SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

36 latek - start treningu, trener Warszawa i okolice

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 780

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 8 Wiek 38 dni Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 231
Hej,

Mam 36lat, trenuję dopiero od 8 miesięcy. Pod okiem trenera ale nie jestem zadowolony z efektów. Cos idzie nie tak, albo ja zle trenuje, albo siedzi dieta, albo nie wiem. Trener proponuje bombe, nie mowie nie, ale czy 8miesiecy treningu to dobry moment? Nie wydaje mi sie.

Najchetniej podjalbym wspolprace z trenerem face to face (Warszawa/Legionowo najlepiej). Potrzebuję pomocy przy planie, diecie i suplach. Naprawdę poświęcam się dość mocno, trenuje uczciwie, ciezko, regularnie - natomiast efekty marne, a podobno to pierwszy rok robi sie najwiecej przyrostow :)

Jestescie w stanie kogos polecic?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 8 Wiek 38 dni Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 231
Dziękuję ;) Jak tylko będę wiedział, że idę dobrą drogą to niech będą to i te 3 lata do pierwszego zadowolenia :D Tutaj obawiam się, że ta dieta ktora dostałem lezy po prostu, albo regeneracja.

No nic, dzięki za wszelkie rady, naprawdę jestem wdzięczny. Chcę mieć tylko pewność, albo przynajmniej przekonanie :D, ze ide w dobrym kierunku, a czas i tak upłynie. Najgorzej to obudzić się tylko po wlasnie 3 latach bez zadnego progresu - dlatego musze cos zmienic juz teraz, a przynajmniej porownac i zaczerpnac opinii innych specjalistow ;)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728658
Skontaktuj sie z Dariusz Sarnacki i napisz mu ,ze zsfd dostales polecenie.
Jest z Warszawy,kulturysta i trener.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 8 Wiek 38 dni Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 231
Dziękuję, napiszę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 56 Wiek 38 dni Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 183
Nigdy sterydow nie uzywalem, a udalo mi sie zbudowac calkiem estetyczna sylwetke. Przede wszystkim cierpliwosc, systematyczny trening i wytrwalosc. Potrwa to sporo dluzej, niz na sterydach, ale uzyskana masa bedzie trwala, naturalna ( niezalezna od podtrzymywania jej sterydami) i co najwazniejsze bez szkodzenia wlasnemu zdrowiu.Masa sterydowa znacznie maleje po ich odstawieniu. Jakosc miesnia po szybkim zmasowaniu na sterydach tez jest duzo gorsza, bo to w znacznej czesci tylko zatrzymanie wody w miesniach.Mase osiagnieta naturalnie podtrzymujesz tylko normalnym, zdrowym odzywianiem i treningiem.Efekt to zdrowie i forma na lata zamiast posterydowych problemow ze zdrowiem po latach.


Zmieniony przez - Amade w dniu 23/03/2024 17:09:48
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 8 Wiek 38 dni Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 231
dzieki za odpowiedz. No wlasnie, zwlaszcza, ze ja chce zbudowac po prostu ponadprzecietna sylwetkę, dobrą - plażową. Nie mam ambicji aby byc wielki etc. Chcę dobrze wygladac i dobrze sie czuc ;)
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3358 Napisanych postów 4348 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108130
8 miesiecy stazu to z jednej strony jakis juz czas i efekty mozna zobaczyc, z drugiej strony b.krotko i byc moze efekty sa takie jakie po tym czasie moga byc, ale oczekiwania nieodpowiednie, zbyt wygorowane i stad niezadowolenie. Wszystko zalezy od sylwetki wyjsciowej, stanu zdrowia, twojego zangazowania, trzymania sie planu, diety itd.
ale
Jak trener proponuje ci wejscie na bombe przy stazu 8 miesiecy to radze szczerze uciekac. To nie jest dobry trener, tylko jakis zart.






Zmieniony przez - madzia_666 w dniu 25.03.2024 10:42:47
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 8 Wiek 38 dni Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 231
Tak, mam swiadomosc, ze 8miesiecy to nieduzo w calosciowym ujeciu, jednak juz cos aby zobaczyc efekty. Oczekiwan nie mam zbyt wygorowanych, wiem, ze to sport dla cierpliwych - natomiast (nie chcę też wieszać psów na trenerze, bo go bardzo szanuję i dzięki niemu siłownia stała się już nawykiem a nie fanaberią) natomiast przez ten czas nawet mnie nie obejrzał, nie prosił o obwody, o dietę wyprosiłem ze 2 miesiące temu - ale mam pewne zastrzeżenia.

Przykładam się calkowicie do cwiczen, nie odpuszczam. Mam poczucie, ze mozna to zrobic jednak lepiej, zwlaszcza, ze ja jestem gotow na wysilek i wyrzeczenia


Zmieniony przez - kozlos87 w dniu 2024-03-25 10:58:11
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3358 Napisanych postów 4348 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108130
A co to znaczy ze cie nie obejrzal? Chyba jakies zdjecia widzial :)
Nikt nie chce wieszac psow na trenerze ale niestety widzac ewidentne przegiecie to warto o tym napisac. Jesli trener sam z siebie zasugerowal bombe u osoby poczatkujacej, ktora chce tylko zrobic fajna forme nazwijmy to estetyczna, atletyczna, plazowa, by po prostu fajnie wygladac to niestety samo to swiadczy o tym, ze trenerem nie jest dobrym, albo nie ma po prostu wiedzy albo nie zalezy mu na tobie i twoim zdrowiu.

Kazdy trener ma swoj system pracy, nie kazdemu to musi pasowac, i to jest ok, ze jak widzisz ze cos jest nie tak, to szukasz dalej. Ja dopiero za trzecim razem trafilam na trenera ktory mi podpasowal w pelni, przy tych poprzednich mialam jak ty, cos mi nie pasowalo, czulam ze to mozna zrobic lepiej, inaczej - dokladnei jak ty :) no i nie mylilam sie, mozna to bylo zrobic znacznie lepiej.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 8 Wiek 38 dni Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 231
Właśnie ja szukam współprac w okolicy,(face to face) - bo jestem za świeży aby opierać współpracę tylko o internet. Wiec z tym trenerem się widuję dość często, układa mi plany i zawsze przy nowym planie robimy pierwszych kilka treningów wspólnie - aby ocenił czy wykonuję dobrze ćwiczenie, oraz nauczył mnie jesli coś jest dla mnie nowego.

i własnie przez ten czas nawet nie obejrzał mnie, nie prosił o pomiary - nic. Sam sobie robię pomiary i widzę stagnację od pewnego czasu. Sygnalizowałem to ale niestety dostałem info, że czasem tak jest.

Poświęcam się (z przyjemnością) ale jednak chciałbym widzieć progres, nawet minimalny, na liczbach, ale jednak progres

Mi trudno ocenić samego siebie, na pewno jakaś zmiana jest (na plus), ale przykładowa sytuacja: mam trochę fatu na brzuchu, generalnie głównie tam bo tak to raczej jestem szczupły - nie wiem czy powinienem to ciąć, czy olać i budować masę. Teraz działam trochę na zasadach próby rekompozycji, ale syłszałem, że to średnio działa - jednak stosuję się do wytycznych trenera.

Nie chcę wpaść w błędne koło, że po roku, dwóch ciągle będzie stagnacja - wtedy boję się, że zrezygnuję totalnie. I nie oczekuję abym po roku mieć 45 cm w łapie - jestem realistą, ale jak widzę, że od kilku miesięcy moje wymiary stoją totalnie, a to okres początkowy, gdzie wielu twierdzi, że na początku (w pierwszym roku) przyrosty i wzrost formy jest ogromny - to coś tutaj jest nie tak.


Zmieniony przez - kozlos87 w dniu 2024-03-25 14:20:41

Zmieniony przez - kozlos87 w dniu 2024-03-25 14:25:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 56 Wiek 38 dni Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 183
Na pewno musisz trenowac na mase. Wazna jest rekompozycja polegajaca na zmianie proporcji pomiedzy iloscia tkanki miesniowej i tluszczowej co bardzo zmienia wyglad sylwetki niezaleznie od wskazan wagi.Gdy na nie ma przyrostow i trenujesz w miare ciezko winna jest dieta, lub brak wystarczajacej regeneracji. Musi byc odpowiednia ilosc budulca i zrodla energii zeby wzrosla masa ciala.Redukowac i rzezbic bedziesz gdy juz uzyskasz pewna ilosc dobrej jakosci miesni.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 8 Wiek 38 dni Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 231
Dziękuję za odpowiedź. No właśnie na podstawie rozmów, lektur, internetu też mi się wydaje, że powinienem skupić się na masie, bo (z odrobiną humoru) co mi da 6pak na brzuchu jak będę chuderlakiem :) Tego też nie oczekuję :)


Właśnie wydaje mi się (słowo klucz - wydaje, dlatego potrzebuję zdania innego trenera), ze trening jest dobry (split, 4x w tyg), ja nie odpuszczam, do tego praktycznie codziennie cardio, że własnie lezy dieta albo/i brak odpowiedniej regeneracji.

Myślę więc, że masz rację - leży coś tutaj i po prostu doszedłem do momentu, że muszę coś zmienić - bo zaczynam być trochę rozczarowany (ale, tak jak też już wspominałem - wiem, że to sport dla cierpliwych, tylko, że z drugiej strony w pierwszym roku podobno można zrobić najwięcej jak się zadba o plan, dietę i regenerację)
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ankieta nr 6,czyli jak sobie radzić :)

Następny temat

Ankieta nr 7,czyli silne dłonie,żelazny uchwyt

WHEY premium