SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Białko

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2161

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1026 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 32333
czy to prawda ze w diecie na mase nie liczy sie bialka pochodzenia roslinnego? wiecie cos na ten temat?

##JeŚLI DoPiNg TO tYlKo fOrMa naJCzYStSZA##

##SFD FIGHT CLUB##

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1026 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 32333
qazar dzieki za odp sog i prosze jush nie pisac tutaj bo uzyskalem odp. na moje pytanie

Zmieniony przez - WnB w dniu 2004-08-27 20:20:41

##JeŚLI DoPiNg TO tYlKo fOrMa naJCzYStSZA##

##SFD FIGHT CLUB##

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 216 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2904
liczy się
chociaż różnie się postępuje - ja gdzieś czytałem że 10g liczy się jako 5g
ogólnie nie jest to białko pełnowartościowe ale nie można pominąć w obliczeniach - jednak białko roślinne powinno być uzupełnieniem a nie podstawowym źródłem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1026 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 32333
Lukas łap soga i czekam na dalsze odp.
Ps. Ja osobiscie nic nie wiedzialem na ten temat i myslalem ze b. poch.roslinnego liczy sie tak samo jak b. poch.zwierzece , tylko ze na takim innym forum ktos mi tak powiedzial , ze nie nie liczy b.poch. rosl. w diecie na mase

##JeŚLI DoPiNg TO tYlKo fOrMa naJCzYStSZA##

##SFD FIGHT CLUB##

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 229 Napisanych postów 2106 Wiek 54 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 33665
Oczywiście, że się liczy normalnie. Białka roślinnego nie powienno się natomiast spożywać w nadmiarze (moim zdaniem góra 30% dziennego spożycia) i przed długi czas. Wówczas wszystko będzie OK. Jeśli jednak do tradycyjnej odżywki dołączysz np. Sojavit nic się nie stanie. Tym bardziej, że sojowe często mają smak naturalny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1026 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 32333
Wiad i tobie dziekuj za odp. łap soga kurde to na tym forum co mi to napisali to scieme walneli i to na dodatek mod mi tak napisal

##JeŚLI DoPiNg TO tYlKo fOrMa naJCzYStSZA##

##SFD FIGHT CLUB##

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 1669 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 11256
co Ci dokładnie napisał?

Jeżeli w niebie nie będę mógł palić cygar, nie pójdę tam :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 216 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2904
hmm
tak naprawde to któregoś razu się spieraliśmy o pestki ze słonecznika i wyszło że jest równie wartościowe jak zwierzęce i niczego mu nie brakuje :)
podejrzewam że z wieloma produktami jest podobnie i dlatego nieliczenie białka roślinnego to kretynizm
w najgorszym razie produkt ma przewage jednego aminokwasu nad innym i tylko dla tego białko roślinne nie powinno być podstawą, chyba że znamy dokładny skład - nawet aminowkasy :) i umiemy dobierać odpowiednio
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 229 Napisanych postów 2106 Wiek 54 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 33665
Rzeczywiście swego czasu była teoria mówiąca o tym, że białko roślinne jest niepełnowartościowe. Stąd np. postulowano, by do ryżu (7g białka) dokładać kawałeczek mięsa lub jajka. W ten sposób białko roślinne miało być uzupełniane o 2 brakujące aminokwasy i wykorzystywane. Ostatnio jednak czytałem, iż roślinne wcale nie jest gorsze, natomiast chodzi tu bardziej o jego wpływ na poziom testosteronu, który - po długiej suplementacji wysokimi dawkami - może zostać obniżony.

Mnie się wydaje, że w cyklach na masę efekt pustego żołądka nie powinien w ogóle występować, więc niemal zawsze coś tam się trawi. Dlatego uważam, że nie ma co się bać białek roślinnych, gdy się je stosuje z głową. Natomiast ZDECYDOWANIE liczy się je przy obliczaniu tych 2g/kg w treningu na masę. Gdyby nie były liczone to nie byłoby dodawane do odżywek, nie mówiąc już o odżywkach bazujących jedynie na tego typu białku (np. sojavit, provit, nutrell)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 12853 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 43234
białko roslinne licz zawsze mozna mieszac roznego rodzaju białka i beda sie uzupełniać

jeżeli pomogłem , Ty pomósz mi wejdz w link i się zarejestruj http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=krzakzak 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1026 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 32333
dokladnie taki cos mi napisal: 'Robiąc masę nie licz białka pochodzenia roślinnego' dzieki wszystki za odp. I sogi dla kazdego

##JeŚLI DoPiNg TO tYlKo fOrMa naJCzYStSZA##

##SFD FIGHT CLUB##

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jezeli wiesz powinno sie spozywac 2g białka na kg masy ciałą dziennie wiec:jezeli białko roslinne jest niepełnowartosciowe powinienes spozywac go np 2 razy wiecej by było to tyle ile bys spozył 1 raz białka zwiezrecego ...
poczytaj o wskaznikach BV
pozatym z tym obnizaniem poziomu testosterony to tez podobno prawda ale gdy sie spozywa naprawde duzo tego białka
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę dla kolegi

Następny temat

Pomoc w spaleniu tluszczu z brzucha dla dziewczyny po anoreksji

WHEY premium