Znana modelka plus size Tess Holliday, oburzona reklamą nakłaniającą do tłumienia apetytu na Time Square, robi wszystko, by została ona usunięta. Modelka, która niedawno znalazła się na okładce magazynu "Health”, podzieliła się wizerunkiem reklamy wraz z linkiem do jej petycji, w której prosi internautów o podpisy. Jej petycja "Usuń reklamę Flat Tummy z Times Square" do tej pory otrzymała prawie 10 000 podpisów. Tess napisała: "Nakłanianie młodych kobiet i dziewcząt do ignorowania lub stłumienia głodu jest niebezpieczne. Dołącz do kampanii wzywającej firmę Flat Tummy Co. do natychmiastowego usunięcia swojego billboardu.”

"Głód jest sposobem komunikowania się twojego ciała. Pokarm daje nam energię, bez której nie możemy przetrwać. To jest złe, gdy marketerzy mówią kobietom, że ich wygląd (oparty na seksistowskich standardach ciała) jest ważniejszy niż ich zdrowie i przetrwanie. Jako gruba kobieta nie mogę ci podać liczbę osób, które powiedziały mi, że powinnam przestać jeść lub jeść mniej, albo liczbę osób, które traktowały mnie strasznie z powodu mojego rozmiaru. Musimy przestać mówić kobietom i dziewczętom, że są one coś warte tylko tego, że są chude.”

Lizaki Flat Tummy Co, które podobno tłumią apetyt, trafiły na pierwsze strony gazet po tym, jak Kim Kardashian promowała je na swoim Instagramie.

Wraz z petycją Tess ma nadzieję, że reklama zostanie usunięta, a młode kobiety przestaną być celem takich niezdrowych komunikatów. Jak się domyślacie, jej wpis błyskawicznie spotkał się z pozytywną jak i negatywną reakcją internautów. Wielu fanów natychmiast podpisało petycję i napisało, że w świecie, gdzie liczy się tylko wygląd fizyczny, niedobrze jest promować głodzenie się. Z drugiej strony, Tess spotkała się z niemałą krytyką. Pod postem pojawiły się komentarze: "Tess jest zdecydowanie zbyt otyłą osobą. Jej tusza nie tylko nieestetycznie wygląda, ale przede wszystkim zagraża zdrowiu, a nawet życiu.” Negatywne wpisy, zostają jednak bardzo szybko usuwane.

Komentarze (6)
scream101

Niezły triceps

0
morose

To synthol......

1
Piotr M.

Nooo niezły, tylko nie za bardzo mogę go znaleźć :-)))

0
Anonim

Tej Tess to by się przydało przytłumić, bo imo wysoki poziom tkanki tłuszczowej nie jest wskazany. Otyłość = wysokie ciśnienie, cholesterol, zawał, nawet pokazano wpływ na depresję i nowotwory. No, ale rozumiem, że pewnie chodzi jej o to, żeby to nie poszło w drugą stronę typu jakieś anoreksje itp., więc pewnie temu nie chce takiej reklamy.

0
RPS1990

Jej akurat przydałoby się tłumienie apetytu.

0
domosos

Ta pani tak mówi bo sama sobie z tym nie moze poradzić, widziałem modelki plus size i są fajne, ta to jest plus plus plus size

0