SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

5 miesiecy silownia - dieta - a ja znowu przytylam

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 16545

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 1910 Wiek 4 lata Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 29229
"Wiem, że po dietach typu kopenhaska jedzenie 1500 kcal to już objadanie, ale zufaj nam, że nie trzeba jeść 500 kcal żeby chudnąć. "

Bym powiedział więcej. Nie można tyle jeść bo to zaowocuje efektem jojo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1399 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8961
Z dietką dobrze ci idzie. Tłuszcze przed treningiem moga być, jeżeli nie przeszkadza ci to w ćwiczeniu. Po treningu bez tłuszczu. Chleb razowy, ale prawdziwy nadaje się do diety, z wasy zrezygnuj. Jak nie masz pomysłu na posiłek, to zawsze jakieś białko pełnowartościowe+warzywa+tłuszcz czyli np jakaś sałatka z mięska, ryby, jajek, jakiś twarożek od biedy.

Trzymaj się tego fbw i nie dawaj sobie wmówić żadnego biegania tylko i wyłącznie. Ja też próbowałam wczesniej wszystkiego, ale myślę, ze nasze przypadki są podobne i to już nie wystarcza. Jeżeli wcześniej byłaś aktywna tak jak piszesz podejrzewam, że nie masz wiele tłuszczu, tylko tak normalnie, jak to kobieta, a żeby coś jeszcze spalić same aeroby ci nie wystarczą. Musisz trochę mięsni zbudować, bo zasuszając się dietą co najwyżej stracisz okres. Na pewno nadmiernie się nie rozbudujesz na ujemnym bilansie i z racji płci, a lekko zarysowane mięśnie chyba lepiej wyglądają niż wisząca skora, prawda?

matylda - miałaś swój wątek, a w nim wszystko wyłożone, wróć tam i wyciągnij wnioski

Zmieniony przez - Camel84 w dniu 2009-04-02 21:47:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 267 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1053
Prawdę powiedziawszy to mi każde jedzenie przed treningiem sprawia problem, ale muszę się nauczyć - dam radę - myślę że to był jeden z licznych błędów jakie popełniałam wcześniej.

Ja zawsze byłam aktywna - przez 9 lat grałam w badmintona - jak poszłam na studia, żeby się poruszać zaczęłam biegać (codziennie) - ogólnie lubię sport - jestem raczej z tych osób co zawsze w szkole pchały się na wszelakie zawody

Tylko trochę pogubiłam się z tymi wszystkimi dietami i zaowocowało to tym że wyglądam teraz jak wyglądam - i dlatego potrzebuje pomocy.

Skoro taka dieta mniej więcej może być - to proszę, powiedźcie mi w końcu co robić z tymi treningami - może powiem tak - ja muszę zrzucić około 12 kg - wiem że to nie chodzi o to ale wiem też jak wtedy wyglądałam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1399 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8961
Rób ten fbw. Ten który ułożyłaś może być. Zrób porządną rozgrzewkę, żebyś nie dorobiła się kontuzji na starcie. 3 serie po 10 powtórzeń. Co z ciężarem - po pierwszym treningu będziessz mniej więcej wiedziała na co cię stać. Pierwsza seria ma być z zapasem ok. 2 powtórzeń, druga tak akurat na styk, trzecia na maksa, tak, że ostatnie powtórzenie wykonujesz z trudem albo już wcale nie dajesz rady. Ćwiczenie za małym ciężarem to jest taki aerobik, a nie o to chodzi.
Potem jak masz jeszcz siły, mozesz dodać 30 minut aerobów, ale po dobrym treningu siłowym powinnaś umierać i już nie mieć siły

Przy planie mozna jeszcze pogrzebać. Brakuje martwego ciągu. Zamiast tych łydek chyba wolałabym dać biceps albo triceps. Dlatego wg mnie lepiej jest ćwiczyć dwoma planami naprzemian.

Zmieniony przez - Camel84 w dniu 2009-04-02 22:05:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 267 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1053
Czy ktoś mógłby zamieścić swoje uwagi co do diety jaką mniej więcej ułożyłam - chciałabym wszystko sobie już rozpisać na poszczególne dni (muszę to tak zrobić - inaczej brak mi systematyczności) a nie wiem jak tam z błędami w samej diecie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1399 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8961
Uwagi już były Owoce po treningu, tłuszcz przed treningiem może być, chleb razowy też - zamiast wasy, jak nie masz pomysłu zawsze białko+warzywa+oliwa/lniany. Poza tym moze być, ale jak z bilansem? Podaj ile gramów czego...Trochę chyba brakuje tłuszczu. Możesz dodać w postaci orzechów, pestek dyni itp.

Zmieniony przez - Camel84 w dniu 2009-04-02 22:40:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2015 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 71184
Camel dobrze mowi
Rob FBW - ja robie i chudne:)
jestem kobieta, ciezary z treningu na trening biore coraz wieksze, miesnie mi nie rosna, a tluszcz znika

nie daj sobie wmowic, ze dla kobiet najlepsze jest machanie 3x15-20 z malymi ciezarami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 146 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1141
JA *******E od treningu z 10 powtórzeniami to oczywiście mięśnie rosną powoli ale rosną , ale kształtować mięśnie to raczej 15-20 powtórzeń , dziewczyna chce zgubić obwody z ud to wykonywanie treningu pod kątem rzeźby i wytrzymałośći jest właśnie po to ....a poztym jak chce być fajna laska to musi być delikatne ale jędrne ciałko i mieć krągłości tam gdzie kobieta musi je mieć ....pracowałem kiedyś z jedną taką co miała strasznie widoczne jak na kobiete mięśnie rąk i sylwetkę taką że widać że na siłowni ćwiczyła i uwierzcie mi smacznie to nie wyglądało . Ja mam może staroświeckie podejście do kobiet na siłowni ale i tak uważam że najlepszym sportem dla kobiety - amatorki jest aerobik i taniec .

Zdrowie cenniejsze od całego złota świata , wie to każdy kto je stracił.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1139 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8505
od treningu z 10 powtórzeniami to oczywiście mięśnie rosną powoli ale rosną , ale kształtować mięśnie to raczej 15-20 powtórzeń

Na forum SFD swój dziennik prowadzi między innymi vice-mistrz Polski w kulturystyce. Zapewniam Ciebie, mięśnie to on ma. Przeglądając jego trening ciężko doszukać się ćwiczeń by serie miały 15-20 powtórzeń. Właściwie niemal każde ćwiczenie zamyka się w 8-10 powtórzeń na serie.
Nie omieszkaj mu powiedzieć, że w ten sposób nie rozbuduje mięśni

Zgodzę się z tym, że mocno umięśniona sylwetka u kobiety nie wygląda wcale ładnie. Ale spokojna głowa, przy diecie z ujemnym bilansem kalorycznym nie urośnie.
To niestety nie jest takie proste.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2015 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 71184
uważam że najlepszym sportem dla kobiety - amatorki jest aerobik i taniec

gdyby dziewczyna sie nie ruszala i wprowadzila jakikolwiek sport (np. aerobik i taniec) to pewnie by schudla, ale autorka tego posta sie rusza i potrzebuje bardziej skutecznych metod

Lucek ile Ci trzeba razy napisac, zebys zrozumial, za na ujemnym bilansie kalorycznycm nie rozbuduje miesni (a nawet jesli to niezauwazlne ilosci)?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Twarog ze smietana i sola >>> twarog ze jog natur i kangusem

Następny temat

dieta....

WHEY premium