SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

41 lat, trening na mase, ektoformik, sprzęt plus odzywki

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1945

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530
Chciałem przybrać na masie.Mam 41 lat, typ ektoformik ( i to z tych b.chudych).Poczytałem trochę, i chce kupić na poczatek Mutant Mass 6800g, na kreatyne raczej jest za wcześnie.Jeśli chodzi o kreatyne myslałem nad taka w kasułkach(pewniejsze dawkowanie).Chyba, że można wprowadzić po 1-2 mieś. to bym kupił za jedną przesyłką z mutant mass em.
Kilkanaście lat temu ćwiczyłem ale (teraz widzę) ,że źle.Początkowo był szybki przyrost (np. w ciągu mieś. 1-2 cm na bicepsie a potem już prawie nic.Nie brałem wtedy żadnych odżywek-tylko jakaś tam kaloryczna dieta. Dlatego teraz dietę chce wspomóc odżywkami.
Druga sprawa, sprzęt-podstawa wg mnie to sztanga, hankle być może, ławeczka byłaby przydatna, drążka do sufitu wolałbym nie mocować.Mam gdzieś prostą ławeczke -błaby do wyciskania na klatę (niestety nie ma ona ustawien na skos (ćwiczenia na górne części klaty więc odpadają).Jaki sprzęt polecacie.Myślałem przejść się do Carrefour i tam coś oblukać.Tak średnio mi sie uśmiecha płacić 200 zł za przesyłke.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530
Poczytalem komentarze na allegro i sprzet masiv a nie jest dobrze oceniany pod wzgledem wykonania, marbo chyba lepiej ?

Zmieniony przez - trev79 w dniu 2012-12-20 09:20:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699685
zamiast Mutanta kup sobie karnet na siłownię
plan treningowy znajdziesz w dziale trening dla początkujących - tematy podwieszone(wytłuszczony druk)
układanie diety - przydatne linki - dział odżywianie
polecam również kalkulatory:
http://potreningu.pl/kalkulatory 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 239 Napisanych postów 9129 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 130480
dokładnie tak jak flex pisze
pkt 1. najpierw micha (oczywiście dobrze dobrana pod Ciebie)
pkt 2. później trening (na początek może być jakieś FBW)
pkt 3. patrz pkt 1 i 2

KREW POT I ŁZY TYLKO NA TO NAS STAĆ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12123 Napisanych postów 30537 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130964
Jak na ekto to miałeś wspaniałe rezultaty! (Właściwie to każdy chciałby takie mieć!)
Idź do tego super sklepu i kup tę ławeczkę - koszt niewielki a jest i skos i urządzenie do treningu ud oraz może służyć do przysiadów (sam na takiej trenuję już kilkanaście lat).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530
@ojan, niezla muskulatura
Co do odżywek itp. czy te co wymieniłem (mutant mass, kreatyna) nie powodują efektu, że mięśnie są sztucznie "napompowane" i potem flaczeją?
Słyszało się kiedyś, że kto koksuje to tak będzie miał.Czy to chodzi o inne środki wspomagające?Efekt "flaczenia" mam na myśli wystepuje wtedy kiedy ktos już nie ćwiczy.
Zakładając, że po uzyskaniu satysfakcjonującej masy mięśniowej będę ćwiczył rzadziej (powiedzmy połowę tego co teraz) to można liczyć na utrzymanie masy mięśniowej?



Zmieniony przez - trev79 w dniu 2012-12-07 12:53:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699685
za przeproszeniem taki stary a w takie bzdury wierzy
trzeba odrobić lekcje - mięsień jego budowa i funkcje
jakie flaki? z czego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12123 Napisanych postów 30537 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130964
Mam inne zdanie niż flex .
Wiadomo iż mięsień nie używany zanika - robi się mniejszy gdyż nie jest potrzebny.
Odżywki to nie koks - to uzupełnienie codziennej diety.
Po uzyskaniu zadowalającej sylwetki dla podtrzymania jako takiej muskulatury wystarczą 3 treningi w tygodniu obejmujące podciąganie na drążku, pompki na podłodze, przysiady i uginania w staniu na rękach (lub wznos ramion w bok ze sztangielkami) wykonywane w 3-4 seriach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Im wiecej masy miesniowej i sily wypracujesz dobra dieta i treningiem tym spadki zawsze beda wolniejsze. Im wiecej bedzie wspomagaczy tym szybciej organizm powroci do stanu wyjsciowego przy zaprzestaniu treningow.

O treningu mysl w perspektywie dlugofalowej, liczonej w latach, a nie na zasadzie osiagniecia satysfakcjonujacej sylwetki czy masy miesniowej bo ta nigdy nie jest satysfakcjonujaca o czym sie mam nadzieje wkrotce przekonasz :)

Zamiast myslec o odzywkach uloz najpierw sobie diete i trening. Ewentualnie uzupelnij diete suplementami / odzywkami jesli wyjdzie na to ze dieta nie wystarcza, ale kolejnosc jest taka ze najpierw dieta a pozniej wlaczanie suplementow / odzywek a nie zamiast diety. Dieta to oczywiscie sposob odzywiania i pojecie diety nie jest rownoznaczne z pojeciem odchudzania / redukcji - to gwoli scislosci zeby nie bylo nieporozumien.

powodzenia

Zmieniony przez - DARNOK35 w dniu 2012-12-07 16:18:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530
Ja i dieta (w sensie odchudzania) - to bym zniknął :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jakieś wnioski już masz trev79 ?

Zmieniony przez - RafalRRRR w dniu 2012-12-09 07:10:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530
Jakieś wnioski już masz trev79 ?
Na razie kompletuję sprzęt ;) i zastanawiam się czy do sufitu można podwiescić drążek na łańcuchach, czy na czymś takim nie da się ćwiczyć?Chodzi mi o to, że można by zdjąć taki drążek żeby nie psuć wyglądu pokoju.
Zastanawiam sie czy warto kupic takie http://i1212.photobucket.com/albums/cc456/gre_gre/silo/IMG_20121209_144852.jpg za 100zl, sa Carrefour.
http://www.hop-sport.pl/pol_m_Sprzet-silowy_Lawki-treningowe-361.html , którą z tych?



Zmieniony przez - trev79 w dniu 2012-12-10 14:01:58
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Metabolizm- przyspieszenie-jak to działa naprawdę?

Następny temat

GŁOSOWANIE:Konkurs:spot reklamowy Hi -Tec na Wiosenne zawody SFD

WHEY premium