SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

18-letni Ektomorfik potrzebuje pomocy

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3636

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 275
OzzyMG
1. Więcej jajek, pieczywo białe zamień na razowe.

No więc, jajecznica z 4 jajek ~ 150gram wyszło tego na talerzu dla mnie to jest szczyt możliwości z rana - nie jestem przyzwyczajony do śniadań praktycznie po przebudzeniu. Pieczywo mogę zmienić na ciemne słonecznikowe

OzzyMG
4. Majonez out

Niestety, nie wiem czy to jest możliwe, no chyba że zmienię posiłek - to miało być w formie sałatki bez odrobiny majonezu tak średnio wypada, za suche to jest

OzzyMG
6. Pieczywo bym wyrzucił, dorzuć jakieś tłuszcze np. oliwa/olej lniany/orzechy

Wystarczy fakt, że smażę kuraka na oliwie z oliwek? dodaję trochę żeby się nie zjarało, ewentualnie tran ?

I takie pytanie co do treningu domatora - jak to jest z powtórzeniami, tak jak w przypadku typowego treningu na mase 8-10 powtórzeń? W temacie znalazłem informacje na temat Serii jednak nic o ilości powtórzeń, albo jestem ślepy

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Możesz zrobić sos z jogurtu naturalnego + czosnku czy jaki smak tam Ci bardziej odpowiada. Tran będzie ok. Co do ilości powtórzeń to rób tyle ile dasz radę. Tutaj również fajna lektura jeśli chodzi o trening domatora:

http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.asp 

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 275
Witam, z dzisiejszego dnia nasunęły mi się kolejne pytania..

1.A więc, straciłem 2 duże posiłki, pierwszy na zakupach, drugi również bylem poza domem - zamiast tego jednego zjadłem dwa banany chyba jedyne konkretne źródło energii ze sklepu, zamiast drugiego jakieś ciastko francuskie z czymś tam czy możecie mi powiedzieć jak radzić sobie z takimi rzeczami, w sensie jeżeli opuści się posiłek to jak nadrobić stracone kcal z posiłku - gainer?

2.W sumie nawiązuje do pierwszego pytania, czy jeśli nie mam możliwości zjedzenia dużego posiłku to tzw śmieciowe żarcie z Mcdonalds wchodzi w gre ? Chodzi o podbicie kcal

Pozdrawiam i z góry Dziękuję za pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 538 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4948
Gainerem możesz nadrobić straty ale staraj sie nie robić tego za często nic nie zastąpi normalnego jedzenia.Zarcie z Maca nie za dobry pomysł.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Pakuj jedzenie w pojemniki i po problemie

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 275
Chyba ciężko będzie mi latać na zakupach lub po mieście z takim żarciem, ale będę musiał spróbować Jedzenie na jutro gotowe i schowane do lodówki nic tylko wstać zjeść, poćwiczyć i znowu jeść
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 275
Ma ktoś jakąś propozycje innej formy śniadania? Głównie mi chodzi, żeby zmienić posiłek - bardzo ciężko wchodzi mi ta jajecznica, płatki owsiane z góry odpadają. 2 Banany + jogurt ? Niestety co do jedzenia to ja jestem bardzo wybredny

EDIT;

I takie śmieszne pytanie może i nawet żałosne, jednak.. Czy jest mniej więcej określony czas zjedzenia posiłku, jestem osobą, która je powoli i zjedzenie obiadu zajmuje nawet do 15-20min, nigdy nie lubię się śpieszyć z jedzeniem

Zmieniony przez - Kornikkk w dniu 2014-07-23 10:47:02

Zmieniony przez - Kornikkk w dniu 2014-07-23 10:47:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
pomyśl o zblednowanym mleklu z płatkami owsianymi + wpc + ew. dodatkowo jogurt naturalny
robisz w moment, wypijasz w moment i wszystko się zgadza

czas nie ma znaczenia jesli chodzi o jedzenie, nawet lepiej jesc powoli i dokladnie wszystko pogryzc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 275
Jakieś konkretne WPC masz na myśli? Nie wiem czy to dobry pomysł dla mnie, jednak może warto spróbować - wolałbym nie iść troszkę na skróty

Edit;

Posiłek godzinę przed ćwiczeniami może być tak?

Edit# 2 ; Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, powtórzenia robić do max możliwości? Posiadam hantle z możliwością do 20kg jedna, więc dwugłowy i trójgłowy ramion mogę robić hantlami,w sumie barki też.... więc 10/8/6 mógłbym robić i zastanawia mnie czy włączyć do tego trójgłowy z tego co wyczytałem tutaj http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.asp  jest zaangażowany w większości ćwiczeń


Zmieniony przez - Kornikkk w dniu 2014-07-23 12:35:59

Zmieniony przez - Kornikkk w dniu 2014-07-23 13:16:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 275
Witam,

Trochę informacji, a więc.. Trening domatora przypadł mi do gustu, mięśnie bolą, czuć je i raczej tak powinno być przemyślę kupno ekspandera, moim zdaniem warto.

Druga rzecz dieta, jedzenie mi odpowiada, nawet ta jajecznica z rana jednak pojawił się dzisiaj problem, nie wiem jak to nazwać przy wypróżnianiu (na tronie) pojawił się okropny ból w okolicach jelit, nie do wytrzymania w pewnym momencie myślałem, że się przewrócę ból się utrzymywał i to dość długo, nie wiem czy to może być spowodowane nagłym wzrostem spożywania białka itp? Nie zjadłem przez to konkretnego śniadania i w sumie to posiłku też nie - jestem w plecy jak na chwile obecna, obawiam się że problem nawróci. Jakbym dodał błonnik do diety? Może to problem z trawieniem? Co o tym sądzicie

Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan na siłownie dla 16letniego ektomorfika

Następny temat

Krótkie pytanie:)

WHEY premium