zmierzam do tego, ze na podstawie zarobkow za 2 czy 3 walki na topie w roku, nie sposob oszacowac jak duzy kawalek tortu, nalezacego niegdys do boksu uszczknelo MMA. To, ze jakis bokser otrzyma za "walke stulecia" nawet 100 mln $( znalazl sie hojny sponsor, ktoremu taka promocja pasuje do wizerunku oraz grupy docelowej), gdy w miedzyczasie mozemy miec kilk gal UFC, kilkanascie innych, rowniez porzadnych i setke lokalnych oraz olbrzymia sprzedaz suvenirow. Kilka strzalow z grubego kalibru w roku, nie oznacza, ze boks nie zostal powaznie naruszony jako przemysl i nie traci na popularnosci. Taka konsolidacja sil na jednym miejscu frontu, czesto ma miejsce w sytuacji, gdy obroty leca na leb i szyje. Gdy okrazaony general traci wojsko, pierwsze co robi, to zbiera to co mu zostalo w celu proby przelamania okrazenia.

In the warriors code
There's no surrender
[http://www.mypersonality.info/seba5000/]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 15594 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91830
świetne podsumowanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
To co mówisz jest całkiem rozsądne i logiczne. Taka dyskusja mi odpowiada. Jeśli chodzi o tort to wydaje mi się że mma nie musi być kosztem boksu np w moim wypadku nie jest. Inna sprawa jak gale się nakładają, ale wtedy też najczęściej problemu nie ma (walki wieczoru raczej ze sobą nie kolidują ).

Ok, gale UFC/Strikeforce/Bellator są często i przynoszą naprawdę spore dochody, ale pomiędzy galami UFC jest z 20 gal bokserskich. Owszem, taka pojedyncza gala bokserska ma dużo mniejszą siłę przebicia od UFC. Mam tu na myśli takie gale jak np dzisiejsza Wolaka, albo jutrzejsza Hucka, potem Wach, Tyson-Chisora, Williams-LAra.

To są naprawdę solidne gale i choć pojedynczo nie przynoszą takiego zysku jak np gala UFC to zebrane do kupy (wszystkie powyższe to tylko lipiec) na pewno dorównują, a może i przebijają (ale to juz trzeba by sprawdzić) , ale do tego dochodzą 2-3 wielkie walki roku (pacquiao-marquez, haye-kliczko, pacquiao- mosley, adamek-kliczko, vitek-solis, Mayweather-Ortiz - to są/będą naprawdę wielkie gale i nazwiska !)





Zmieniony przez - Dremor w dniu 2011-07-15 21:00:26
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kontuzja po uderzeniu

Następny temat

sklepy ze sprzętem do treningów

WHEY premium