SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból w odnicku piersiowym podczas uginania ramion ze sztanga

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3034

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Hekade TEAM SFD
Ekspert
Szacuny 397 Napisanych postów 12822 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 107749
Witam,

zakładam temat w tym dziale bo jedynie tu mogę liczyc na sensowne wypowiedzi ;) a wiec:

Mam pewien problem z kregosłupem a mianowicie:
jak skoncze wykonywać uginanie ramion ze sztangą/sztangielkami STOJĄC odczuwam ból w odcinku piersiowym.
po zadnym innym cwiczeniu tak nie mam. Wykmonuje prawidłowo, jak wykonuje rozgrewke samą sztanga (15kg) to już odczuwam ból po odstawieniu sztagi,
Jak dołoże normalny ciezar (35kg) ból jest dość mocny :/

Plecy mam silne, w wiosłowaniu sztangą robie luzem 30kg 10x (jedna ręka)
Podciagam sie na drążku 3x 8x sam wiec to raczej nie jest wina słabych pleców ani techniki ;/

Moje pytanie więc polega:
Czy jest jakieś ćwiczenie czym mógłbym zastąpić uginanie ramion ze sztangą? W planach zawodowych kulturystów widziałem modlitewnik jako pierwsze ćwiczenie a ugiannia ramion ze sztangą nie było
Wiem ze nie powinienem sie ich planam sugerować ale tak zerkłem bo tak w zasadzie pracuje sam biceps, nie ma szans na oszukane powt i wg...

Co powiecie o tym wszystkim :) ?
Dzieki z góry za wypowiedi !
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Hekade TEAM SFD
Ekspert
Szacuny 397 Napisanych postów 12822 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 107749
Rehabilitantka powiedziałą mi że moge wykonywać ćwiczenia w leżeniu, siedzeniu, czy klęcząc w podporze, Zabroniła w staniu, unoszenia ciezar nad głowe czy wykonywania cwiczen unosznia sztangi w przód, po wyciskaniu nie czuje zeby mnie cos bolało w kregosłupie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
sciaganie wysokiego drazka do kaltki siedzac waskim podchwytem (typowo na plecy) mozesz robic ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1700 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17197
sprobuj modlitewniku...
uginanie sztangielki reka oparta o kolano

Zmieniony przez - Gawus w dniu 2011-12-13 10:11:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
Ja myślę że najpierw należałoby znaleźć powód bólu... Czy byłeś kiedyś u lekarza z tym problemem?
Jak długo to trwa?
Kiedy się pojawiło?
Czy miałeś rtg?

Uderzyłbym po skierowanie na rtg.
I wtedy dobierał odpowiednie ćwiczenia....

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Hekade TEAM SFD
Ekspert
Szacuny 397 Napisanych postów 12822 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 107749
jutro ide do rehabilitantki z problem odcinka ledzwiwoego a mianowcie on mnie też boli ^^ ale od dluzszego czasu już... zaniedbyuwałem sobie to i teraz mam kontuzje, po MC jak skoncze go robic napier*** tak ze szok, jak zegne sie to boli, siedze też boli odcinek lędzwiowy, technike mam super więc nie pozostaje nić jak jakaś dyskopatia albo patologia kregosłupa :/

Jak wykonuje inne ćwiczenia np: sciaganie drążka wyciagu górnego nie boli nic, tylko przy uguiania ze sztangą i podczas podciagania sztangi wzdłuż tułowia (barki) boli też ;/ taktko przy ZADNYM cwiczeniu nie boli :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Hekade TEAM SFD
Ekspert
Szacuny 397 Napisanych postów 12822 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 107749
s.m.p.a u lekaraza byłem ale z odcinkiem lędzwiowym, Prześwietlił mi go i nic nie wyszło, zadnego naruszenai kosci, zadnego złamania a ortopeda dobryna naszym okregu (podobno...) problem jednak po lekach dostanych od niego nie przeszedł ale troche ustąpił a teraz znów porwócił 2x mocniej :/ ide do rehabilitantki i chce to już calkowcie wyleczyć, Zabroni mi napewno wykonywac MC to jest pewne i przysiadów, a inne cwiczenia mysle ze bede mógł robić bo ledzwiowy tylko po tych cwiczeniach czuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1700 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17197
mozesz miec 'prosty' kregoslup, nie wiem jak nazywa sie ta wada,
ale moja siostra ma wlasnie taka i odczuwa bole przy podobnych sytuacjach o jakich wspominasz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Hekade TEAM SFD
Ekspert
Szacuny 397 Napisanych postów 12822 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 107749
Hmm... kurcze,
Jak byłem młody dużo pływałem stylem żabki, pamietam ze w podstawowce na jakis tam badaniach kregoslupa miałem bardzo "prosty" jeśli tak to można nazwac, ale to napewno nie przeez to ^^

hmm... czyli powiadasz że z takim czymś się bede zawsze męczył:/ ? nie ma żadnych dużych szans na odwrócenie tej patologi? jeżeli tak to mozna nazwac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1700 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17197
W jej wypadku pomagaja jej rehabilitacje, ale problem wraca
boli ja w szczegolnosci kiedy musi cos dzwigac trzymajac ciezar powyzej lini brzucha
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Hekade TEAM SFD
Ekspert
Szacuny 397 Napisanych postów 12822 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 107749
Eh :/ tą wade Twoja siostera ma od \urodzenia rozumiem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
Plecy proste konkretnie wada się nazywa jeśli o tym piszecie. Idź do lekarza który to potwierdzi bez fachowej diagnozy można się tylko domyślać. Po wtóre jeśli masz wadę leki nie pomogą, nalzęy zastosować ćwiczenia kompensacyjno korekcyjne aby nie powodować pogłębienia się wady. Z tego co pamietam ze studiów dobre są ćwiczenia Klappa, ale to już powinien Ci pokazać fizjoterapeuta, co ćwiczyć i jak. Jeśli wada jest od urodzenia niestety cudów nie zrobisz.... z tym. Jednak odpowiednie ćwiczenia pomogą Ci z tym walczyć.

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Hell's Breath - kolejna nowość!

Następny temat

IX Mikołajkowy Turniej Squasha w hotelu Belvedere

WHEY premium