SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Żelazna koszula

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 13381

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1410 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13811
A czy przypadkiem świat nie zaczął sie od kanapki z majonezem?




Tak dla rozluźnienia atmosfery;)

Niebo woła, ziemia przyciąga.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 224 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2714
Kopt:Wuxia, zmartwię Cię, że Hetman o początkach świata raczej wie niewiele Zwłaszcza te banialuki o energii i czasie Tytułem sprostowania powiem tyle, że czas jest funkcją przestrzeni a skoro jej nie było to nie było i czasu. To wynika z teorii względności i nie ma co snuć pseudofilozoficznych domysłów

Kopcie cos tam wiem jednak tlumaczac osobie ktora nie ma zielonego pojecia o tym nie mozna mu tego tlumaczyc w taki sposob jak robisz to Ty mowiac ze czas jest funkcjaprzestrzeni-co do teorii wzglednosci jest mi ona znana...

Że bóg stoi poza czasem to kto sobie chce ten będzie wierzył a kto nie to nie. Nijak się to ma do kosmologii i proszę mi tu nie bałaganić tematami, o które zaraz ktoś będzie chciał się kłócić. Podobnie z energią absolutem. Rozumiem, że to prywatna wiara Hetmana, więc ok, ale nie sprzedawaj swoich domysłów jako fakty.

Jasne ze kto sobie bedzie chcial ten bedzie wierzyl ja np.nie wierze jednak podaje teoretyczna mozliwosc zaistnienia czegos takiego aby pytajacemu latwiej bylo zrozumiec jak istniala energia skoro nie bylo nawet czasu.To nie jest moja prywatna wiara a raczej do tego sprowadzaja sie teorie fizyczne do energii ktora jest od zawsze i podlega przemiana,czyz nie?TO nie sa zadne domysly a tymbardziej nie podaje tego jako faktow

Pieskaczka, pamiętam ten program. Całkiem sensowny jak na NG, który wszystkim się jara Problem w tym, że opisany proces po latach skutkuje zwapnieniem kości, chyba że w Chinach jest inaczej Spierać się nie będę bo jeśli jest inaczej to nie jest to sfera zweryfikowanej wiedzy lecz domysłów. Na dzień dzisiejszy pewnie wszyscy się zgadzamy, że w naszych warunkach w ogóle nie ma o czym mówić, a jak ktoś spotka kompetentnego mistrza to będzie to jego wybór i tyle

To jest jasne i oczywiste jednak duzo lepiej w wiekszosci przypadkow wyjdzie nam jesli o utwardzaniu zapomnimy :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
"Kopcie cos tam wiem jednak tlumaczac osobie ktora nie ma zielonego pojecia "
Hetman, ale po co takie traktowanie ludzi z góry. Ma pojęcie czy nie ma, jeżeli człowiek jest ciekawy to się dowie i tym większa chwała mu za to, że mu się chce dowiedzieć. Mnie się tu dobrze rozmawia.

"nie mozna mu tego tlumaczyc w taki sposob jak robisz to Ty mowiac ze czas jest funkcjaprzestrzeni"
To niby jak? Czas po prostu jest funkcją przestrzeni. To zresztą brzmi dziwnie tylko z pozoru. Jak się spojrzy na to w kontekście to tak na prawdę jest to proste.

"co do teorii wzglednosci jest mi ona znana... "
To zazdroszczę Ja np nigdy nie przebrnąłbym przez aparat matematyczny Gaussa, Riemanna czy Bonlayia. Muszę się zadowolić znajomością (i to w pewnym stopniu) fizycznych efektów tych obliczeń. Ale nie mam kompeksów. Hawking w Krótkiej historii czasu zamieścił taką opowiastkę:
"Jeszcze w latach międzywojennych – jak głosi popularna anegdota – do brytyjskiego astronoma sir Artura Eddingtona, eksperta od teorii względności, przyszedł dziennikarz i zapytał, czy to prawda, że teorię Einsteina rozumieją na świecie tylko trzy osoby. Eddington zastanowił się i powiedział: “Zachodzę w głowę, kim może być ta trzecia...”."

Generalnie nie mówmy o nauce jak o religii. Siła nauki tkwi w tym właśnie, że przyznaje się do tego, że pewnych rzeczy nie wie i dlatego szuka. Religia uważa, że wie więc nie szuka, tak samo jak źle rozumiana tradycja zresztą W tym konktekście ciekawostką jest to, co Wuxia zupełnie niestosownie zarzucił nauce, mianowicie, że w średniowieczu twierdziła, że ziemia jest płaska. Otóż średniowiecze było tym szczególnym przypadkiem, kiedy nauka zgodziła się poważnie potraktować tradycyjny przekaz i tak właśnie na tym wyszła Szczęśliwie naukowcy zazwyczaj mają bezgraniczne zaufanie do DOWODU, dzięki czemu nawet najbardziej oddani zwolennicy ptolemejskiej kosmologii pokornie pochylili się nad nową wizją. I to również jest siła nauki. Proponuję zatem z jednej strony ostrożniej formułować sądy, z drugiej zaś pokładać więcej zaufania w kopalni o wiele bardziej wiarygodnej niż tradycja Ktoś kiedyś powiedział, że poprawnie rozumiana tradycja to 80% starego i 20% nowego. Jeśli więc potrafimy tradycję rozwijać zamiast ją bałwochwalczo pielęgnować; jeśli potrafimy ją weryfikować i oddzielać ziarno od plew, to tradycja ma mój pełny szacunek.




Zmieniony przez - kopt w dniu 2009-07-14 13:09:48

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2170 Wiek 55 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30793
Amen
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1820 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11819
HetmanXF

1

zejdzcie na ziemie i zacznijcie myslec jak na pochodzacych z inteligentnej cywilizacji a nie opierajcie swoje sady na szamanizmie i *******eniu bzdur jakichs smiesznych i nieszkodliwych klaunow

w ogole co to ma byc jak cywilizacja ma byc inteligentna zastanow sie czasem zanim zaczeniesz pisac te bzdury

cywilizacja nie moze byc inteligentna tak samo jak nie moze byc inteligentne jabko

To są Twoje wypowiedzi. Najpierw napisałeś, żebyśmy myśleli jak ludzie z inteligentnej cywilizacji. Następnie napisałeś, że bzdurą jest określanie cywilizacji inteligentną. Ponadto, gdy to zaznaczałem umieściłem słowo nieinteligentna w cudzysłowu. Żebyś nie musiał zaglądać do słownika:

Cudzysłów – para znaków interpunkcyjnych o szerokim i różnorodnym zastosowaniu, służąca do oznaczania przenośni, cytatów, nazw własnych itp.


2

tlumaczac osobie ktora nie ma zielonego pojecia o tym nie mozna mu tego tlumaczyc w taki sposob jak robisz to Ty mowiac ze czas jest funkcjaprzestrzeni

Wybacz, ale to ja zadecyduję, czy coś rozumiem, czy nie. Po drugie wolę, żeby tłumaczył mi to moderator insomnii, który otrzymał tam sześćdziesiąt osiem SOG-ów, niż Ty, który nie umie napisać wypowiedzi bez błędów.

Kopt nie podał faktów. Masz rację, mój błąd. Podał teorie, ale oparte na faktach w przeciwieństwie do Ciebie. Z całym szacunkiem.

Na resztę nie chce mi się już odpisywać. Skoda czasu, bo to i tak nic nie wyjaśni.

Odnośnie początku wszechświata zaniechałem odpowiedzi, ponieważ nie to jest tematem rozmowy. Proponuję zostawić ten temat, póki nikt nie przedstawi konkretnego faktu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
Panowie, zluzujmy już Bądźmy dla siebie uprzejmi to i rozmawiać się będzie miło
Kinjo, na inso to ja jestem modem bodaj od tygodnia Zresztą to chyba nie przydaje autorytetu
Co zaś się tyczy trzymania się faktów... fakty faktami, ale zawsze miło poteoretyzować, zwłaszcza, że jedne teorie od drugich różnią się stopniem prawdopodobieństwa i w oparciu o teoretyzowanie tworzy się nauka. Jeśli interesuje Cię kosmologia, gorąco zachęcam do zapoznania się z teorią strun i metawszechświata. Jest to oczywiście tylko teoria ale za to wielce prawdopodobna. Być może specjalnie dla niej do łask wróci Einsteinowska stała kosmologiczna No ale dlaczego zachęcam: dlatego, że pozwala ona spojrzeć na dość fundamentalne zagadnienia z o wiele szerszej perspektywy. Kiedy człowiek uświadamia sobie, że nasz wszechświat może być jednym z miliardów, a w każdym z nich mogą panować odmienne prawa fizyczne, wtedy zaczynasz rozumieć, że pewne pytania (zwłaszcza o rzeczy ostateczne jak bóg, absolut) są mocno na wyrost a próby odpowiedzi na nie tak pochopne, że aż śmieszne.
I sorry, że zamiast nawoływać do gadki na temat sam oftopuję. Jak jest coś z filozofii nauki nie umiem się powstrzymać

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 224 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2714
"Jeszcze w latach międzywojennych - jak głosi popularna anegdota - do brytyjskiego astronoma sir Artura Eddingtona, eksperta od teorii względności, przyszedł dziennikarz i zapytał, czy to prawda, że teorię Einsteina rozumieją na świecie tylko trzy osoby. Eddington zastanowił się i powiedział: "Zachodzę w głowę, kim może być ta trzecia..."."

dobry cytat z krotkiej historii czasu howkinga(nie pamietam czy dobrze napisalem) i innych popularno naukowych ksiazek Dalej bylo jeszcze napisane ze teraz kazdy student fizyki konczacy uniwerek ja zna o ile dobrze pamietam.

Co do Kinjo-fakt koniec tematu...bo to nie ma sensu. Utwardzanie istnieje,mistrzowie sa nadludzmi ale nie startuja w UFC bo nie ma tam godnych ludzi,mozna zrobic tytanowa koszulke,spodenki,majtki etc. a tradycja chinska wie najwiecej w kazdej dziedzinie poczynajac od medycyny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1820 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11819
Nie wiem po co było to ostatnie. Nie to chciałem zaznaczyć.

Zapewniam Cię Kopt, że moderowanie dodaje autorytetu. To tylko świadczy o Twojej odpowiedzialności, wiedzy i takich tam pierdołach.

I żyli długo i szczęśliwie. The End.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
"dobry cytat z krotkiej historii czasu howkinga(nie pamietam czy dobrze napisalem)"
Sprawdź w moim poście, do którego się odnosisz. Sam podałem tam źródło

"Dalej bylo jeszcze napisane ze teraz kazdy student fizyki konczacy uniwerek ja zna"
"Zna" to za dużo powiedziane Raczej jest świadomy jej istnienia i kiedyś uczono go jak ją wyprowadzić Wiesz jak to jest. Jak malowanka. Zamalowujesz gotowy szkic znając z góry kolory. W czasach Eddingtona nieco inaczej to wyglądało, przy czym jestem się w stanie założyć, że znajdzie się więcej pasjonatów amatorów, którzy znają OTW na przyzwoitym poziomie niż studentów, którzy uczyli się jej z musu.

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1365 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11945
a wszystko zaczęło się od jakiejś odzieży... może ktoś przypomnieć o co wogóle chodzi w tym temacie?

Listen, think, solve

Death, taxes, Fedor

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

boks a kickboxing ?

Następny temat

Skuteczność i samodoskonalenie

WHEY premium