SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

16 lat, masa

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1165

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

16

Waga / wzrost

69kg/178cm

Staż treningowy

5 miesiecy

Cel cyklu

masa
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2854
Witam, moze zaczne od tego, ze szukam suplementu jako uzupelnienie diety. Niestety mam taka sytuacje, ze dieta mi kuleje. Staram sie oczywiscie jesc jak najlepiej moge, ale nie do konca mi na to pozwalaja finanse, czas i apetyt (poprostu nie jestem w stanie wiecej zjesc). W moim jadlospisie przewazaja weglowodany. Jestem ektomorfikiem i od jakis 2 miesiecy widze zastoj, nic nie przybieram na wadze. Wiem, mozecie powiedziec, ze to jeszcze za mlody wiek i dobra dieta wystarczy, ale tak jak juz wczesniej wspomnialem nie jestem w stanie trzymac sie dobrej diety, dlatego szukam suplementu jako uzupelnienie. Co mi polecacie?
Myslalem rowniez zeby zakupic dodatkowo kwasy omega 3, jak myslicie to dobre rozwiazanie? Jezeli tak, to jakie polecacie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 142 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3312
jak dla mnie dietę ma niezłą,
Przed szkołą - jest dobrze,
W szkole - zamień ser/szynka na mięso powiedzmy z wczorajszego obiadu/kolacji + jakieś warzywa + jakieś źródło tłuszczu typu orzech włoski, nerkowca
po szkole - niezle, można dodać tłuszcze
W godzinach popołudniowych - tu można dać gainer jako uzupełnienie diety . Na pewno będzie lepszy od kebaba.
kolacja - dodaj warzywa + tłuszcze
Przed snem - tłuszcze.

Tłuszcze - oliwa z oliwek, olej lniany, orzechy.

Wg mnie nie jest źle, możesz sobie wyliczyć kcal ile zjadasz no i żeby była nadwyżka kalorii

Zmieniony przez - qwerty69 w dniu 2012-09-14 15:56:51

dążę do bycia ideałem :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Rabittt FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 8533 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 61281
ale nie do konca mi na to pozwalaja finanse, czas i apetyt
Jeżeli finanse nie pozwalają na dietę, skąd kasa na suple?
Ale jeśli czas i apetyt nie pozwalają to możesz dorzucić jakiegoś gainera/białko wg potrzeb, byleby suple nie były podstawą Twojego odżywiania.
Kwasy omega możesz dorzucić, bodaj Olimpa najtaniej wychodzą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 3726 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 24421
Nie masz pieniędzy na dietę a na suple masz ?
Najpierw musisz mieć odpowiednią dietę, byś rósł, bez tego nie masz co ruszać z suplami, bo to one się opierają na niej.
gainer czy białko zarzucasz wedle braków. Do tego musisz znać zapotrzebowanie b/w/t

https://www.sfd.pl/[ART]_CO_JEŚĆ_GDY_JESTEŚMY_W_SZKOLE/PRACY__strona_1_i_20-t525889.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2854
Moze inaczej zapytam, bo wlasnie zastanawialem sie miedzy bialkiem a gainerem. Tak staram sie uzywac diety, ale nie jest ona idealna. Co bedzie najlepsze dla ektomorfika, ktory nie moze po prostu przybrac na masie, a w jego diecie troche przewyzszaja wegle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2854
aa i jesli chodzi o te pieniadze, matka mi kupuje jedzenia ktora ma malo pieniedzy, na suple uzbieralem sam i chcialbym je kupic z wlasnej kieszeni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2448 Napisanych postów 24179 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402511
to co bedzie lepsze zalezy od tego czego brakuje w diecie/czego nie jestes w stanie dostarczyc w odpowiedniej ilosci z pozywienia,

co do tego z czyjej kasy ida suple to co za roznica skoro dieta kuleje, przeznacz te swoje oszczednosci na dodatkowe jedzenie dla siebie a na pewno lepiej na tym wyjdziesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2854
przeciez napisalem, ze nie jestem w stanie wiecej jesc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2448 Napisanych postów 24179 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402511
napisz co jesz w ciagu dnie tak w ogole..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2854
przed szkola - platki owsiane z jogurtem, bananem, troche rodzynek i pestek slonecznika

w szkole - zazwyczaj kanapki z serem/szynka

po szkole - obiad jakies miesa/ryba z ryzem/makaronem/ziemniakami i jakas, suruwka/warzywami

w godzinach popoludniowych - i tu roznie, czesto nie mam czasu zjesc niczego konkretnego, wtedy kupie cos w sklepie do zjedzenia, czasami jest to jakas kanapka, czasem kebab, tu naprawde bywa roznie

kolacja - ten roznie to wychodzi ale posilek zazwyczaj sklada sie z odpowiedniej ilosci wegli i bialka, czy to zjem jakas rybe, salatke, mieso z pieczywem lub makaronem czy ryzem

przed pojsciem spac - wtedy zawsze jem chudy twarog, zazwyczaj lekko pomieszany z jogurtem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1005 Wiek 109 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 22421
Jak na mase to troche dieta kuleje ...
Dieta = podstawa
Później myśl nad kreatyną ;)
Zamiast białka w proszku lepiej sb kupić porządne mięcho ;)

Carpe diem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 3726 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 24421
j/w :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

początkujący a odżywki

Następny temat

Która przedtreningówka?

WHEY premium