SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból tricepsu po treningu

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 237

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 73 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 864
Cześć, mam problem z napięciem tricepsu. W dni gdy robię triceps, np. dziś klatka + triceps, po całym treningu mam bardzo spięte mięsnie tricepsu, ciężko mi zgiąć rękę. Miałem tak od dłuższego czasu, wydawało mi się, że tak to powinienem odczuwać, ale po dzisiejszym treningu przez jakąś godzine (zanim mięśnie się nie rozluźniły) w momencie zginania ręki odczuwałem ból, jak na zaznaczonym zdjęciu. Czy powinienem przed lub po treningu wykonywać jakieś konkretne ćwiczenia rozluźniające?
Mój trening dziś wyglądał tak:
Klatka: wyciskanie hantlami na ławce płaskiej, wyciskanie na maszynie smith skos, rozpiętki i unoszenie dwoma rękoma obciążenia przed siebie.
Triceps: francuskie wyciskanie, uginanie drążka na wyciągu
Wszystko po 4x8/12
Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17771 Napisanych postów 132373 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1461639
Moze masz nadwyrężony triceps, musisz jakoś wypadać czy to napięcie a może naderwanie jakieś, możesz dać rozciaagnie, rolowanie na triceps

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 73 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 864
anubis84
Moze masz nadwyrężony triceps, musisz jakoś wypadać czy to napięcie a może naderwanie jakieś, możesz dać rozciaagnie, rolowanie na triceps


Dziś, czyli na następny dzień po treningu jest wszystko ok (nie czuje bólu przy zginaniu, więc podejrzewam że to bylo duże napięcie)
Rozciąganie/rolowanie tricepsu, zalecasz przed czy po treningu? Przez jak długi okres czasu je wykonywać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6381 Napisanych postów 76603 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 758206
W sytuacji, gdy bolesność jest odczuwalna po treningu i przechodzi, to raczej nie mamy do czynienia z jakimś urazem, więc można to wykluczyć. Bardzo dziwne jest jednak to, że wręcz nie możesz zaginać ramienia. Najprawdopodobniej mięśnie są podpisane i taka jest ich reakcja na bodziec.

Warto jest pamiętać o tym, że rolowanie i rozciąganie mięśni jest podstawą zdrowia i unikania urazów przez długie lata.

https://www.sfd.pl/art/Trening/Co_daje_rolowanie_mięśni,_czy_warto_rolować_się_-a5020.html

https://www.sfd.pl/art/Trening/Jak_ważne_jest_rozciąganie_-a538.html
1

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prośba o interpretację RTG klatki piersiowej

Następny temat

Podwyższony estradiol, brak libido, ginekomastia

WHEY premium