SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aeroby bez pracy nóg

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 12910

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 854 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14576
Jakie można wykonywać ćwiczenia w ramach aerobów, bez udziału nóg (najlepiej na siedząco)??.

Od razu wyjaśniam, że miałem wypadek i chodzić, a tym bardziej biegać itp. nie mogę . Nie chce się zbytnio otłuścić przez te leniuchowanie .
Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 854 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14576
Aha nie mam wyciagu dolnego, wiec będę robil sztangą.

Przed chwila zrobilem 3 obwody na czczo - niezle bylo, podobalo mi sie. Zamiast tych lin na wyciagu zrobilem unoszenie na boki

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 48118
masz nogi unieruchomione jakimś gipsem?
Możesz korzystać z basenu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 149 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3779
Jesli nogi masz kompletnie unieruchomione (np. duzy gips lub bezwlad), to niestety nic sensownego nie wymyslisz. Jesli mozesz nimi pracowac bez zbytiego obciazenia lub chociaz sie podpierac, to mozesz wioslowac na ergometrze prowadzac ruch z samego grzbietu (nogi sa potrzebne do zaparcia sie) lub korzystac z poziomych rowerow siedzacych. Idealne byloby plywanie z deska miedzy nogami, o ile oczywiscie mozesz wejsc do basenu.

W ostatecznosci mozesz robic trening silowy gornych partii, laczony w superserie bez przerw odpoczynkowych, na malych ciezarach i wielu powtorzeniach. Co prawda bez nog odpadaja wszystkie naprawde intensywne cwiczenia (przysiady, martwe, wioslowania), ale i tak mozna w ten sposob utrzymywac tetno w zakresie aerobowym przez godzine. Musisz tylko pilnowac, aby nie bylo zadnych odpoczynkow; tylko ciagla praca.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 854 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14576
Gipsu już nie mam, lecz nadal poruszam się przy pomocy jednej/dwóch kuli. Stać, podpierać się owszem mogę ale nie dłużej niż kilka/kilkanaście minut.

Basen i jakiekolwiek maszyny odpadają - do basenu daleko , a na własnej siłowni wolne ciężary, wyciag, lawka regulowana, lawka do brzuszków, modlitewnik i rowerek stacjonarny, ale chyba się raczej nie przyda.

Przez ostatnie 2 tyg. ćwiczyłem górne partie. Pomysł z superseriami mi się podoba, spróbuje.

Może jeszcze coś??

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1154 Wiek 2 lata Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 19674
Nie wiem czy to ma sens i czy pomoze, ale widzialem takie niby rowerki stacjonarne, tylko same pedaly i kolo zamachowe. Mozna by sobie to pewnie zamontowac do stolika czy taboretu i krecic Pewno lepsze to niz zupelne nic, na leciutkim obciazeniu. Wiem ze moze to powodowac zmecznie miesni przed cwiczeniami ktore zapewne na gore ciala i tak wykonujesz. Ja bym sprobowal tego jak bym nie mogl pedalowac standardowym sposobem, nawet jakby mi ludzie tego odradzali
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 854 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14576
Hehe nie zaszkodzi sprawdzić
Dzięki wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2473 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45320
pilnuj żarcia to aeroby nie będą potrzebne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 586 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 28134
A trening obwodowy ?
Sciaganie drążka wyciągu
Wyciskanie na skosie
Wycisk sztangielek na barki
Uginanie modlitewnik
Podciaganie lin na wyciagu
Prostowanie ramion na wyciagu
Spięcia

ilość powtórzeń ok. 20, po takim obwodzie przerwa 2-3 minuty
na pierwszym treningu np. 4 takie obwody, na każdym następnym zwiększamy o 1 aż czas treningu dojdzie do 45-60min

Kiedyś oglądałem jak bodajże Andrzej Maszewski używał tego w celu spalania tłuszczu, spróbowałem, zrobiłem 5 takich obwodów i lało się ze mnie jak nigdy

pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
Skoro nie mozesz ruszac nogami to standardy aero i interwalowe odpadaja - one wymagaja pracy nog. Musisz zaprojektowac cos przepompowujacego cale cialo [ patrz niebezpieczne skrzepliny i woda mieszczaca sie w konczynach].

Dobrym przykladem tutaj beda treningi obwodowe gdzie w 50% cwiczen podudzia beda fizycznie wyzej od poziomu serca. Niemal wiekszosc partii da sie w ten sposob uzyc.

Nie licz na wydajnosc 100% - bez nog tego nie osiagniesz, ale jestes w stanie wypracowac plan minimum + bezpieczne wyplukanie nog z toksyn i zakrzepow.

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 854 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14576
Dzięki za zainteresowanie i pomoc.

pozdro

PS: Podciaganie lin na wyciagu - jak to wygląda, na jaką to partie??

Zmieniony przez - maciek1993 w dniu 2009-08-16 13:28:30

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 586 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 28134
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie do Pumy666 - Poliquin się ukrywa !?

Następny temat

do PUMY666 - mięśnie brzucha.

WHEY premium