SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

6 Weidera + inne ćwiczenia w domu bez drążka?

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9211

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 166
Rano nie jestem głodny wcale, chce mi się jeść dopiero na drugie śniadanie koło południa, ale i wtedy jeszcze nie jem wiele. Dopiero po południu spotykam się z rodziną, jest robiony jakiś wspólny obiad (koło 16:00), potem około 20:00 jem jakąś kanapkę i może jeszcze koło północy kanapkę lub zupkę w proszku, ale tego drugiego już unikam dla zdrowia. Do tego w ciągu całego dnia zjadam jakieś owoce leżące w kuchni, gł. jabłka, czasem banany lub mandarynki.

Zauważyłem, że różne ćwiczenia idą mi łatwiej, ale wcale nie dlatego, że nabrałem siły, lecz moje ciało wypracowało oszukańcze metody, które ułatwiają wykonanie ćwiczeń, bo angażują dodatkowo inne mięśnie. Najprostszym przykładem jest to, że podczas robienia przysiadów ręce same przesuwają się na zgięte nogi, aby rozprostować się przy pomocy rąk, a nie tylko samymi nogami. Ja tego nie wymyśliłem, lecz moje ciało jakoś samo robi te różne oszustwa podczas ćwiczeń i nie wszystko zauważam, a wydaje się, że nagle jakimś cudem jest lżej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Leży i kwiczy taki rozkład posiłków, serio.

Twoje ciało należy do Ciebie a więc to Ty oszukujesz a nie ono - nie dorabiaj sobie filozofii do przesadnego kombinowania

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Twoje ciało nic nie wymyśliło - po prostu oszukujesz, nie dbając o technikę ćwiczeń. A bez techniki brak efektów ćwiczenia, a bez braku efektów brak przyrostów.

Co do takiego rozkładu i jadłospisu (który tak naprawdę nie istnieje) radzę zainteresować się dietą "Jem/Nie Jem". Link znajdziesz w dziale "Olimp Nutrition".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 166
Właśnie ja nie wymyśliłem. To nie było tak, że usiadłem i myślałem: "Jakby tu łatwiej robić przysiady?". Po prostu zauważyłem, że nagle idą mi łatwiej i to mnie zdziwiło, więc przyjrzałem się dokładnie i zobaczyłem, że ręce się pchają do pomocy nogom :) A tak w ogóle - przysiady, ech, dziwnie się czuje, bo przysiady się zawsze robiło za karę: "Zrób 20 przysiadów, to zaraz ci się odechce biegać po szkolnym korytarzu!"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Jeżeli chodzi o wpieprzanie rano to też tak mam, przesiaduję w kuchni nieraz nawet pół godziny żeby w końcu zjeśc to co sobie naszykowałem.. Nieraz to i ugotuję sam ryż i go wpieprzam, już taki suchy, niedobry. Jakie poświęcenie ;d Więc nie pieprz i wcinaj, na dobre Ci pójdzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Zazdroszczę wam, ja chodzę praktycznie cały czas szukając czegoś do jedzenia ;D

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Przysiad to jedno z ćwiczeń, które mają największy wpływ na wyrzut hormonów i hipertrofię (rozrost). Jeżeli chcesz dużej masy, musisz robić przysiady.

To prostowanie przy pomocy rąk, to zwykłe oszustwo - nie dziw się idzie lżej, skoro nogi nie biorą na siebie 100% pracy. Nie robisz tego automatycznie, tylko oszukujesz, może nieświadomie, ale oszukujesz. Wszystko jest stanem umysłu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51571 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Co do pomagania sobie rękami podczas przysiadów - równie dobrze można się położyć na brzuchu i machać nogami jak żaba, wtedy będą jeszcze prostsze. Tylko po co?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Tylko wtedy to już nie jest przysiad.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51571 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak, ale pomagania sobie rękami też nie uznaję za prawdziwa formę przysiadu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Metoda Lafay - ploblemy!!!

Następny temat

Pytanie do zawodowców :D

forma lato