SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BJJ a Submission?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 6778

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 396
Witam.Obrazu mówię,że jestem początkujący w grapplingu i mam strasznie banalne pytanie , dlatego zanim przeczytasz dalszą część tego posta,usiądź wygodnie i przygotuj się na tzw."rotfla" Mówią ,że kto pyta nie błądzi... :)tak więc ; Czy BJJ różni się czymś od submission oprócz braku kimona w przypadku tego drugiego?tzn chodzi mi glownie o techniki ,czy są inne itp...SŁYSZAŁEM ,że w submission nie ma sprowadzeń do parteru ,tylko odrazu sie zaczyna w parterze...to prawda?i jak jest z zawodami?wszystkie większe zawody odbywają się w kimonie ? proszę o odpowiedzi bez złośliwości ,jako iz odrazu się przyznałem ,że jestem w tej dziedzinie newbie ;) Dziękuje.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 691 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8789
drugiego wersu nie skumalem z Twojej drugiej wypowiedzi :P
chodiz o to ze oni maja taka technike wiec im to nie robi na jakich zasadach walczą (po za tym sa zaprawieni juz w bojach)
pomimo faktu cwiczenia glownie w gi maja o wiele lepsza technike niz ludzie ciwczacy bez gi i walczac na zasadach MMA/SF
jest to zasluga raczej tego ze zaczeli ciwczyc bardzo wczesnie parter a takze pod znakomitymi nauczycielami sie szkolili i dlatego maja taka technike
nie jest to spowodowane tym ze cwicza glownie w gi a nie bez wedlug mnie
biore to na chlopski :D
rozum podalem kilka argumentow za tym zeby ciwczyc bez gi a nie w gi idac na MMA :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 11027 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 72188
Różni sie tylko brakiem kimon a co za tym idzie wyłączeniem niektórych technik stosowanych przy ich pomocy.Co do sprowadzeń to ktoś ci głupot nagadał ,występują normalnie.

"Musisz świecić przykładem odwagi, honoru, żarliwej dla Narodu służby"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1389 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 34373
zawody w bjj o ile sie nie myle sa rozgrywane w kimonach jak i bez, wiec to nie jest wykladnik
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 658
w submission wszystkie zawody odbywane sa zawsze i wylacznie bez kimona rozni sie rowneiz od bjj tym iz podczas zawodow pierwsze 3 minuty nie dawane sa punkty i by wgrac walke trzeba skonczyc. Jac0 jesli zawody sa bez kimona nie sa juz zawadami bjj tylko submission
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1341 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 43847
Roznica jest tez oczywiscie w strategii walki, w submission fightingu wiekszy nacisk kładzie sie na dzwignie na nogi,wieksza role odgrywaja rowniez obalenia.

Na początku treningów... zrób sobie badanie krwi i kału.. wtedy przekonasz sie czy trening masz we krwi czy w dupie...
_# SFD F!GHT CLUB #_

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1325 Wiek 50 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7348
Teoretycznie techniki są bardzo podobne albo nawet identyczne w obu dyscyplinach. Teoretycznie różnią się TYLKO tym ze w bjj jest gi a w submission walczysz bez. W praktyce to są dwa różne sporty chwytane

Submission jest dużo szybsze i więcej zależy od siły dynamicznej, w BJJ znów kluczowy jest uchwyt judogi i siła statyczna.

Chociaż walczę z reguły w gi, gdyż moim głównym sportem jest judo, preferuję submission, jest dużo ciekawsze i szybsze.

Jako przykład podam konfrontację dwóch bardzo dobrych zawodników zdobywających medale na MP, jeden w submission drugi w BJJ.

Dopóki walczyli bez gi, to zawodnik submission robił co chciał z BJJ-owcem. Potem założyli gi i BJJ-owiec zadusił gościa z submission ...

BJJ-owiec był znany z bardzo dużej siły "naturalnej" - martwy ciąg 220kg bez właściwego żadnego treningu.

My baby shot me down ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1341 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 43847
oft. Samuray zawsze lubiłem czytac Twoje posty bo sa w nich własnie takie ciekawostki,sytuacje z zycia wziete
ps. wyrobiony chwyt z judo to super atut w walce bjj/nie raz to poczuyłem na własniej skórze/gi/ ;)

Na początku treningów... zrób sobie badanie krwi i kału.. wtedy przekonasz sie czy trening masz we krwi czy w dupie...
_# SFD F!GHT CLUB #_

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 396
eh , jedni piszą tak , drudzy inaczej i juz sam nie wiem :D to na co lepiej chodzić?;p chodzi mi gównie o zrobienie sobie parteru do MMA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 544 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10302
Trening w szmatach pod podstawa pod MMA i sf.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 266 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3458
Jak pod MMA to raczej nie w szmatach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 11027 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 72188
dlaczego niby?

"Musisz świecić przykładem odwagi, honoru, żarliwej dla Narodu służby"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rękawice

Następny temat

Ochraniacz na zęby- pojeyńczy czy podwójny?

WHEY premium