Są na świecie rzeczy, które pasują do siebie niemalże zawsze i tworzą pary na długo zapadające w pamięć. Tak jest na przykład z kawą i czekoladą. Zestawienie takie przyjęło się nie tylko w tradycyjnej formie napoju i tabliczki czekolady, ale także np. pralinek o smaku kawy itd.

Powróćmy na chwile do historii...

Napar kawy zdobył popularność na Starym Kontynencie ok. XVII dzięki wymianie handlowej z Turcją. Najprawdopodobniej pierwszą oficjalnie otwartą kawiarnią na świecie był lokal znajdujący się w Belgradzie w 1522 roku.

A jak wyglądały początki czekolady?

Aztekowie używali ziaren czekolady do składania ofiar bogom, a uzyskany z niej napój był uznawany za wzmacniający. Wraz z podbojem Ameryki, czekolada trafiła także do Europy. Do naszego kraju czekolada zawitała prawdopodobnie ok. XVII wieku. Znał ją między innymi król Jan III i wspomina o niej w swoich listach do Marysieńki (1655 r.), a pierwsza kawiarnia, w której podawano również czekoladę, została założona w Warszawie w XVIII wieku.

Te oba wyjątkowe składniki, pozostały w Europie i cieszą się ogromną popularnością wśród ludzi nie tylko na starym kontynencie, ale na całym Świecie.

Marka ALLNUTRITION chcąc sprostać gustom swoich klientów, wprowadziła do oferty kolejny z legalnych słodyczy, odwołujący się do wielowiekowej tradycji zarówno kawy, jak i czekolady.

ziarna kawy w czekoladzie

Wyjątkowa kawa w wyjątkowej czekoladzie 

ALLNUTRITION COFFILOVE LAVAZZA COFFEE BEANS IN WHITE CHOCOLATE WITH CINNAMON oraz ALLNUTRITION LAVAZZA COFFEE BEANS IN MILK CHOCOLATE, bo o nich właśnie mowa, to nic innego, jak prawdziwe ziarna, doskonałej gatunkowo kawy Arabica, oblane pyszną białą czekoladą z dodatkiem cynamonu oraz mleczną czekoladą.

Marka ALLNUTRITION zdążyła nas już przyzwyczaić do tego, że w swoich produktach z rodziny legalnych słodyczy na próżno możemy szukać dodanego cukru! Tak, jak i pozostałe produkty tego typu FRUTILOVE czy NUTLOVE, COFFILOVE słodzone jest maltitolem. Niskokaloryczną i zupełnie naturalną substancją słodzącą, która na dodatek nie powoduje gwałtownego wzrostu poziomu glukozy we krwi, co sprawia, że może być spożywany przez osoby z insulinoopornoscią oraz cukrzycą.

Podwójna energia

Do produkcji swoich wyrobów ALLNUTRITION zawsze wykorzystuje składniki najwyższej jakości, nie inaczej jest i tym razem. W ALLNUTRITION COFFILOVE LAVAZZA COFFEE BEANS jest wykorzystana kawa z gatunku Arabica. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że te słodycze, nie tylko zaspokoją naszą zachciankę na „słodkie”, ale także potrafią pobudzić niczym „mała czarna”, bowiem w 100 g COFFILOVE w białej czekoladzie znajdziemy około 100 mg kofeiny, a w wersji z ciemną nawet 235 mg!

Warto wspomnieć, że kawa Arabica uznawana jest za jedną z najzdrowszych na Świecie, dzieje się tak, gdyż zawiera ponad 1000 substancji bioaktywnych w tym bardzo ważne dla naszego zdrowia antyoksydanty. To właśnie dzięki tym właściwością kawa stała się naparem polecanym przez lekarzy i dietetyków, jako forma prewencji przed wieloma chorobami w tym szczególnie neurodegeneracyjnym.

ALLNUTRITION COFFILOVE LAVAZZA COFFEE BEANS to idealna przekąska dla osób, które kochają smak, kawy, czekolady lub zależy im na pobudzeniu. Walory smakowe i zdrowotne sprawiają, że najnowszy produkt marki ALLNUTRITION podbije Wasze serca i kubki smakowe podobnie jak NUTLOVE i FRUTILOVE

Komentarze (0)