SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Luta Livre, submission wrestling

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3099

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 165 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3878
Czym sie roznia ?? SW to takie bjj bez gi w takim razie gdzie roznica co do ll ?? pzdr

MMA

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
a wogóle, teraz mamy już nie submission wrestling, tylko submission fighting. Abu Dhabi Combat Club najwyraźniej odcina się od słowa wrestling i związanych z nim skojarzeń...
ciekawe, czy nowa nazwa sie przyjmie i wyprze starą?

Zmieniony przez - Jodan w dniu 2006-12-03 19:20:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 481 Wiek 84 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4533
Ban za durne pytania?
Za brak wysiłku w kierunku wyszukania jakichkolwiek informacji samodzielnie?
Google + Tematy podwieszone + wyszukiwarka SFD.

____________________________________________________________________________

Zmieniony przez - Tanie_Wino w dniu 2006-11-17 08:03:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 165 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3878
Mozna wywalic topic, wiem juz co i jak. Sorry zasadniczo za tego typu "spam" . pzdr

MMA

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
submission wrestling to formuła walki, gdzie na okreslonych zasadach rywalizują przedstawiciele róznych styli (prznajmniej w teorii).
trening pod SW prowadzi się na bazie ll, bjj bez gi, zapasów, sambo...
luta livre rożni się od bjj przede wszystkim taktyką walki.

Zmieniony przez - Jodan w dniu 2006-11-17 10:32:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2712 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 30062
Jodan więcej szczegółów please...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 39 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14802
j/w, Jodan jeśli możesz, rozwiń o co chodzi z tą taktyką walki.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1566 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13352
W Bjj chodzi przede wszystkim o kontrolowanie pozycji natomiast w ll dazy sie do jak najszybszego skonczenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
pinecone85 ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 4636 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 22462
I z tego co mi sie wydaje to rowniez w ll wiekszy nacisk na stojke i na to by po obaleniu byc w lepszej pozycji.


A tak wogole,to ludzie...wyszukiwarka!!

Grappling

...
Napisał(a)
Usunięty przez Jodan za pkt 1 regulaminu
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 39 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14802
Pytałem, bo trenuję luta livre i zbyt dużych różnic w taktyce nie widzę, dlatego chciałem żeby Jodan sprecyzował o co dokładnie mu chodzi . Jeśli chodzi o kontrolę przeciwnika, to w ll też jest na to kładziony duży nacisk. Jest to o tyle trudniejsze, że walka odbywa się bez gi, więc nie ma możliwości kontrolowania trzymając za szmaty. Ale nie dążymy do jak najszybszego skończenia, bo zakładając dźwignie bez pełnej kontroli ruchów oponenta, żadko kiedy by to się udawalo. Fakt, stójki jest więcej, ale w bjj po obaleniu też chyba dąży się do jak najlepszej pozycji...

pin- jeśli do mnie piłeś z tą wyszukiwarką, to wierz mi, że używam jej naprawdę często, a zadałem pytanie, żeby dowiedzieć się co konkretnie Jodan miał na myśli.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
z założenia ll nie kładło takiego nacisku na kontrolę przeciwnika jak bjj, szybciej dążąc do kończenia. to zdaje się kiedyś Boruta pisał lub inn starszy chwytacz.
ale style ewoluują nieustannie, wiec nie musi być to dogmatem.
każdy trener prowadzi zajecia inaczej. jeden tak, inny siak.
R. Turek np ma pasy w ll i bjj. odpowiednio brąz i purpurę (chyba). czy w Cyklonie robi się podział na ll i bjj? wątpię. raczej bierze się z obu szkół co najlepsze, prawda? i dalej nazywa się to luta livre.
btw, proszę, wypełnij profil, choćby w minimalnym stopniu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ćwiczenia na siłce pomocne w bJJ

Następny temat

Krotki wywiad z Tysonem...

WHEY premium