SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

0 Kg masy :(

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 5495

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 900 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12247
Wyjątkiem jest czas od razu po treningu

Nie ma żadnych wyjątków, zawsze jedzenie będzie sie lepiej sprawdzać w budowaniu masy. W przypadku czasu bezpośrednio po treningu opłaca sie zjeść coś co ma wysokie IG (np banan),po 30-45min normalny pełnowartościowy posiłek i żadna odżywka białkowa nie ma szans

~

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 283 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1485
Po 30-40 minutach banan jeszcze nie zostanie strawiony, a odżywka tak i w tym ma przewagę. Poza tym bezpośrednio po treningu powinno się dostarczyć od 50 do 100g węglowodanów. Jeśli ktoś jest zaawansowany nawet więcej. W przeciętnym bananie jest ok 10-15g węglowodanów przyswajalnych. Teraz policz sobie ile trzeba by było ich zjeść.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 78 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1002
To jest dieta Auszwic

Wygrywają tylko najwytrwalsi.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 253
mogę mieszać mleko z białkiem ? Będzie ok?

Do pełnej diety brakuje mi jeszcze posiłku w szkole... Zawsze jem 2x kanapka z szynką z 2 plastrami każda. Myślę na serkiem wiejskim. Ale chciałbym mieć możliwość wyboru. Co można jeszcze jeść w szkole (przecież nie wezmę pieczeni z indyka :p) Może być

gainier 50g + serek wiejski + 1x kanapka z 2 plastrami szynki.?

Czyli śniadanie będzie wyglądało tak:
100g płatków owsianych + 250ml mleka + 45G białka (jakie będzie ok? WPC?)
Lub jajecznica z 3 jajek na szynce i 3x kromka chleba

Ale coś oprócz jajek i płatków?

Gościu ze sklepu z odżywkami powiedział że mam za mało źródeł białka... Czy dobre będą serki homogenizowane, twarogi chude, sery żółte?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 900 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12247
Po 30-40 minutach banan jeszcze nie zostanie strawiony

Dlaczego tak myślisz? Dlaczego akurat 30-40min? I dlaczego uważasz że odżywka zostanie szybciej strawiona?

mogę mieszać mleko z białkiem ? Będzie ok?

Jak najbardziej.

~

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 283 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1485
johny 1: pisze sie Auschwitz!

nicze: normalny posiłek, jeśli nie zawiera dużo tłuszczu, trawiony jest około godziny (od momentu zjedzenia do uwolnienia substancji odżywczych do krwioobiegu). odżywka ma płynną formę i jej przyswajanie zajmuje mniej więcej pół godziny.
picie odżywki białkowej na mleku jest jak najbardziej wskazane, ale nie po treningu, ponieważ mleko opóźnia jej wchłanianie, co jest w tym przypadku dosyć ważne. po treningu wypij lepiej odżywkę z wodą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 277
:) :D jestes w mlodym wieku jak i ja :) waga przyjdzie z czasem sama ;) ale grunt to dieta: ) i dobry trening :) jak pewnie wiesz (lub nie) najlepszym antykatabolikiem jest jedzonko :) same suple nic nie dadza;) (oprocz pustki w portfelu i zawodu na twarzy):>> trenuj 3 mam kciuki :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 900 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12247
nicze: normalny posiłek, jeśli nie zawiera dużo tłuszczu, trawiony jest około godziny

bez względu jak wielki jest ten posiłek?

odżywka ma płynną formę i jej przyswajanie zajmuje mniej więcej pół godziny

no ale skąd wiesz że akurat ok. pół godziny a nie więcej? Uważasz że każdy posiłek, który ma postać płynną wchłania sie tyle? i co rozumiesz pod pojęciem przyswajanie? Z tego co wiem to ten proces składa się gł. z trawienia i wchłaniania, i odżywka może i szybciej sie trawi, ale z tym czy sie szybciej wchłania, co jest tutaj najważniejsze, to niewiem (biorąc pod uwage niską jakość węgli, która ce****e tego typu odżywki).

ponieważ mleko opóźnia jej wchłanianie

jak to?

~

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 2253 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 46232
nie mozna przjac ze normalny posilek wchlania sie godzine. Przeciez to zalezy od tego co bylo w tym posilku i ile tego bylo.
Z odzywka tak samo. Czy odzywka oparta na kazeinie wchlonie sie pol godziny?

Nie rezygnuj z marzen w obawie przed przegrana, to samo powtarzam sobie codzien rano. - Molesta
http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=94&page=21 - moj dziennik
Co mozna robic cala wiecznosc i sie nie znudzic? Osiagac doskonalosc!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 900 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12247
nie mozna przjac ze normalny posilek wchlania sie godzine. Przeciez to zalezy od tego co bylo w tym posilku i ile tego bylo.
Z odzywka tak samo.


Nie napisał że sie tyle wchłania.

Czy odzywka oparta na kazeinie wchlonie sie pol godziny?

Słuszne spostrzeżenie, jednak mówimy tutaj (w domyśle) tylko o odżywkach szybkowchłanialnych (przynajmniej mam taką nadzieje;)

~

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Potrzebuje diety

Następny temat

Dieta do sprawdzenia - masa

WHEY premium