SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

6 miesięcy bez przerwy. Przetrenowanie?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 866

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 358 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4118
Od nowego roku ćwiczę bez przerwy, 3 razy w tygodniu, poniedziałek, środa, piątek, albo wtorek, czwartek, sobota, zależy jak z czasem. rzadko się zdarzało, że nie zrobiłem jakiegoś treningu, bo nie miałem czasu. Dietę też trzymam. Ale zauważyłem ostatnio brak przyrostu siły u mnie, a nawet spadek siły! jak robiłem czegoś po 8 serii, to np. zrobiłem 7 i to takich byle jakich... Ludzie piszą, że po cyklu treningowym czyli gdzieś 3 miesiące, robią przerwę z tydzień, albo dwa, a ja żadnej przerwy nie robiłem. Czy przez to słabnę? proszę pomóżcie mi, bo nie wiem co to za przyczyna tego...
Aha ostatnio robiłem cykl 1,5 miesiąca na kretce mono i masa poszła ładnie i siła też, ale teraz za tydzień kończę suplementację i też zauważyłem, że dzisiaj mi siła spadła lekko... To przez to, że już mam maksymalną ilość kreatyny w sobie?
A po cyklu kreatynowym też robić jakiś czas przerwę od treningu?

Jeśli zawzięcie jest, to efekty są, a technikę można poprawić tak jak w rapie flow.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Możliwe, że się przetrenowałeś, możliwe, że nie zmieniałeś treningu i mięsnie się przyzwyczaiły. Proponuję zrobić tydzień/dwa przerwy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 358 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4118
Trening zmieniałem, a na bicki, bo głównie o nich mowa, to nawet ostatnio zmieniałem co 1,5 miesiąca...

Jeśli zawzięcie jest, to efekty są, a technikę można poprawić tak jak w rapie flow.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Zmieniałeś zakresy powtórzeń czy same plany treningowe?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 239 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5031
ballomus
Warto pamiętać, że zwiększanie obciążenia to nie jedyna forma progresji. Wymienię kilka innych.

1. Wydłużenie TUT (time under tension) - na przykład przedłużając fazę negatywną lub
przytrzymując ruch w napięciu szczytowym mięśnia.

2. Zmniejszenie przerw między seriami.

3. Zwiększenie liczby powtórzeń - mało ekonomiczna forma progresji, chwilowo może
znaleźć zastosowanie, kiedy nie mamy wystarczająco dużo obciążenia.

4. Zwiększenie liczby serii - stosowanie wymaga rozwagi, nie możemy zwiększać w
nieskończoność, ponieważ organizm nie nadąży z regeneracją.



Może masz zastój w progresji =)

Systematycznośc , cierpliwość .. czas działa na naszą korzyść

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 358 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4118
Zmieniałem ćwiczenia i czas między ćwiczeniami. Więc co proponujecie? zawsze przerwy między cykalmi z 2 tyg?

Zmieniony przez - Dadziu606 w dniu 2013-06-26 21:25:50

Jeśli zawzięcie jest, to efekty są, a technikę można poprawić tak jak w rapie flow.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 358 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4118
a po cyklu kreatynowym, tez robisz przerwy, tak jak po normalnych cyklach treningowych?

Jeśli zawzięcie jest, to efekty są, a technikę można poprawić tak jak w rapie flow.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Kilkudniowa przerwa i start z nowym(przemyślanym) mezocyklem.Cofnij się z ciężarami.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 358 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4118
7 dni gdzieś? i po każdym mezocyklu te 7 dni musi być przerwy? Dietę trzymać cały czas i też przez te 7 dni?

Zmieniony przez - Dadziu606 w dniu 2013-06-27 23:33:28

Jeśli zawzięcie jest, to efekty są, a technikę można poprawić tak jak w rapie flow.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Może być i 7 dni.Taka przerwa dobrze Ci zrobi.Można oczywiście zrobić deload-obciąć objętość/ciężary i trenować tak przez 1/2 tygodnie aczkolwiek totalny odpoczynek też wchodzi w rachubę.Dieta oczywiście trzymana w 100%.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 358 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4118
Dobrze, bardzo dziękuję za odpowiedź. SOG.

Jeśli zawzięcie jest, to efekty są, a technikę można poprawić tak jak w rapie flow.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Podciąganie nachwytem - do oceny

Następny temat

Wakacje-nowy start

WHEY premium