SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból w m. piszczelowym przednim podczas wysiłku

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9501

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie wiedziałem za bardzo w jakim dziale to umieścić, ale wkońcu umieściłem to tu, bo miom zdaniem ma to związek z aerobami (jeśli któryś mod zdecyduje o przeniesieniu to proszę bardzo )

no więc chodzi mi o bóół mięsnia, dokładnie piszczelowego przedniego. boli mnie on strasznie, uniemożliwia to chodzenie czy nawet stanie. zaczyna boleć, gdy tylko trochę pobiegam. czasami nawet przy szybszym chodzie zaczyna boleć. ból charakteryzuje się straasznym pieczeniem. czuję że mięsień jest strasznie napięty, do granic możliwości, czuje prawie jak skóra mi pęka.. problemy te zaczęły się (w większym stopniu) kiedy zacząłem brać kreatyne, choć i wcześniej miewałem tak ale bardzoo żadko, teraz za każdym razem gdy tylko pobiegam... dodam jeszcze że nie ćwicze niestety nóg na siłowni..
dzisiaj naprzykład na w-f podczas gry w kosza, po 3 minutach gry ból, pieczenie było już tak wielkie że poprostu położyłem sie na parkiecie, kilku kolegów zniosło mnie do szatni a tam leżałem dobre 10 minut zwijając się z bólu, zanim dopiero mogłem chociaż wstać...

cóż może mi się dziać ? co mogę zrobić aby temu zaradzić ? jestem w reprezentacji szkoły w kosza, piłkę nożną, ręczną oraz w siatkę. bardzo to lubie i nie chce aby omijały mnie mecze
prosze pomocy..
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 599 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 24232
też mam takie coś jak autor u mnie i mojich kolegów jest to spowodowane wzrostem wagi ciałą a miesnie piszczelowe nie są przyzwyczajone do szybkiego wzrostu wagi i poprostu szybko się męczą co strasznie piecze aż uniemożliwia chodznie
ale z czasem się przyzwyczaji do tej wagi i bedzie już normalnie
bynajmniej u mnie tak jest
głównie tak mam jak biegam bądż szybko chodze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zasuwaj do lekarza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tak uważasz ? a nie wiesz przypadkiem co to może mniej więcej być?
bo o lekarza sportowego jakiegoś będzie ciężko, a "zwykłym" lekarzom w moim miasteczku zbytnio nie ufam...(z kilku nieistotnych tu powodów)
a może ktoś sie już spotkał z czymś podobnym ? mozna temu jakoś samemu zaradzić ? nie wiem, ćwiczenia wzmacniające chyba odpadają bo to by również powodowało ból..
może poprostu po cyklu, kiedy kreatynka nie będzie już tak pompowała mięśni to to ustanie..
????
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
moze to być wiele rzeczy - uszkodzenie więzadeł, stan zapalny itp.
nigdy w takiej sytuacji nie bazowałbym na diagnozie przez internet bo to sie może źle skończyć
raz jeszcze radze udać się do lekarza, nawet zwykłego rodzinnego, niepotrzebny tu sportowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 9216 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30094
Więcej niż Tyka Ci nie powiem.
Jedyne co moge poradzić to dobra rozgrzewka.
Nie zwiększyłeś przypadkiem ostatnio dość szybko masy ciała?

Pozdrawiam, Dezir - (były, więc nieoficjalny) moderator działu "Fitness"
----------------------------------------------
>> "TRZEBA BYĆ ZNAWCĄ, A NIE WYZNAWCĄ" <<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
teraz ostatnio (na kreatynce) w półtora tygodnia podskoczyło mi 4 kilo...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 9216 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30094
w takim razie moze to być jedna z przyczyn - co nie zmienia faktu iż objawy o których piszesz nie należą do lekkich.
Piszczelowy przedni odpowiada za utrzymanie ciała w pionie i za chód - jest ciągle obciązony, a jesli nagle dostał dodatkowe obciążenie to po prostu nie wyrabia ;p
zauważ że jeśli zwiększyłeś wagę o 4 kg, to mięsień ten podczas skoków/spadania przyjmuje znacznie silniejsze bodzce - szczegolnie ze jak piszesz trenujesz intensywnie gry zespołowe.

musisz go dobrze rozgrzać i rozciągnąć przed treningiem

ale i tak idz do lekarza ;]

Pozdrawiam, Dezir - (były, więc nieoficjalny) moderator działu "Fitness"
----------------------------------------------
>> "TRZEBA BYĆ ZNAWCĄ, A NIE WYZNAWCĄ" <<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dziękuje De^Sire.. we wtorek mam trening. rozgrzeję się pożądnie, jeżeli i to nie pomoże, wtedy "zasuwam do lekarza"
na taką odpowiedź właśnie czekałem, chciałem znać przyczyne i myślę że masz rację.. qrcze ale tak czy owak wyeliminuje mnie to na jakiś czas z gry, bo drogocennej masy nie maży mi się tracić powinienem może w miarę możliwości wykonać jakieś ćwiczenia wzmacniające tą partie ? może to by pozwoliło mi wytrzymywać mecz .. oraz jeszcze jedno pytanko, czy trenując dalej, mimo bóli mogę nabawić się czegoś przykrzego ? bo wolę zrobić sobie teraz przerwe niż później mieć z głowy kilka miesięcy...

p.s. tak właśnie chciałem na początku zatytułować post
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 9216 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30094
Powiem Ci tak:
Mięsien cały czas przeciążony = mięsień cały czas uszkadzany
Wnioski wyciągnij sam ;]

a co Ci jeszcze doradze - magnez i wapń.

Pozdrawiam, Dezir - (były, więc nieoficjalny) moderator działu "Fitness"
----------------------------------------------
>> "TRZEBA BYĆ ZNAWCĄ, A NIE WYZNAWCĄ" <<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
uszkadzanie mięśnia + regeneracja = wzrost m.
heh no oki rozumiem, jeśli strech. i rozgrzeweczka nie pomoże ---> lekarz magnez .. no problemo, mam kapsuły, będe łykać.. wapń.. no niby w płatkach jest a tak na przyszłość, gdy skończą się moje dolegliwości z piszczelowym, jak go wzmocnić, żeby podobna sytacja już nie wystąpiła ?

p.s. mama chciała mi wcisnąć jakieś tabletki przeciwzapalne i przeciw bólowe, ja ogólnie jestem wrogiem wszelkiej chemii, tym bardziej stosowania medykamentów gdy nie jestem pewien że przynajmniej mi pomogą.. czy jednak łyknąć to ? czy jeżeli nie pomorze to czy nie zaszkodzi ? (pomijając to że prawie wszystkie prochy szkodzą żołądkowi czy wątrobie i tym podobnym..)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 9216 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30094
przeciwbolowe tak, ale nie przeciwzapalne - w koncu nie wiemy co jest przyczyną twojego problemu.

a pierwsze zdanie ktore napisales akurat niezbyt pasuje ;p


co do treningu - to cwiczenia na miesnie przedniej grupy lydki - zarówno z duzym obciążeniem <10 powt. max> jak i mniejsze obciazenie i 30powtórzen.
do tego na pewno wzmocnic przez trening wydolnościowy - np bieganie. Przyda sie do gry

Pozdrawiam, Dezir - (były, więc nieoficjalny) moderator działu "Fitness"
----------------------------------------------
>> "TRZEBA BYĆ ZNAWCĄ, A NIE WYZNAWCĄ" <<

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

... tania dieta ...

Następny temat

jak używać?

WHEY premium