SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BJJ- POMOC DLA POCZĄTKUJĄCEGO!! obejscie gardy

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4899

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 108 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1678
od jakiegos tygodnia trenuje bjj, tyle tylko, ze sa wakacje i doszlam do grupy, ktora juz sporo potrafi...
zawsze na koniec treningu sa sparingi, zwykle zadaniowe i sparing-obejscie gardy.

i to moja pytanie: W JAKI SPOSOB MOZNA OBEJSC GARDE ZAMKNIETA? poza "wbijaniem" lokci w wewn. strone ud...

Wiem,ze opisanie tyechnik nie jest proste, ale mimo wszystko prosze o prosty opis w kilku slowach, jakie sa sposoby na obejscie gardy zamknietej.

z gory dzieki

"trzeba żyć, a nie tylko istnieć" ~Plutarch

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 3602 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 38012
Vitor Belfort: vol.2 - Passing The Guard.
[http://www.megaupload.com/?d=T7ML7833] 

chyba 50 min tu jest o roznych przejsciach;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 595 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7766
To ty jestes ta dziewczyna co poszukiwala kogos do kulanaia?

A w temacie zobacz sobie na you tube tak bedzie najprosciej moje ulubione to zrwywanie do gory gardy i druga technika kolano pod tylek ,ktore wymaga najmniej chyba sily wedlug mnie... najlepiej podejdz do trenera przed albo po niech Ci cos pokaze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 108 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1678
tak, to ja :) wkoncu zadnej dziewczyny nie znalazlam, ale i tak trenuje :)

z tym kolanem pod tylek to tez fajna sprawa, to juz umiem :)
jestem jedyna osoba tak poczatkujaca na treningach, wiec robie wszystko to co inni, tylko na czas sparingow trener mnie bierze na 1-2 walki na bok i mi rozne rzeczy pokazuje, a pozniej dolaczam do sparingow, tylko glupio tak caly czas probowac to samo, wiec kombninuje przez internet, a pozniej staram sie to robic na treningu ;)

"trzeba żyć, a nie tylko istnieć" ~Plutarch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 595 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7766
spokojnie od razu wszystkiego i tak sie nie nauczysz, wiec konsekwetnie trenuj ,a sukcesy same przyjda!!! az tak duzo technik przerywania gardy nie ma, wiec szybko to opanujesz, a probowac musisz do momentu az zacznie wychodzic:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 202 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3428
Ja mam 3 rady ;)

1. Cierpliwości
2. Proś sparing partnerów o rady, a nie od razu o normalny sparing
3. Youtube -> passing guard/ closed guard albo całe Gracie Jiu Jitsu Basics vol.1-4

Zmieniony przez - DMN2 w dniu 2010-08-04 19:32:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
W JAKI SPOSOB MOZNA OBEJSC GARDE ZAMKNIETA?

Napierw to ją trzeba rozpiąć.


Najlepiej poczekaj kilka lat. Gdzieś po 2-3 latach zawodnicy przestają używać zamkniętej gardy i cudują z jakimiś motylami, pająkami, iksami, delarivami, półgardami.

A na serio to zanim zaczniesz się szkolić z jutubki to opanuj porządnie choć jedno rozpięcie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 202 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3428
Problem rozwiąże się za 27 dni wraz z nowym naborem ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1325 Wiek 50 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7348
Niestety trudne jak ktoś umie jej bronić i jeszcze dysponuje większą siłą,
więc nie zniechęcaj się, tylko próbuj do oporu.

Dosyć skuteczne jest rozpinanie "judockie", czyli atakujesz kostkę jednej z nóg swoją ręką i próbujesz wcisnąć tą rękę pod nogę. Niestety mozna zostać złapanym w trójkąt, ale przy okazji nauczysz się bronić przed trójkątem

My baby shot me down ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 595 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7766
samuray - x heh;) chyba najgorsza z mozliwych sposobow rozpinania gardy w taki sposob w 90% jestes łapany w trójkat! jedna reka to mozna sobie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1325 Wiek 50 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7348
Przy odpowiednim wykonaniu niekoniecznie. W Niemczech taki stary gość brązowy pas przechodził moją gardę i robiąc to umiejętnie niezbyt mogłem mu zaszkodzić. Wszystko jest kwestią dopracowania, jeżeli robisz to byle jak, wyginasz się i tracisz kontrolę nad przeciwnikiem to pewnie że trójkąt jest słuszną karą za niedbalstwo.

My baby shot me down ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 321 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 12211


proste i skuteczne przejście gardy


podobna wersja tylko no gi
pozdro

"Jakąkolwiek obierzecie sobie karierę, postawcie sobie w niej cel wzniosły.
Miejcie kult wielkich ludzi i wielkich rzeczy."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

3 ciosy nożem, sprawa, kilka pytań.

Następny temat

Zasady kumite

WHEY premium