SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból Uda/

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 10144

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2464 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31970
Witam. Możliwe że taki temat już był jeżeli tak proszę o link i zamknięcie tematu. Przejrzałem kilka topiców o bólu kolana ale nie znalazłem pełnej odpowiedzi.
Mianowicie około 1,5 tyg temu cały trening przy tarczowaniu opierałem tarczę od lewe udo. Prawe nie doszło do siebie po ciężkim treningu lowów. Nie odczuwałem bólu przy uderzeniach. Następnego dnia nie mogłem zgiąć nogi.Więc standardowe leczenie.Prysznic zimny ciepły na zmianę/Maść ,,Refit ICE gel " + okłady zimne. Z dnia na dzień wszystko wracało do normy. Tak się złożyło że nie na treningach nie było kopnięć na udo. Jednak odczuwam ciągle ból i 1 miejscu jest do dosłownie punkt bardzo wrażliwy mocniejsze uderzenie 1 palcem ugina całą nogę.
Ból pojawia się w 2 przypadkach które opisze.
1. Wyżej wymieniony przy naprawdę lekkim uderzeniu kontakcie.
w Tym miejscu




2. Przy zgięciu nogi w kolanie powyżej pewnego stopnia. Mowa tu o siadzie klęcznym/głębokim przysiadzie itd.





Mam też problem z napięciem uda jak na zdjęciu ( nie jest ono moje ) czyli max wyprostowana noga + napięcie mięśnia = ból

Moje pytanie brzmi co to może być czy można to jakoś ,,uleczyć" bez interwencji lekarza jeżeli nie to do jakiego się udać? do chirurga ortopedy?

Zmieniony przez - Agresst w dniu 2009-10-28 21:32:03

Palą to muzycy, nastolatki i dorośli
Urzędnicy i graficy, żony, matki i filmowcy
Palą biznesmeni, starsze laski, młodzi chłopcy
Nikt jeszcze nie poszedł do ziemi, od tej trawki, coś ty?
Palą ją dewotki, heretycy nie chcą słyszeć
Że to z czym kręcą jointy przestanie być narkotykiem

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
O ja piernicze
Stłuczenia bolą parę tygodni a nie dzień. Masz nieokopane uda więc nic się nie martw, z czasem już nie będziesz odczuwać bólu po takim treningu.

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 74 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1191
może pociąg jeszcze jakąś kurację maściami, ale najlepiej to byś zrobił gdybyś poszedł do lekarza, najlepiej sportowego, a jak masz już wybierać spośród tych dwóch to do chirurga, bo to raczej mięśnie, a ortopeda bardziej od kości. ale nich inni się wypowiedzą :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 65 Napisanych postów 3834 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 41311
a to nie jest czasem naderwanie mięśnia ?

Albo to co Scorpion szybszy był

Zmieniony przez - vexen w dniu 2009-10-28 21:39:39

KB/MT/MT + BJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2464 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31970
4rScorpion Czuje różnicę między tym bólem jest to punkt mały dosłownie na opuszek palca. I Problem kolejny jak mam okopać to udo jak ono przy minimalnym kontakcie siada ugina się noga. to nie jest siniak czy coś.

Palą to muzycy, nastolatki i dorośli
Urzędnicy i graficy, żony, matki i filmowcy
Palą biznesmeni, starsze laski, młodzi chłopcy
Nikt jeszcze nie poszedł do ziemi, od tej trawki, coś ty?
Palą ją dewotki, heretycy nie chcą słyszeć
Że to z czym kręcą jointy przestanie być narkotykiem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 233 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7763
Agresst co do drugiego punktu to mam podobny ból przy pełnym przysiadzie (coś jak kucie). Ale mi już powoli przechodzi. Pierwszy znikną siniak, a dopiero znika ten ból. Jak nie zapomnę to jutro w pracy zapytam rehabilitanta o radę i Ci napisze co i jak. I pamiętaj, żeby po takim trening low kick'ów okładać miejsce zimnym kompresem. A jak masz siniaka to polecam maść z heparyną (im więcej heparyny tym lepiej). No i napinaj się porządnie :P

Jak szkoda Ci uda to poproś kolegę aby wyprowadzał side kicki

Zmieniony przez - Prymasek w dniu 2009-10-28 21:54:08

Nic na siłę, wszystko młotkiem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
Low kick nad kolano jak siądzie to jest uczucie podczas zginania nogi jakbyś miał nad kolanem guza i mięsień przez niego przechodził.

Żeby uda obić to potrzeba czasu, potrenuj z dwa lata a nic czuć nie będziesz.

Zmieniony przez - 4rScorpion w dniu 2009-10-28 22:03:44

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2464 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31970
Dzięki za odpowiedzi. Jeszcze kwestia jedna. Nie dostałem low kick/a bezpośrednio. Kopanie w duże tarcze. tarcza wsparta na udzie. Ból przy uderzeniu = żaden. ja był bym mega spokojny i nie tak dociekliwy gdybym dostał piszczelą na gołą nogę.

Palą to muzycy, nastolatki i dorośli
Urzędnicy i graficy, żony, matki i filmowcy
Palą biznesmeni, starsze laski, młodzi chłopcy
Nikt jeszcze nie poszedł do ziemi, od tej trawki, coś ty?
Palą ją dewotki, heretycy nie chcą słyszeć
Że to z czym kręcą jointy przestanie być narkotykiem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
Tarcza ociera nogę i ja już wolę lowa dostać
poczekaj z tydzień i powinno przejść.

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2464 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31970
Obfite owłosienie Ud Powoduje że otarcia są minimalne czekam tydzień :]

Palą to muzycy, nastolatki i dorośli
Urzędnicy i graficy, żony, matki i filmowcy
Palą biznesmeni, starsze laski, młodzi chłopcy
Nikt jeszcze nie poszedł do ziemi, od tej trawki, coś ty?
Palą ją dewotki, heretycy nie chcą słyszeć
Że to z czym kręcą jointy przestanie być narkotykiem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 297 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2178
4rScorpion ma racje

Poczekaj jeszcze jakis czas a ból sam przejdzie
Dlugo juz trenujesz?

...wybieraj wybieraj wybieraj co wolisz-prawą czy lewą rękę mam Ci up******ić...!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co przed treningiem?

Następny temat

Coś ze mną nie tak...

WHEY premium