SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ashwagandha - jak stosować?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 10358

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 200
Witam serdecznie

Trenuję codziennie ciężko na siłowni i postanowiłem włączyć do swojej diety Ashwagandhę od Purella Super Foods.
Treningi odbywam regularnie i systematycznie w godzinach południowych zazwyczaj między godziną 10 a 13.
W której porze dnia najlepiej zażywać kapsułkę?
Rano ? Wieczorem ?
Przed czy po treningu?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Wiek 1 rok Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 2098
brałem melatonine z szafranem z sfd , ładowałem 2 kaps - co wychodziło 8mg melatoniny i 54mg szafranu , działało tylko na początku , potem i mniejsze dawki i wieksze nie dawały efektu . tam napisane żeby 1/4 tabsa stosować :) próbowałem różne dawki , ale jak na ciebie działa to nic tylko się cieszyć

a ashwa mi chodzi by w dzień brać na kortyzol , bo nie usypiała mnie też . Znalazłem - Aliness Medicaline Aszwaganda Ekstrakt 9% ( 1 kaps - 47.2mg witanolidów ) myślisz że to nie za dużo ? na wage 104 kg


Zmieniony przez - brof123 w dniu 2024-05-07 08:57:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17771 Napisanych postów 132373 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1461639
różnie mzoe działąć, każdy ianczej mzoe odczówać, mzoesz dać przed treningiem albo na noc, jak zauważysz np problemy ze snem to daj przed treningiem.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 33684 Napisanych postów 23680 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 279187
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6381 Napisanych postów 76603 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 758206
Ashwahandhę zdecydowanie warto stosować przed snem aby poprawić jego jakość i regenerację. Przydaje się obaw sytuacji gdy w wyniku wysokiego poziomu kortyzolu, np. po wieczornym treningu jesteśmy rozbudzeni i ciężko jest nam zasnąć. W takiej sytuacji jest ona w stanie obniżyć trochę jego poziom. W ciągu dnia, a szczególnie rano i na treningu podwyższony kortyzol odgrywa pewna rolę, więc nieszczególnie zaleca się go zbijać. Chyba, że w wyniku badań jest bardzo wysoko.

25-30 miligramów witanolidów będzie ok.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1582
Stosowalem Ashwagande wieczorem przed snem ale nie zauwazylem za bardzo efektu. Moze 15 mg witanolidow to za malo po prostu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6381 Napisanych postów 76603 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 758206
Być może tak, a być może po prostu Twoje oczekiwania są inne niż działanie tej substancji. Może również poziom Twojego kortyzolu jest w normie i nie ma potrzeby aby go zbijać, a co za tym idzie nie odczuwasz działania tak jak osoby, których Poziom tego hormonu jest zbyt wysoki.

Zalecana dawka to 25-30 miligramów witanolidów dziennie.

Polecam poczytać więcej na temat ashwagandhy w artykule przedstawionym poniżej:

https://potreningu.pl/articles/5993/wiecej-testosteronu-dzieki-suplementacji-ashwagandhy--badania-naukowe

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11157 Napisanych postów 51656 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
bralem 2 miesiace 50mg i nic nieodczulem bralem przed snem do po silku i na glodniaka testowalem tez nie czulem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 1732 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 39245
Może spróbuj dłużej pobrać się rozkręci
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 1363 Wiek 46 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 31135
A czy zdarza się aby ashwagandha powodowała problemy z zaśnięciem ?
Ja właśnie mam problem z zaśnieciem, lażę czasem 2-3 h, albo w nocy wstanę do toalety i też godzinę nie mogę zasnąć.
Biorę wieczorem ZMA i ahwagandhe , nie siedzę na kompie czy telefonie przed snem. Nasiliło się to 3 tyg temu gdy wróciłem na mase i plus kaloryczny.
Może jakaś melatonina by poprawiła sytuację ?
Albo tak wieczorne branie ashwagandhy tak na mnie działa ?
Biorę ją tak od 2 lat



Zmieniony przez - OTTO w dniu 2021-02-23 06:46:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17771 Napisanych postów 132373 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1461639
zależy od organizmu na niektórych ashwaganda podziała uspakajająco a innych pobudzi.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 1363 Wiek 46 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 31135
Kupiłem dziś Melatonine w stacjonarnym sklepie SFD, zacznę od 1 tab. Zobaczymy, a Ashwagandhe dam do obiadu, bo rano biorę Adapto max i też ma już sporo ashwagandhy


Zmieniony przez - OTTO w dniu 2021-02-23 19:55:13
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Yohimbine HCL

Następny temat

Kreatyna - dawkowanie

WHEY premium