SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

14 latek - trening i dieta

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 426

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 323 dni Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 188
Waga: 67,5kg
Wzrost: 182 cm
Wiek: 14 lat
Staż: 1 rok
Trening: raz w tygodniu
Witam, od kilku miesięcy jestem na redukcji i nwm jak ją zakończyć. Przez ostatnie miesiące jadłem ok. 1800kcal. Schudłem z 74kg do 67,5kg. Wiele kalkulatorów mówi, że powinnienem jeść ok. 2000-2200kcal, a mój kolega mówi, że powinnienem jeść 2600 kcal, żeby zatrzymać masę. Do tego nwm jak efektywnie ćwiczyć FBW, ponieważ od roku progres jest minimalny. Proszę o parę rad na temat tego ile kcal muszę jeść i jak lepiej trenować. Z góry dziękuję.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 377 Napisanych postów 741 Wiek 34 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 5794
Progres minimalny bo dopiero skończyłeś redukcję to normalne zrób jak ci mówił kolega zacznij od tego 2600 albo coś poniżej i powoli zwiększaj intensywność na treningach.
(Zwiększanie obciążenia to tylko jedna metoda możesz też uczyć się kontroli i techniki lub zwiększyć ilość powtórzeń lub dodawać serie jest dużo opcji i każda działa)
Powinieneś zauważyć rezultaty w ciągu miesiąca.
Polecam też zwiększyć ilość treningu do 3 razy na tydzień
Zwróć uwagę żebyś miał w diecie to minimum 2g białka na kg masy ciała resztę kalori z węglowodanów i tłuszczów jeżeli nie liczysz kalori musisz poszperać na forum jest dedykowana sekcja gdzie ładnie to rozpisali (dział odżywianie i podwieszone tematy do góry)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 377 Napisanych postów 741 Wiek 34 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 5794
Zapomniałem wspomnieć żebyś obserwował jak reagujesz na nadwyżkę kalori jeżeli widzisz że zalewa cię nieproporcjonalnie do wzrostu siły to możesz dodać jakąkolwiek aktywności poza treningiem aby tylko się ruszać i podkręcać metabolizm lub po prostu trochę mniej jeść kalori.
Przepraszam że piszę bardzo ogólnie ale ile konkretnie jeść i ile i jak mocno ćwiczyć to są rzeczy bardzo indywidualne i na końcu ty sam musisz wszystko korygować pod siebie .
Kalkulatory i gotowe schematy treningowe to tylko szablony które później przerabiasz dla siebie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Mając 14 lat jesteś jeszcze dzieckiem. W takiej sytuacji spożywanie głodowych ilości kalorii nie będzie dobrym rozwiązaniem. Zarówno pod kątem fizycznym dla rozwoju Twojego organizmu, jak i psychicznym. Pod jednym, jak i drugim kątem dopiero się rozwijasz i takie działania mogą zaburzyć ten rozwój, prowadząc do problemów.

Jeżeli już, to aktywność fizyczna wraz z pomocą trenera personalnego. Sugeruję zwiększyć ją, nie tylko raz w tygodniu. Np. różnego rodzaju gry zespołowe, czy też sporty walki.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie do użytkowników działu

Następny temat

Plan treningowy dla 14 latka

WHEY premium