SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

5 pytań przed pierwszym cyklem

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1236

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

23
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 36
Witam.
Czytam forum od lat, ale to mój pierwszy post. Uznałem że jestem gotowy na 1. cykl i po przewertowaniu wielu forum, tematów, chciałbym wszystko zebrać do kupy i upewnić się, czy nie zrobię sobie krzywdy.

Cykl:
1-8/10 test prop 100mg/eod
pewnie 10 tygli polece, zobacze w jakiej będę formie/sytuacji życiowej.

Moje pytania:
1. Jakie NIEZBĘDNE badania zrobić przed, a jakie po cyklu? Są różne wersje jak patrzyłem w szukajce, a budżet mam ograniczony.
2. Co na odblok? Kiedyś pisano, że clomid, teraz w podobnych tematach do mojego dodaje się również inne środki, np. IA, czy to jest konieczne? Mam póki co clomid i nolve.
3. Na zagranicznych forach stosuje się często IA w czasie cyklu, np. ari, exe. Skoro chce trzymać formę cały rok, to nie potrzebna mi duża retencja przez estro. Czy w polskich realiach i przy moim cyklu warto się w to bawić, czy zbędne/dodatkowe obciążenie organizmu?
4. hcg - powinienem, czy nie potrzeba?
5. I jeszcze jedno: jestem na reverse, chce budować czyste mięcho. Jak wiadomo potrzeba do tego niewielkiej nadwyżki kalorycznej. czy sam test podniesie mi ppm?

Będę mega wdzięczny za rozjaśnienie tych pytań. Pozdro
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 36
mam jeszcze 2 pytanka, nie chce zakladac nowego tematu. codziennie czytam o dopingu i pojawiają sie ciagle nowe pytania, juz mnie leb boli, a z takimi rzeczami nie mam zamiaru byc niepewny.

1. jak czytam amerykanskie fora, to tam wszyscy jada kazdy, doslownie kazdy cykl od pierwszego wbicia do konca na IA. szalenstwem jest nie robienie tego. czemu w polsce tak sie nie robi?

2. jak kontrolowac estrogen? on moze wywalic z dnia na dzien, czy jest to dluzszy proces, np. rosnie stopniowo po troche. jesli cykl to 1-10 prop 100mg/eod, to kiedy zrobic badania podczas cyklu i czy raz wystarczy?
czy badania robi sie profilaktycznie, czy najpierw dostaje sie informacje od organizmu, np. zmiany skórne? i rozumiem, ze takie skutki uboczne, jak np. ginekomastia, nie wychodza z dnia na dzien, tylko po dlugim czasie nie obnizania estro, tak?
i czy w ogole jest to problem przy ilosci testa, ktora bede bil?

i dzieki za odpowiedzi.


Zmieniony przez - kredek w dniu 2014-09-24 18:40:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 36
Cholera, ankieta się nie dodała:

1. WIEK: 23
2. WAGA: 82
3. WZROST: 180
4. WYMIARY:
-biceps: 42
-klatka: 104
-udo:62
-talia:78
5. STAŻ NA SIŁOWNI: 3 lata non-stop, zawsze dopięta dieta i trening
6. DIETA: reverse obecnie
-białko: 2,5-3
-węglowodany: 4 - 4,5
-tłuszcz: 1
7. ILE I JAKIE PRZEBYTE CYKLE STERYDOWE: zadne
8. TRENING: split 4-5 dni
9. CEL CYKLU: czysta, jakościowa masa mięśniowa, jak najmniejsze zatłuszczenie
10. OSTATNI CYKL I ODSTĘP CZASOWY OD JEGO ZAKOŃCZENIA: kreatyna leciała mocno w czerwcu %)
11. POZIOM BF%: 8%
12. TENDENCJA DO TYCIA/CHUDNIĘCIA (typ budowy): bardziej do tycia, ale nie typowy endo
13. STAN ZDROWIA: super
14. SKŁONNOŚĆ DO ŁYSIENIA LUB POROSTU OWŁOSIENIA: brak
15. PPM (podstawowa przemiana materii): obecnie 2700 kcal i stoje w miejscu
16. WYNIKI SIŁOWE:
-klata: 10x 100
-martwy ciąg: 8x 160
-przysiad: 10x 130

Zmieniony przez - kredek w dniu 2014-09-21 19:54:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 86 Napisanych postów 1142 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 48688
Codziennie na tym forum jest nin 1 temat w ktorym Lodzianin daje te sane rady i te same pytania co do propa i masz tam wszystkie odp na 5 Twoich pytan. Jesli czytasz te fora to bys nie zadal zadnego pytania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 36
Po pierwsze nie zgodzę się, że na wszystkie, choćby na ostatnie ciężko znaleźć, bo większość podchodzi z założeniem - bije koks, to musze 2 razy więcej jeść i potem jest słynne 3 kilo w tydzień, ale ile to mięsień?

Po drugie - przykład:
https://www.sfd.pl/Pierwszy_cykl_PROP_SHREE_solo...pomoc.-t1041807-s2.html
w 2 poście na tej stronie rozpisuje odblok z provironem i hcg, a w innych sam clomid lub clomid + nolva.

Wiem, że tematy 'pierwszy cykl' są denerwujące dla moderacji i gratuluje jej wytrwałosci w odpowiadaniu na pytania, ale staram się zadać naprawdę nurtujace mnie pytania.

Zmieniony przez - kredek w dniu 2014-09-21 20:52:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 86 Napisanych postów 1142 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 48688
Ja mialem ta sama sytuacje z wyjsciem z ujemnego na reversa i zaczalem jechac prop i jestem w 5 tyg poszlo 7kg od konca odchudzania a w pasie 1 cm reszta obwodow duzo lepiej ile to miesien pewnie nic . Ja lece 14 tyg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 86 Napisanych postów 1142 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 48688
Co do exe to dal bym tylko wtedy jak by suty zaczely dawac znac. Odblok musi byc hcg na koniec
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 36
a nolva wystarczy? bo nie mam jeszcze zadnego IA, a troche to kosztuje, wiec jak moge uniknac, to nie zaszkodzi.
hcg rozumiem konieczne, bedzie latwiej wrocic do normalnosci?? ostatnie 2 tygle, tak? clom i nolva nie wystarczy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 86 Napisanych postów 1142 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 48688
Nolva tylko masuje blokowanie a po tym jak odstawisz to i tak wywali estro . Mozna nolvy i pomoze ale lepsza exe. Hcg w ostatnim tyg 2x 2500 pon-czwa i 3 dni po ostatnim shocie clom . Tylko kup kreatyne i w ostatnim tyg wal z faza ladowanie nawet . Ja jeszcze daa mam bo tez sie przydaje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 86 Napisanych postów 1142 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 48688
Co do hcg to tak pozwala wrocic do produkcji testa przez pisanki. Dobrze nawet przybic 10 000 na 4 rozbite bo nie kazdemu te 5000 starcza i później moze byc ciezej wrocic do normy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 36
po kolejnym dniu researchu mam jeszcze jedną watpliwosc. co mam mieć pod ręka, gdy wywali gino lub estro?? chcialem poczatkowo arimidex, ale ciezko obecnie o dostep.
przypominam, ze mam juz clom i nolve, bedzie potrzebne jakies IA?
najlepiej mi cenowo wychodzi letro - nada sie, czy zbedne przy takim cyklu?

Zmieniony przez - kredek w dniu 2014-09-22 23:32:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94922 Napisanych postów 364911 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1670432
letro odpada kup exe

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odblok po cyklu

Następny temat

thaiger pharma ?

WHEY premium