Niesamowity Joe Stockinger ma 90 lat i ćwiczy na siłowni podnosząc ciężary niczym młody, jurny mężczyzna. Dla Kanadyjskiego sportowca dźwiganie to pasja, bowiem trenuje trójbój siłowy od niemal 70 lat! Nawet wiek, który w jego przypadku jest tylko liczbą, nie jest w stanie go powstrzymać od treningu. Co więcej, Joe nadal startuje w zawodach. Ostatnio brał udział na Mistrzostwach Świata Kanady ponad rok temu i wygrał w kategorii 69 kg Masters 80+.  Za każdym razem, gdy widzimy Joe w akcji, jesteśmy w wielkim szoku, bo jest to niecodzienny widok.

W grudniu przyjaciele Stockingera wkleili filmik, jak wykonuje 2 powtórzenia martwego ciągu o wadze 184 kg! Nagranie szybko stało się bardzo popularne w Internecie i większość komentowała pod postem, że w przyszłości chcą być jak Joe. Teraz ten niesamowity sportowiec po raz kolejny zaskakuje i podnosi 3 razy w martwym ciągu 184 kg oraz wykonuje 5 powtórzeń przysiadu o wadze 102 kg. Istne szaleństwo! Przez lata Joe Stockinger zdołał zdobyć kilka światowych rekordów w wielu kategoriach wagowych. 

Rekordy w kat. 67,5 kg

  • 202 kg Deadlift (2016 RAW-CAN Praire Power Open)
  • 400kg Total Lift (2014 RAW-CAN Canadian Nationals)

Rekordy w kat. 75 kg

  • 137.5kg Squat (2014 CPU Canadian Championship)
  • 200kg Deadlift (2015 RAW-CAN Western Canadian Championships)
  • 405kgTotal Lift (2015 RAW-CAN Western Canadian Championships)

 

Wielki szacunek i tak trzymaj Joe!

Komentarze (3)
rarytas1

Szok. Pusty gryf podnieść w takim wieku to sukces a tu taki szaleniec

3
lodzianin1

klasa

5
M-ka

Mąż-kierowca zawsze powtarza, że nie sztuka się rozpędzić, tylko dobrze (i w porę wyhamować). Ten Pan z całą pewnością jest mistrzem.

1