SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

16 lat - większe ciężary - mięśnie mówią tak, stawy mówią nie

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3348

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1202
Witam. Jak w temacie. Mam 15 lat(za miesiąc 16), ćwiczę od około pół roku może ciut dłużej. Mój problem polega na tym, że przy każdym ćwiczeniu praktycznie bolą mnie stawy:
1) przy wyciskaniu francuskim bolą mnie łokcie
2) przy robieniu bicepsu bolą mnie nadgarstki
3) przy robieniu ramion bolą mnie barki

A to wszystko przy naprawdę niewielkich ciężarach. Siłowo dałbym radę bezproblemu więcej wziąść, no ale te stawy nie dają mi takich możliwości po prostu martwie się o nie...

Od jakiś 2 miesięcy bolą mnie nadgarstki. Byłem z tym u ortopedy - na prześwietleniu nic nie wykazało - kazał smarować fastumem. Tzn. wiem, że lewa była od urazu na SW, a prawa zaczęła boleć od gleby na nartach, także odrzuciłem możliwość, że to przez siłkę.

Od miecha wcinam glukozaminę olimpu nie wiele to daje.. diety się trzymam, a także wcinam witaminy i minerały olimp.

Kumpel rok starszy naparza nonstop na siłce większymi ciężarami i nic mu nie jest, nic nie strzela nie chrobocze, a mnie już szlag trafia z tymi stawami. Co mam robić ludziska? Przestać ćwiczyć?:(

Zmieniony przez - Lukish5 w dniu 2010-05-02 10:46:03

Zmieniony przez - Lukish5 w dniu 2010-05-02 10:54:44
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 214 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2437
dołączam się do pytania:
"1) przy wyciskaniu francuskim bolą mnie łokcie "

Mam 17 lat, rocznikowo 18 i mam tam np 30-35 kg i mnie tak łokcie na******lają, że boje się żeby mi cos nie strzeliło... ^^
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przestać ćwiczyć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1202
Kurde ;/ Jak już musiałbym przestać ćwiczyć to na jaki okres czasu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tak do 17 lat, ew małymi ciężarami by przyzwyczajać stawy do wysiłku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 101 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 960
Dobrykoks nie zgodzę się z Tobą. Moim zdaniem chłopaki mogą ćwiczyć tylko właśnie mniejszymi ciężarami. Nie powinni też przesadzać z zakresem ruchu bo to też w dużej mierze obciąża stawy np. głębokie przysiady. Mogą też zakupić jakiś regenerator stawów z glukozaminą. Ja sam ćwiczę od 15,5 roku życia i jedyne co mi dolegało to ostatnio łokcie tenisisty ale na jakiś czas odstawiłem trg przedramion i pomogło. Wszystko trzeba robić z głową!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1202
Ma ktoś jeszcze jakieś propozycje co z tym robić? Wolałbym ćwiczyć, bo chyba zwariuje z takiego nic nie robienia -.-
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 160 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1668
Mnie strasznie nadgarstki i kolana bolały ćwiczyć sie nie dało ... To zrobiłem 2 tygodniową regeneracje i potem już było Ok

Ave!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 331 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2059
nadgarstki bolały mnie jak robiłem biceps sztangą przeżuciłem się na sztangielki na 1miech potem wróciłem i było OK
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1202
Postanowiłem, że zrobię tak: będę ćwiczył jeszcze z miesiąc, przy czym zmniejsze ciężary na tyle, aby stawy nie dostawaly tak po dupie, do tego będę wcinał trochę większe dawki glucosaminy i dużo wit C rutinoscorbina (o czym wcześniej zapominałem). Jak do tego miesiąca te bóle stawów nie przejdą, ide do znajomego ortopedy co z tym robić :) Pozdro dzięki za pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 434 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5615
stawy też mi strzelają ;p
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

TRENING DO OCENY - FBW

Następny temat

Pierwszy cykl sterydowy

WHEY premium