SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bjj + ?

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3626

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Płeć: M
Wiek: 22
Waga: 75
Wzrost: 176
Dostęp do sprzętu: ławka,drażek,sztanga,stojaki regulowane,wyciąg,hantle,około 70kilo obciążenia
Cel treningowy: siła,poprawa sprawności
Dieta : kcal na +, sporadyczne niedobory lub dłuższy pobyt poza domem ratowane suplementami
Stosowane suplementy (aktualnie): tylko bcaa, fresh od jakiegokolwiek proszku, od następnego tygodnia białko+czasem bulk/gainer
Problemy zdrowotne, przeciwwskazania medyczne, kontuzje (opis): brak
Ograniczenia żywieniowe ze względu na zdrowie: Brak
Dotychczasowa aktywność: 2x w tyg bjj + 3x w tygodniu trening oparty o zarzuty, podciągnięcia

Witam!

Trenuje bjj, w następnym tygodniu zwiększam ilość treningów na 4 plus czasem wolna mata w niedziele, na rzecz treningu w tygodniu, więc bazowa ilość to 4. Śpię po przynajmniej 8 godzin, młody jestem więc organizm sobie poradzi bo i wcześniej radził. Dieta - właściwie weszła w nawyk, wszelkie niedobory, które pojawiają się przez studia (nadchodzące) nadrabiam białkiem ewentualnie zapasowym gainerem, który jest na naprawdę czarne chwile poza domem. Przez wakacje unikałem odżywek, starałem się opierać tylko na misce.
Chciałem do tego dorzucić 2 treningi siłowe i tutaj pojawia się problem.

Zależy mi na sile, ewentualnie przeplatanej okresami raczej poprawy sylwetki niż kombinowania przy wadze. Podkoch**e się w treningu "funkcjonalnym" typu crossfit, z racji upodobania do ćwiczeń z ciężarem własnego ciała ale wszelkie sztangi też nie wzbudzają we mnie grozy. Niestety, nachodziłem się wcześniej na siłkę, wyglądałem jak prosie i brakuje mi teraz trochę mięsa tu i tam, dlatego ciężarem psychicznym jest dla mnie nie tłuczenie bica w poniedziałek .

Muszę ćwiczyć w domu (mam ławkę, sztangę, zwykły drążek, około 70 kilo obciążenia, hantle, wyciąg) i dopóki nie ma śniegu po pachy jestem w stanie polatać też po placu zabaw (kilka rodzajów "drążków", dipsy, to czego brak w domu).

Od razu zaznaczam, że to bjj jest kluczowe, ćwiczenia siłowe są dla spokoju ducha i dla maty, nie wiem tylko co wybrać. Czy dodawać WOD'y, czy kompleksy sztangowe, czy mieszać to, lub dobrać jeden stały plan np. Knife'a na dwa dni i zamiast jednego treningu bjj polatać sobie po drążkach dla przyjemności? Wiem że ogarnąć to tak żeby się nie zajechać nie jest łatwo, a 6 treningów w tygodniu to nie jest nic szczególnie łatwego dla organizmu, ale chciałbym korzystać dopóki jestem młody, czas mam i dzieci nie przewijam ;)

Dzięki za wszelkie odpowiedzi, pozdrawiam!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Majpa
dzięki za odpowiedź, racja, z perspektywy pytanie banalne.
Co z drugim pytaniem, dotyczącym zamiennika ćwiczenia?


żeby wykonać solidny trening skupiając się na eksplozywności , potrzeba solidnego klubu - tyle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Rozpisz rozkład na przestrzeni tygodnia jak to będziesz wyglądało ?

Obciążenie robocze w bazowych ćwiczeniach - czyli ostatni punkt - kluczowy dla określenia poziomu wytrenowania .

pozdrawiam .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Rozpiszę godzinowo:

Pon BJJ 20.00
Wt BJJ 17.00 i ten trening może najczęściej wypadać i nadrabiać mam go zamiar wolną matą
Śr BJJ 20.00
Czw BJJ 18.00

Jak widać treningi niestety skonstruowane są tak, że nie ma między dnia przerwy, chyba że na stałe wypada wtorkowy i na stałe wchodzi wolna mata, która jest w godzinach mocno porannych w niedzielę.
Jeśli tak by było, to treningi bez problemu mógłbym wcisnąć we wtorek i piątek/sobotę, ewentualnie mógłbym ratować się jakimiś wod'ami o poranku w poniedziałek/środę ale nie jestem przekonany czy na długo starczyłoby mi paliwa.


Podaj obciążenie robocze w podstawowych ćwiczeniach: MC:130 WL:110 WS:70 BC:120 Drążek kipping:~30

Podałem obniżone średnio o 20 kilo osiągi, z tego względu, że przez wakacje pracowałem raczej na treningach obwodowych i zrzuciłem trochę wagi, więc osiągi siłowe też na pewno poszły w dół.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Rano trening C-F a wieczorem BJJ to zły pomysł .

Przerzuć wolną matę na niedzielę i wtedy - wtorek i piątek możesz popracować na siłowni .

C-F czerpie jedynie z treningu funkcjonalnego .

Zawody ? jakieś na horyzoncie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wielkie dzięki za zainteresowanie, tak myślałem, że to nie jest mądre połączenie.
Zrobię tak jak sugerujesz, to najmądrzejsze wyjście - darować sobie na stałe wtorek (który i tak pewnie by wypadał często) na rzecz niedzieli.

W takim razie mam dwa spokojne dni na prace poza matą, to już jest coś na czym można budować plan, pytanie tylko JAKI ;)

O zawodach nie myślę w najbliższym czasie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Proste rozwiązanie widzę - SIŁA na ten moment , tyle że program przy 6 treningach musi być sensownie skonstruowany .

Praca 6-10 tygodni , następnie przejście do następnych etapów pracy na luzie wedle potrzeby - DYNAMIKA .

pozdrawiam .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pojawia się tylko problem ze zbudowaniem odpowiedniego planu.
W związku z tym, że na najbliższy miesiąc - dwa muszę sobie odpuścić karnet na siłownię, mogę ćwiczyć tylko w domu. Tutaj sprawa jest skomplikowana, bo ciężaru jest jednak trochę za mało na robienie porządnego treningu typu FBW. Stąd mój wniosek, że jeśli chcę swój trening opierać na sztandze to musi on być w formie kompleksów sztangowych, co pozwoli zniwelować braki w obciążeniu. Zastanawiam się tylko, czy to dobry pomysł i czy wcisnąć dwa takie treningi w swój plan, czy manewrować między treningami z własnym ciałem a bardziej skomplikowanymi kompleksami typu "grappler by się porzygał" (czy jakoś tak ;]).

miłego dnia!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Więc po co te kombinacje .

Bierzesz kompleks idziesz ćwiczyć , następnym razem bierzesz program C-F oparty o własne obciążenie idziesz ćwiczyć itd ....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 160 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3355
Witam podłaczam się pod temat z pytankiem.

Ćwiczę BJJ od 4 do 7 dni w tygodniu, ostatnio porzuciłem wogle siłownię. Wolałem się ciągle kulać. Technika idzie w górę ale siła spadła i wytrzymałość taka siłowa też trochę.

Chciałbym się zapytać jaki byłby dobry WOD pod bjj? Ja po treningu na siłce muszę mieć co najmniej 1 dzień przerwy od BJJ bo potem taki zakwaszony się kulam nic dobrego z tego nie wychodzi tylko przetrenowanie. Więc jakby mi wypadł trening BJJ to szedłbym na siłkę zrobić jakiś WOD. Nim rzuciłem siłkę robiłem 1 albo 2 razy w tygodniu fbw na siłę typowo. Podstawowe ćwiczenia: martwy, siady, wyciskanie, podicaganie, zarzut, podrzut. Obciążenia duże wszystko w rampie 5 powtórzeń, ostatnie serie max 1-3 ruchy. Chciałbym robić teraz jakiś crossfit bo wydaje mi się, że pod BJJ jest to idealne rozwiązanie bo liczy się szybkość, siła, i wytrzymałość siłowa.

Snu dużo, suplemetacja solidna, dieta też. Dzień po crossficie wjeżdzała by sauna na regenerację :)

Tak więc prośba o jakiś dobry crossfit pod bjj :)

<--------Jeśli pomogłem SOG :)
http://www.sfd.pl/Najprostsza_zupa/krem_na_świecie!-t1061270.html
"Amat vitoria curam"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Sauna między C-F a matą żadna regeneracja .

Jeśli chcesz pomocy to załóż temat , wypełnij ankietę a będziemy wstanie pomóc , kiedy będziemy mieli podstawowe info na twój temat
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 160 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3355
Nie rozumiem jak żadna regeneracja? Sauna ma działanie relaksujące, rozluźnia, chodzę 1 lub 2 razy w tygodniu w dni wolne od jakichkolwiek treningów i czuję różnicę.

Na czasie założę temat, tylko poogarniam dokładnie sobie to wszystko w głowie. pzdr

<--------Jeśli pomogłem SOG :)
http://www.sfd.pl/Najprostsza_zupa/krem_na_świecie!-t1061270.html
"Amat vitoria curam"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Crossfit redukcja

Następny temat

CrossFit pod Szczypiorniaka

WHEY premium