SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podwyższony estradiol, brak libido, ginekomastia

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 217

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 31 lat Na forum 46 dni Przeczytanych tematów 12
Siemka wszystkie sportowe świry,
zwracam się do Was w sumie z dwoma pytaniami, ale może po kolei.
Od zawsze miałem problem z ginekomastią - od zawsze tzn. od 18 roku życia, aktualnie mam 31 i była ze mną zawsze. Zdążyłem się przyzwyczaić, ale w tym roku zdecydowałem się, że zrobię sobie operację, bo wygląda to fatalnie. Byłem już na USG, nie ma żadnych guzków, zmian i jest to ginekomastia mieszania.
Do tego od ok. dwóch-trzech lat mam coraz słabsze libido, aktualnie ono praktycznie nie istnieje - tzn. podczas gry wstępnej mogę normalnie się pobudzić, ale potem trakcie już zaczynam mięknąć.

Byłem u androloga - podczas pierwszej wizyty tadalafil + badania. Przy tadalafilu jest ok, ale libido nadal zerowe.
Wszystkie wyniki krwi zawsze mam praktycznie spoko, więc skupię się na najważniejszych:

teść wolny: 23,96 pg/ml (9,10 - 32,20)
teść: 19,50 nmol/l (9,90 - 27,90)
prolaktyna: 260 mU/l (98 - 456)
estradiol: 44,50 pg/ml (11,30 - 43,20)

Do tego badania jąder, kortyzol, FSH, LH itd. wszystko ok.
Aktualny tryb to 3-4 dni w tygodniu kardio, 1 x siłowo.
Trzymam michę, bo chcę jeszcze kilka kilo zjechać (3 lata temu ważyłem 40 kg więcej).
90 kg/180 cm.

No i finalnie lekarz przepisał mi na drugiej wizycie letrozol (poprosiłem o zmianę na eksemestan).
Pytania są następujące:

1) Czy jest sens, żeby przy tak delikatnie podwyższonym estradiolu łykać AI, kiedy nie jestem na cyklu i nigdy nie byłem? Chociaż wszystkie znaki mówią, że może to pomóc, bo mam gino, brak libido, oponkę na brzuchu (na górze delikatnie odsłonięty sześciopak), wyłysiałem dość szybko i mam duże wahania nastrojów.
2) Jeśli jest sens, to jak najlepiej dawkować? Lekarz zalecił po jednej tabletce 3 x tydzień. Ale z tego co czytałem to może całkowicie mi rozwalić poziom E2. Jak najlepiej zacząć i jak najlepiej kontynuować? Myślałem o 1/4 tabletki co 3 dni, a po 3 tygodniach powtórzyć badania. Ktoś, coś doradzi?

I jeszcze jedna ważna rzecz - od zawsze (od ponad 10 lat) mam wysokie poziomy "żeńskich hormonów" na prawie każdych badaniach - estradiol od zawsze ok. 40 pg/ml. Czasami wywalony progesteron. A teść zawsze raczej w okolicach 400 ng/ml/

Zdróweczka



Zmieniony przez - myslicielzdubaju w dniu 2024-06-10 20:45:25
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9168 Napisanych postów 82927 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 701295
Lekarz chyba niepoważny , takim dawkami wyzerujesz estro


Zmieniony przez - flex1976 w dniu 2024-06-10 20:50:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4379 Napisanych postów 3670 Wiek 33 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 20088
flex1976
Lekarz chyba niepoważny , takim dawkami wyzerujesz estro



Zmieniony przez - flex1976 w dniu 2024-06-10 20:50:06


Poza tym to estro nie jest jakoś strasznie przekroczone .. w Polsce leczenie tego typu czy juz TRT to nadal tabu i nie do wiedza niestety ze strony lekarzy .. mam gdzieś rozpiskę odbluloku od lekarza jak to zobaczyłem to buchłem śmiechem 2 ia naraz plus kilka innych leków chyba clomifen i coś jeszcze acard itp ...

Michass90

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 31 lat Na forum 46 dni Przeczytanych tematów 12
Już nie mówiąc o tym, że na początku chciał mi wrzucić letrozol :)


Zmieniony przez - myslicielzdubaju w dniu 2024-06-10 21:02:05
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból tricepsu po treningu

Następny temat

Ból bicepsa - porady

WHEY premium