SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Artykuł - mleko.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4556

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 345 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1918
''Sok z marchwi zawiera tyle samo wody co krowie mleko. Jednak niewłaściwe jest porównywanie tych dwóch płynów na poziomie wartości odżywczej.

Mleko jest produktem, który w organizmie ludzkim wytwarza największą ilość śluzu. Poziom kazeiny w mleku krowim przewyższa trzykrotnie jej poziom w mleku ludzkim(kazeina to uboczny produkt mleka, z którego robi się bardzo mocny klej). Faktem, jest że przyczyną powstawania śluzu u dzieci i dorosłych jest właśnie używanie krowiego mleka. Ludzie pijący dużo mleka miewają często katar, przeziębienia, zapalenie zatok.
Natomiast sok z marchwi jest jednym z najlepszych środków oczyszczających organizm ze śluzu. Jeśli trzeba zastąpić mleko krowie innym, polecam mleko kozie, podgrzane tylko do temperatury 37 stopni C, aby zachować wolne enzymy. Najlepiej pić kozie mleko zaraz po wydojeniu, można je przechowywać 2 dni w lodówce, w zamkniętym pojemniku. Dla dzieci najlepszym mlekiem jest mleko matki, a po nim - surowe mleko kozy.

Udowodniono, że mleko krowy wytwarza dużo śluzu, a mleko kozy - nie. Przyczyna spożywania dużej ilości mleka krowiego jest czysto ekonomiczna: krowy dają więcej mleka niż kozy.''

Co sądzicie o powyższym artykule?

"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych nigdy ich nie osiągnie"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Typowe mleko "prosto od krowy" przechodzi mimo wszystko pewne procesy technologiczne. Chodzi tylko o to, ze nie normalizuje sie ilosci tluszczu, ktorego wartosc jest na wyzszym poziomie.

Zmieniony przez - domer w dniu 2008-10-01 12:34:41

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Podpisuje się pod nim
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zgadzało by się, mój brat od lat pije dzień w dzień na śniadanie mleko i nie może przestać chorować - ale mogę sobie gadać i dawać do czytania artykuły - nie dociera.. 'lubi niech pije'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1038 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8035
przeczytalem - nadal bede pil liter dziennie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Piję od czasu do czasu kakao ale rzadko, mój kuzyn pija co dzień w dużych ilościach i ciągle zakatarzony łazi... coś w tym jest.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1038 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8035
w takim razie z czym platki, czym popic kanapki z serem z czego zrobic koktail itp?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
płatki na wodzie z jogurtem naturalnym
kanapki herbatą/kawą/świeżym sokiem/wodą
koktajle nie ma wyjścia, no ale w końcu nikt nie każe Ci pić codziennie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 345 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1918
No np. płatki z jogurtem, czasami z mlekiem.
A co do kanapek to nie powinno sie popijać kanapek, ponieważ badania naukowe udowadniają, że woda pita w trakcie pożywienia opuszcza w ciągu 10 minut żołądek, a wraz z nią odprowadzone zostają soki trawienne, co sprawia, że ustają procesy trawienia. To taka zdrowa zasada , ja koktajl zawsze robie z jogurtem naturalnym, po prostu taki lepiej mi smakuje

"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych nigdy ich nie osiągnie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 644 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15588
dobra dobra, ja pije 1 szklanke dziennie rano do owsianych i jakoś nie chorowałem od roku ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1496 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 20005
Ja codziennie pije około 0,5 litra mleka i jakoś nie odczuwam tego,że jestem bardziej podatny na choroby...
Dla mnie mleko jest dobre i będzie,nic się nie zmieni

Zmieniony przez - Thai-Mati w dniu 2008-09-28 16:04:37

How much can you know about yourself if you've never been in a fight?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 481 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9932
to nieznaczy ze kazdy z Was musi zaraz chorowac jak pije mleko, druga sprawa ze objawy nie musze sie od razu ujawniac, jednemu moze to wyjsc za jakis czas a drugi moze pic i nic mu nie bedzie, aczkolwiekja wle dmuchac na zimne i lepiej mi wychodzi kiedy unikam mleka :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Białka jaj

Następny temat

Dieta, ale bez obiadu!

WHEY premium